System kontroli dostępu Argo

Kompletny system kontroli dostępu dla potrzeb niewielkich instalacji

Argo to bezpłatna aplikacja umożliwiająca wygodne otwieranie drzwi wyposażonych w urządzenia kontroli dostępu za pomocą tabletów i smartfonów z systemem operacyjnym iOS / Android oraz smartwatchy z systemem operacyjnym WatchOS. Stanowi idealne rozwiązanie w budynkach mieszkalnych, niewielkich biurach, obiektach użyteczności publicznej, a także w pensjonatach i obiektach noclegowych typu bed&breakfast. Interfejs aplikacji jest dostępny w niemal 30 wersjach językowych w tym także w języku polskim. Co więcej dzięki przejrzystości oraz intuicyjnej obsłudze, korzystanie z niej jest łatwe i wygodne nawet dla początkujących użytkowników.

Za pomocą aplikacji Argo, administrator systemu ma możliwość zarządzania uprawnieniami nawet 300 użytkowników oraz może zapoznać się ze szczegółową listą zdarzeń na każdych drzwiach. Taka lista zawiera maksymalnie 1000 pozycji uporządkowanych w kolejności od najstarszych do najnowszych. Przy każdym zdarzeniu podana jest dokładna data i godzina, nazwa urządzenia oraz rodzaj zdarzenia (na przykład przyznanie dostępu, odmowa dostępu, aktualizacja uprawnień, uruchomienie / wyłączenie trybu przejścia, wejście w tryb programowania). W celu wygodnego przeglądania dużej ilości zdarzeń, listę można wyeksportować w postaci pliku w formacie .csv, a następnie wyświetlić ją w arkuszu kalkulacyjnym Microsoft Excel.  

Kolejną ciekawą funkcjonalnością jest możliwość tworzenia harmonogramów czasowych i przypisywania ich do konkretnych użytkowników. Harmonogramy czasowe mogą obowiązywać jedynie w wybranych przez administratora dniach i godzinach. Rozwiązanie to znakomicie sprawdza się w przypadku konieczności przyznawania uprawnień użytkownikom rotującym, wykonującym swoje obowiązki wyłącznie w ściśle określonych przedziałach czasu, na przykład ekipom remontowym i sprzątającym, a także użytkownikom incydentalnym: kurierom, instalatorom czy pracownikom tymczasowym. Inną praktyczną opcją udostępnianą przez oprogramowanie Argo jest włączanie trybu przejścia (tzw. funkcji biurowej) dla wybranego zamka. Wówczas drzwi pozostają otwarte dla każdego użytkownika, który zamierza skorzystać z dostępu do danego pomieszczenia lub budynku. Ponadto administrator posiada możliwość przyznawania użytkownikom statusów, zależnie od funkcji, jaką pełnią w danej firmie lub na danym obiekcie. Statusy ułatwiają późniejsze zarządzanie uprawnieniami, gdyż użytkownicy ze statusem VIP mogą otrzymywać szersze prawa dostępu niż użytkownicy ze statusem standardowym.  

Szeroki wachlarz poświadczeń

Użytkownicy korzystający z systemu kontroli dostępu działającego w oparciu o oprogramowanie Argo, mogą otwierać drzwi nie tylko za pomocą smartfonów, tabletów i smartwatchy. W przypadku zastosowania urządzeń z czytnikami RFID, uwierzytelnianie jest możliwe również przy użyciu kart zbliżeniowych, opasek, breloków, pastylek itp. Czytniki z klawiaturą pozwalają również uzyskać dostęp do pomieszczenia lub budynku po wprowadzeniu kodu PIN, który składa się z 4-14 znaków. Z kolei czytniki biometryczne umożliwiają autoryzację poprzez odcisk palca. Bogaty wybór metod uwierzytelniania zapewnia bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa oraz dużą elastyczność w zarządzaniu dostępem. Komunikacja poświadczeń z urządzeniami kontroli dostępu odbywa się poprzez połączenie szyfrowane za pomocą 128-bitowego algorytmu AES. Dzięki temu przesyłane dane są skutecznie zabezpieczone przed przechwyceniem i odczytaniem przez osoby postronne w wyniku ataków kryptograficznych typu brute force czy man in the middle.

Możliwość przekształcania zamków offline w zamki online

Bardzo ciekawą i praktyczną funkcjonalnością oferowaną przez system kontroli dostępu Argo jest możliwość przekształcanie zamków offline w zamki online dzięki zastosowaniu urządzenia o nazwie Smart Gateway. Wówczas administrator może sterować ich pracą zdalnie z dowolnego miejsca na świecie objętego zasięgiem sieci internetowej. Dzięki zdalnemu zarządzaniu administrator może dodawać, modyfikować i unieważniać prawa dostępu bez konieczności fizycznej obecności przy zamku, a także odczytywać i pobierać listę zdarzeń z danego zamka. Smart Gateway umożliwia obsługę dowolnej ilości urządzeń kontroli dostępu, znajdujących się w promieniu 10 metrów.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo przesyłanych i pobieranych danych gwarantuje protokół TLS 1.3. Dodatkowo Smart Gateway komunikuje się z zamkami znajdującymi się w promieniu 10 metrów poprzez technologię Bluetooth Smart 5.0. Podobnie jak podczas komunikacji urządzeń kontroli dostępu z poświadczeniami, także w tym przypadku wykorzystywany jest symetryczny szyfr blokowy oparty na kluczach o długości 128 bitów. Zastosowana architektura bezpieczeństwa zapewnia bezpośrednią szyfrowaną łączność z urządzeniami końcowymi. Chmura ISEO (ISEO Cloud) jest wykorzystywana wyłącznie do tunelowania i nie przechowuje żadnych wrażliwych danych związanych z zamkiem. Warto mieć świadomość, że technologia Bluetooth 5.0 umożliwia realizowanie różnych połączeń w tym samym czasie. Przykładowo gdy ktoś otwiera zamek przy użyciu smartfona, administrator może zdalnie połączyć się z zamkiem za pomocą Smart Gateway. Wówczas zamek będzie w stanie wykonać oba zadania jednocześnie.

Argo – kompletny system kontroli dostępu dla potrzeb niewielkich instalacji

Wysoki poziom bezpieczeństwa, możliwość wygodnego zarządzania dostępem, szeroki wybór urządzeń kontroli dostępu oraz bogaty wachlarz poświadczeń, z których mogą korzystać użytkownicy w celu uwierzytelnienia posiadanych uprawnień to niezwykle istotne cechy mające kluczowy wpływ na użyteczność oraz funkcjonalność systemu Argo. Stanowi on popularne rozwiązanie w przypadku niewielkich instalacji w domach i mieszkaniach, a także w takich obiektach jak:

 • Pomieszczenia techniczne i garaże;
 • Niewielkie biura;
 • Małe i średniej wielkości firmy;
 • Przychodnie i gabinety lekarskie;
 • Sklepy i centra handlowe;
 • Warsztaty i punkty usługowe;
 • Pensjonaty i obiekty noclegowe typu bed&breakfast.

Urządzenia kontroli dostępu obsługiwane poprzez system Argo są nie tylko odpowiednie do zastosowania na drzwiach, ale niektóre z nich mogą być również stosowane do sterowania pracą bram, furtek oraz szlabanów. Wówczas smartfon czy smartwatch może pełnić funkcję pilota, umożliwiając wygodne otwarcie bramy wjazdowej na teren posesji czy bramy prowadzącej do hali garażowej w budynku wielorodzinnym.

Jakie rodzaje urządzeń kontroli dostępu są stosowane w systemie kontroli dostępu Argo?

W systemie Argo możliwe jest korzystanie z takich urządzeń kontroli dostępu jak:

 • Elektronicznie sterowane klamki Aries Smart;
 • Elektronicznie sterowane wkładki Libra LE60 Smart;
 • Zamki elektromotoryczne x1R Smart;
 • Czytniki uwierzytelniające Stylos Smart;
 • Zamki szafkowe Smart Locker;
 • Inteligentne przekaźniki Smart Relay.

Warto zauważyć, że lista urządzeń kontroli dostępu obsługiwanych przez aplikację Argo jest stale rozszerzana. Co więcej dzięki oprogramowaniu Argo SDK (Software Development Kit) istnieje możliwość zintegrowania aplikacji Argo z popularnymi systemami automatyki domowej i budynkowej. Wówczas korzystając ze smartfona można nie tylko sterować pracą zamków i urządzeń kontroli dostępu, ale także ogrzewaniem, klimatyzacją, oświetleniem czy monitoringiem. Dodatkowo urządzenie Smart Gateway działające w oparciu o system operacyjny Linux i posiadające API, może być wykorzystywane przez Developerów ISEO Argo (Integratorów) działających w oparciu o Argo SDK, do tworzenia własnego oprogramowania.

Skąd można pobrać aplikację Argo?

Aplikacja Argo jest bezpłatna i można ją pobrać z popularnego serwisu Google Play w wersji na urządzenia z systemami operacyjnymi Android, a także z platformy App Store w wersji na urządzenia pracujące w oparciu o systemy operacyjne iOS. Po zainstalowaniu i uruchomieniu oprogramowania, będzie ono automatycznie informowało administratora o pojawieniu się i możliwości pobrania nowej aktualizacji. Korzystając z oprogramowania Argo, administrator może także sprawdzić w każdej chwili poziom naładowania baterii każdego urządzenia kontroli dostępu. 

Potrzebujesz pomocy w doborze systemu kontroli dostępu i zamków z kontrolą dostępu?

Nasz profesjonalny zespół specjalistów i doradców specjalizujących się w systemach kontroli dostępu służy pomocą w doborze i konfiguracji poszczególnych rozwiązań w Twoim inteligentnym domu (smart home), sklepie, punkcie usługowym czy w inteligentnym biurze (smart office).

Jeśli chcesz dowiedzieć się jaki system kontroli dostępu będzie najlepszym rozwiązaniem dla Twoich potrzeb lub chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszej pełnej gamy produktów związanych z urządzeniami kontroli dostępu, skontaktuj się z nami pod adresem: kontrola-dostepu@novet.eu