Zamknięcia ewakuacyjne ISEO z powłoką AntiGERM

W obliczu wszechobecnej pandemii koronawirusa priorytetem staje się zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa osobom korzystającym z obiektów użyteczności publicznej, takich jak: urzędy, biura, szpitale, przychodnie, sklepy, szkoły, dworce, hotele, parki wodne, gdzie utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny oraz dbałość o zdrowie są niezwykle istotne.

Ryzyko rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii w często odwiedzanych budynkach można znacznie ograniczyć, stosując zamknięcia przeciwpaniczne i awaryjne pokryte lakierem AntiGerm. Antybakteryjne działanie lakieru polega na powolnym, lecz stałym uwalnianiu jonów srebra zawartych w lakierze, które docierając do wnętrza bakterii penetrują ich DNA i zapobiegają namnażaniu.

Ma ono trwały charakter i nie wymaga przeprowadzania żadnych zabiegów konserwujących. Stałe wydzielanie jonów srebra zapewnia wysoką skuteczność przez cały okres działania zamknięcia, nawet w przypadku zarysowania, czy uszkodzenia powierzchni lakieru. Lakierem AntiGerm są pokrywane wszystkie wersje zamknięć ISEO, poza zamknięciami wykonanymi ze stali nierdzewnej.

Lakier AntiGerm jest skuteczny w stosunku do ponad 650 gatunków wirusów, pleśni, alg, grzybów i bakterii (także takich jak Legionella, Salmonella, czy MRSA) – redukuje ich poziom o 99%. Skuteczność lakieru została sprawdzona na Wydziale Medycyny Molekularnej Uniwersytetu w Padwie oraz potwierdzona certyfikatem Instytutu ICIM.

Dodatkowo wszystkie zamknięcia ewakuacyjne ISEO zostały przebadane zgodnie z wymogami europejskich norm EN 1125 oraz EN 179 na 500 000 cykli pracy. Oznacza to, że mogą być z powodzeniem zamontowane w drzwiach charakteryzujących się częstym oraz intensywnym użytkowaniem.

Testy potwierdziły również możliwość instalacji zamknięć na drzwiach o ciężarze przekraczającym 200 kg. Wszystkie okucia działają bez zastrzeżeń w temperaturach od -25°C do +60°C, co oznacza, że mogą być montowane w drzwiach zewnętrznych w budynkach położonych w różnych strefach klimatycznych.