System kontroli dostępu LUCKEY

Luckey - system kontroli dostepu do zarzadzania powierzchnia wspolna

Luckey to nowoczesny system kontroli dostępu, stworzony z myślą o zarządzaniu przestrzenią wspólną. Architektura systemu i sposób jego działania umożliwia wygodną obsługę zarówno użytkowników stałych, jak i rotujących. Funkcjonalności oferowane przez system i zastosowane w nim rozwiązania sprawdzają się idealnie w przestrzeniach usługowo-handlowych, co-livingowych i co-workingowych. Użytkownicy mogą korzystać ze smartfonów, kart, opasek i tagów zbliżeniowych, a nawet kodów PIN w celu otwarcia drzwi. Z kolei administratorzy mają możliwość nadawania uprawnień przy użyciu intuicyjnej w obsłudze aplikacji, która jest dostępna w wersji przeglądarkowej. Mogą też zdalnie monitorować sytuację na poszczególnych drzwiach w czasie rzeczywistym.

System kontroli dostepu Luckey - wygodne zarzadzanie dostepem w przestrzeniach wspolnych

W jakiego rodzaju obiektach stosowany jest system Luckey?

System kontroli dostępu Luckey jest dedykowany do zarządzania przestrzeniami wspólnymi w takich obiektach jak:

 • Budynki wielorodzinne, parkingi, garaże;
 • Parki biznesu i centra biznesowe;
 • Inteligentne biura (smart office);
 • Sale konferencyjne, hotele, pensjonaty, hostele;
 • Sale gimnastyczne, siłownie;
 • Baseny, parki wodne, parki rozrywki;
 • Ogrody zoologiczne, ogrody botaniczne, oceanaria;
 • Mariny, przystanie jachtowe, ośrodki sportów wodnych;
 • Placówki oświatowe, akademiki, bursy;
 • Muzea, galerie, kina, teatry, opery;
 • Urzędy, archiwa i biblioteki;
 • Salony fryzjerskie i kosmetyczne;
 • Gabinety medycyny estetycznej;
 • Przychodnie, laboratoria i gabinety stomatologiczne;
 • Sklepy, butiki i centra handlowe;
 • Wypożyczalnie samochodów i warsztaty samochodowe.

Gotowa aplikacja i dedykowane oprogramowanie

Oprogramowanie umożliwiające zarządzanie systemem kontroli dostępu jest dostępne w trzech konfiguracjach:

 • Luckey Plug&Play
 • Luckey Custom
 • Luckey Engine

Zarzadzanie dostepem za pomoca systemu Luckey

Luckey Plug&Play to najpopularniejsza i najczęściej wybierana przez klientów konfiguracja oprogramowania, obejmująca wszystkie standardowe funkcjonalności i klasyczny interfejs. Wygodna obsługa oraz możliwość uruchomienia i użytkowania systemu bezpośrednio po zainstalowaniu aplikacji i urządzeń sprawia, że ten rodzaj aplikacji stanowi idealny wybór wszędzie tam, gdzie liczy się użyteczność, bezpieczeństwo i wygodna obsługa.

Luckey Custom oznacza spersonalizowane oprogramowanie tworzone we współpracy z zespołem projektantów i programistów firmy Sofia Locks w oparciu o indywidualne życzenia klienta. Umożliwia między innymi stworzenie interfejsu opartego o identyfikację wizualną danego przedsiębiorstwa oraz dodanie funkcjonalności, zgodnie z życzeniami klienta oraz w oparciu o dokładną analizę potrzeb i wymagań w danym miejscu instalacji.

Luckey Engine oznacza oprogramowanie służące do zarządzania systemem kontroli dostępu, tworzone w oparciu o dostarczony przez firmę Sofia Locks silnik oraz interfejs API REST. Dzięki temu pracujący dla danego klienta programiści mają możliwość zintegrowania oprogramowania Luckey z aplikacjami i systemami stosowanymi w danym przedsiębiorstwie lub na danym obiekcie. Na każdym etapie procesu oraz podczas dodawania nowych funkcji i personalizacji interfejsu, programiści klienta mogą liczyć na wsparcie techniczne specjalistów Sofia Locks.

Jakie elementy zalicza się do architektury systemu kontroli dostępu Luckey?

 

Nowoczesny system kontroli dostepu Luckey - urzadzenia i poswiadczenia

Tablety i smartfony – tablety i smartfony z systemem operacyjnym Android / iOS umożliwiają uwierzytelnianie i wygodną obsługę urządzeń kontroli dostępu.

Czytniki uwierzytelniające – umożliwiają zarządzanie pracą urządzeń kontroli dostępu, dzięki korzystaniu z czytników zbliżeniowych, użytkownicy mają możliwość autoryzacji uprawnień.

Poświadczenia RFID – karty oraz tagi zbliżeniowe (opaski, breloki, pastylki) zgodne ze standardami DESFire, umożliwiające otwieranie drzwi, pobieranie informacji o zdarzeniach oraz zarządzanie pracą systemu.

Urządzenia RFID – urządzenia RFID to między innymi: sterowane elektronicznie wkładki bębenkowe, klamki elektroniczne, zamki szafkowe, zamki elektromotoryczne, czytniki uwierzytelniające oraz inteligentne przekaźniki. W zależności od konfiguracji systemu, mogą one pracować w trybie online lub offline.

HyperGate – dedykowana brama umożliwiająca bezpośrednią komunikację zamków RFID z serwerem umieszczonym w chmurze i służącym do zarządzania pracą całego systemu, pozwala przekształcić zamki offline w zamki online oraz sterować ich pracą z dowolnego miejsca na świecie.

HyperTag – niewielki kwadratowy tag zawierający kod QR, umieszczony w pobliżu zamka i ułatwiający jego otwarcie, może zostać zamontowany i sparowany ze smartfonem w czasie krótszym niż dwie minuty.

Warianty systemu

Sofia Easy – rozwiązanie typu plug&play, nie wymaga zastosowania okablowania ani bramek, opiera się na urządzeniach zasilanych bateryjnie, stanowi idealne rozwiązanie w systemach, w których rolę poświadczeń pełnią głównie smartfony, istnieje także możliwość korzystania z kart zbliżeniowych oraz kodów PIN, ale wówczas nie ma możliwości aktualizacji uprawnień w czasie rzeczywistym. Z racji zastosowanych urządzeń i architektury systemu, jego działanie jest zapewnione nawet w przypadku przerwy w dostawach prądu lub braku połączenia z siecią internetową. Informacje o uprawnieniach są przechowywane w odpowiednio zabezpieczonym serwerze oraz w pamięci zamków.

System kontroli dostępu Luckey Easy

Sofia Smart – rozbudowana wersja systemu, umożliwia zastosowanie zamków obsługujących technologię Bluetooth oraz bezprzewodowych bramek, dzięki którym istnieje możliwość zdalnego zarządzania pracą urządzeń kontroli dostępu w czasie rzeczywistym. Do każdego zamka można przypisać nieograniczoną liczbę smartfonów. W przypadku kart i kodów PIN, maksymalna ilość poświadczeń nie może przekraczać 300. Korzystanie z systemu jest możliwe nawet w przypadku przerwy w dostawach prądu i braku połączenia z siecią internetową. Informacje o uprawnieniach są przechowywane w odpowiednio zabezpieczonym serwerze oraz w pamięci zamków.

System kontroli dostepu Luckey Smart

Sofia Advanced – najbardziej zaawansowana wersja systemu oferująca najlepsze możliwe wsparcie dla użytkowników, korzystających z kart RFID. Dzięki zastosowaniu urządzeń działających w trybie online i połączonych poprzez bramki Hypergate / kontrolery Atlas Slave z serwerem znajdującym się w chmurze, umożliwia aktualizowanie uprawnień na kartach RFID i kontrolowanie urządzeń kontroli dostępu w czasie rzeczywistym. Na każdym z zamków możliwe jest dodanie nieograniczonej liczby użytkowników korzystających ze smartfonów, kart RFID oraz kodów PIN. Informacje o poświadczeniach są przechowywane zarówno na serwerze w chmurze, jak i na urządzeniach kontrolujących drzwi online. Tego rodzaju system wymaga jednak zapewnienia stałego zasilania z sieci elektrycznej.

System kontroli dostepu Luckey Advanced

Jakie rodzaje poświadczeń występują w systemie kontroli dostępu Luckey?

System kontroli dostępu Luckey umożliwia użytkownikom korzystanie z następujących rodzajów poświadczeń:

Karty / tagi DESFire – karty zbliżeniowe oraz opaski, breloki i pastylki DESFire umożliwiają otwieranie zamków RFID, elektronicznie sterowanych wkładek bębenkowych oraz elektronicznych klamek.

Karty i tagi Desfire

Poświadczenia mobilne - umożliwiają otwieranie zamków RFID, elektronicznie sterowanych wkładek bębenkowych oraz elektronicznych klamek przy użyciu smartfonów / tabletów z zainstalowaną dedykowaną aplikacją.

System kontroli dostepu Luckey

Kody PIN – czytniki uwierzytelniające z klawiaturą umożliwiają autoryzację użytkowników poprzez wprowadzenie kodu PIN.

Szerokie uprawnienia administratora

Dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu zainstalowanemu na dedykowanym serwerze, administrator systemu Luckey posiada możliwość zdalnego zarządzania uprawnieniami użytkowników. Za pomocą systemu można zarządzać drzwiami, znajdującymi się w jednym lub wielu budynkach. Zależnie od potrzeb administrator może dodawać, modyfikować lub unieważniać prawa dostępu poszczególnych osób, a także tworzyć role i przypisywać je do użytkowników. Posiada także wgląd w historię zdarzeń na każdych drzwiach. Ciekawą funkcjonalnością jest możliwość zdalnego nadawania zamkom trybu biurowego obowiązującego w określonych godzinach. Wówczas wszyscy użytkownicy posiadają dostęp do drzwi. Przyjazny interfejs i intuicyjna nawigacja sprawia, że korzystanie z funkcjonalności systemu jest łatwe i wygodne.    

System kontroli dostepu Luckey - wygodne zarzadzanie uprawnieniami

Zastosowanie w parkach biznesowych

Interesującym przykładem obiektu, w którym zastosowany został system kontroli dostępu marki Sofia Locks, jest znajdujący się w okolicach Mediolanu kompleks budynków wchodzących w skład parku biznesowego Segreen. Niegdyś w Segreen znajdowała się siedziba znanej firmy Microsoft, a obecnie w budynkach znajdują się oddziały wielu innych międzynarodowych przedsiębiorstw działających w branży IT. Dodatkowo na terenie kompleksu znajdują się liczne punkty usługowe, bary, restauracje, wypożyczalnie samochodów i rowerów oraz tereny rekreacyjne.

System kontroli dostepu Luckey - panel administratora

Warto nadmienić, że system kontroli dostępu Sofia Locks w kompleksie Segreen został zintegrowany z systemami sieciowymi znanej marki Cisco. Pozwoliło to uzyskać szczegółowe informacje o liczbie osób, przebywających w danej chwili na terenie budynku bez konieczności instalowania bramek obrotowych. Dane te pobierane są z dwóch źródeł, a dokładniej z urządzeń kontroli dostępu oraz logów informujących o tym, że dana osoba korzysta z dostępu do sieci. Zastosowany system umożliwia również błyskawiczne przekazywanie użytkownikom informacji o nagłych wypadkach, zagrożeniach i awariach.

Skuteczne zabezpieczenia mechaniczne i elektroniczne

Urządzenia stosowane w systemach kontroli dostępu posiadają liczne zabezpieczenia mechaniczne oraz elektroniczne. Dlatego też są odporne zarówno na próby manipulacji przy użyciu specjalistycznych narzędzi, stosowanych przez włamywaczy, jak i na ataki kryptograficzne. Dotyczy to między innymi ataków typu brute force, man-in-the-middle czy BLESA (Bluetooth Low Energy Spoofing Attack). W efekcie korzystanie z systemów Sofia Locks jest możliwe nawet w obiektach, w których gromadzone czy przechowywane są wrażliwe dane, a zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa stanowi priorytet. Na co dzień stosują je znajdujące się w Mediolanie obiekty należące do międzynarodowej sieci Wellio oraz uznana włoska firma TopLife Concierge.  

System kontroli dostepu Luckey - bezpieczenstwo

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Masz pytanie odnośnie systemu kontroli dostępu LUCKEY?

Zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego aby dowiedzieć się więcej. 

Nasi specjaliści udzielą zwrotnej informacji na wskazany przez Państwa kontakt mailowy lub telefoniczny, najszybciej jak to możliwe.

System kontroli dostępu LUCKEY