ZAMEK PRZECIWPOŻAROWY (PPOŻ.) DINFIR3, FUNKCJA PANICZNA E, 72WB, E=65 mm, 235x24x3 mm, KWADRAT 9 mm, LEWY, GALWANIZOWANY NA BIAŁO
Zamek z funkcją paniczną E dedykowany do montażu w jednoskrzydłowych drzwiach przeciwpożarowych, wyposażonych w zamknięcia przeciwpaniczne lub klamki do wyjść awaryjnych. Posiada rozstaw 72 mm i głębokość 65 mm. Jest wyposażony w otwór na wkładkę bębenkową, otwór na trzpień 9 mm i dwuskokowy rygiel wysuwany na 20,5 mm. Wymiary stalowej blachy czołowej zamka wynoszą 235 mm x 24 mm x 3 mm.
Zobacz pełny opis| Producent: | ISEO |
| Seria: | Dinfir3 |
| Materiał: | Stal |
| Wykończenie: | Galwanizowane na biało |
| Do drzwi: | Przeciwpożarowych, Ewakuacyjnych |
| Materiał drzwi: | Drewniane, Stalowe |
| Materiał blachy czołowej: | Stal |
Zamek.
Opis produktu
Zamek z funkcją paniczną E do jednoskrzydłowych drzwi przeciwpożarowych, znajdujących się na drogach ewakuacyjnych. Posiada rozstaw 72 mm, głębokość (dormas) 65 mm, otwór na wkładkę bębenkową o profilu europejskim oraz otwór na trzpień ⧄ 9 mm. Jest także wyposażony w ocynkowaną stalową blachę czołową o wymiarach 235x24x3 mm, dostępną w wykończeniu galwanizowanym na biało.
Dobór
Zamek DINFIR3 jest dedykowany do zastosowania w drzwiach stalowych / metalowych przeciwpożarowych. Model oznaczony kodem 2DE1116524.4 jest odpowiedni do montażu w lewych skrzydłach w jednoskrzydłowych drzwiach przeciwpożarowych, znajdujących się na drogach ewakuacyjnych oraz wyposażonych w okucia przeciwpaniczne lub klamki do wyjść awaryjnych.
Funkcja paniczna E
W przypadku zastosowania zamka z funkcją paniczną E, otwarcie drzwi z zewnątrz jest możliwe jedynie za pomocą klucza, sterującego pracą rygli i zaczepu. Z kolei od wewnątrz drzwi można otworzyć w każdej chwili, korzystając z okucia przeciwpanicznego lub klamki do wyjść awaryjnych. Sposób działania zamków z funkcją paniczną E sprawia, że znajdują one zastosowanie głównie w drzwiach zewnętrznych, prowadzących do budynków i pomieszczeń, dostępnych jedynie dla wybranej grupy osób, na przykład pracowników firmy, posiadających klucze.

Dokumenty techniczne
Zamek przeciwpożarowy DINFIR3 jest zgodny z niemiecką normą DIN 18251. Posiada także certyfikat stałości właściwości użytkowych o numerze 0497/CPR/6563, potwierdzający zgodność z normą EN 12209:2003/AC:2005. Został on przyznany przez włoski instytut badawczy CSI S.p.A. należący do międzynarodowej grupy IMQ Group s.r.l. Oprócz Włoch posiada ona swoje przedstawicielstwa także w Chinach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Polsce, Hiszpanii oraz w Turcji.
Montaż
Poniższe rysunki techniczne przedstawiają budowę zamka i wyjaśniają sposób jego montażu w skrzydle drzwiowym. W przypadku zamka o głębokości (dormasie) 65 mm, wymiar A wynosi 62 mm.

Użytkowanie
Kaseta zamka jest zamknięta ze wszystkich stron. Wraz z obudową zamka jest ona zazębiona w trzech punktach łączenia z blachą czołową, zapewniając wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz próby włamania z użyciem specjalistycznych narzędzi. Pomimo zastosowanej konstrukcji, blacha czołowa może zostać odkręcona w celu wymiany lub w przypadku konieczności przeprowadzenia zabiegów konserwacyjnych. Bezawaryjne działanie zamka nawet w trudnych warunkach atmosferycznych zapewnia rygiel zamka, który został wykonany z niklowanego znalu oraz zaczep wykonany ze stali spiekanej niklowanej.
Parametry techniczne
| Producent: | ISEO |
| Seria: | Dinfir3 |
| Materiał: | Stal |
| Wykończenie: | Galwanizowane na biało |
| Do drzwi: | Przeciwpożarowych, Ewakuacyjnych |
| Materiał drzwi: | Drewniane, Stalowe |
| Materiał blachy czołowej: | Stal |
| Głębokość - dormas: | 65 mm |
| Rozstaw: | 72 mm |
| Rodzaj zaczepu: | Mechaniczny |
| Wysokość blachy czołowej: | 235 mm |
| Szerokość blachy czołowej: | 24 mm |
| Grubość blachy czołowej: | 3 mm |
| Grubość kasety: | 20 mm |
| Kształt blachy czołowej: | Płaska |
| Otwór na trzpień: | 9 mm |
| Sposób ryglowania: | Wysuwny |
| Wysuw rygla: | 20,5 mm |
| Strona otwierania: | Lewy |
Pliki do pobrania
Certyfikaty
Rozmiar pliku: 495 KB
Rozmiar pliku: 950 KB
Rozmiar pliku: 879 KB
Rozmiar pliku: 494 KB
Rozmiar pliku: 902 KB
Rozmiar pliku: 494 KB
Instrukcje montażu
Rozmiar pliku: 2 MB
Rozmiar pliku: 918 KB
Rozmiar pliku: 5 MB
Rozmiar pliku: 6 MB
ISEO to znany na całym świecie producent zamknięć ewakuacyjnych, wkładek bębenkowych, zamków drzwiowych, zamykaczy oraz urządzeń kontroli dostępu. Firma została założona ponad pięćdziesiąt lat temu we Włoszech. Początkowo koncentrowała swoją działalność na terenie Europy, ale pod koniec ubiegłego wieku rozpoczęła ekspansję na inne kontynenty. Obecnie posiada oddziały na Bliskim Wschodzie, w Malezji, Chinach, Republice Południowej Afryki, a także w Kolumbii i Peru.