Zamknięcia ewakuacyjne ISEO z nowymi certyfikatami CSI

Zamknięcia ewakuacyjne drzwiowe ISEO z nowymi certyfikatami CSI | NOVET.EU

Skomplikowana sytuacja prawna związana z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej spowodowała przeniesienie przez ISEO certyfikacji zamknięć przeciwpanicznych i awaryjnych z brytyjskiego Warrington Institute do mającego swoją siedzibę na terenie Włoch instytutu CSI.

Wszystkie zamknięcia ewakuacyjne zostały przebadane na 500 000 cykli pracy i zgodnie z deklaracją producenta są odpowiednie do zastosowania w miejscach, w których temperatury mieszczą się w przedziale od -25°C do +60°C.

Wraz ze zmianą jednostki certyfikującej zwiększona została również klasa odnosząca się do ciężaru drzwi. Klasa 6 zastąpiona została przez klasę 7 co oznacza, że zamknięcia ewakuacyjne ISEO są odpowiednie do zastosowania na drzwiach o ciężarze ponad 200 kg.

Dodatkowo wybrane modele zamknięć (Idea Base, Push, Palmo, Pro EXIT) posiadają wykończenie ENDUR4NCE i zostały przetestowane w komorze solnej na 1600 godzin odporności zgodnie z wymogami normy EN 1670.

Są one również pokryte antybakteryjnym lakierem AntiGERM, który jest skuteczny w przypadku ponad 650 rodzajów wirusów, pleśni, alg, grzybów i bakterii. Jego wysoką efektywność potwierdzają wyniki badań przeprowadzonych na Wydziale Medycyny Molekularnej Uniwersytetu w Padwie.

Zamknięcia ewakuacyjne w wykończeniu ENDUR4NCE pokryte antybakteryjnym lakierem AntiGERM idealnie sprawdzają się we wszystkich obiektach użyteczności publicznej takich jak: szpitale, przychodnie, szkoły, przedszkola, urzędy, baseny, hotele, dworce czy lotniska, gdzie dbałość o bezpieczeństwo oraz zapewnienie odpowiedniego poziomu higieny odgrywa niezwykle istotną rolę.