Szpitale i laboratoria

Systemy kontroli dostępu w szpitalu i laboratoriach | NOVET.EU

Szpitale i laboratoria to obiekty w których niezawodny, sprawdzony i bezpieczny system kontroli dostępu stanowi konieczność. W takiej roli najlepiej sprawdzi się dedykowany system opracowany w oparciu o analizę potrzeb wynikających z usytuowania danego obiektu, ilości wejść, rozkładu pomieszczeń, rodzaju użytkowników oraz wielu innych aspektów związanych z prowadzoną działalnością. Musi on chronić nie tylko personel laboratorium czy szpitala, ale także zapewniać bezpieczeństwo samym pacjentom oraz odwiedzającym ich gościom. Dodatkowo w placówkach medycznych kluczowe jest odpowiednie zabezpieczenie zgromadzonej dokumentacji medycznej, a także sprzętu czy leków na receptę.

Nowoczesne systemy kontroli dostępu umożliwiają administratorowi zdalne zarządzanie uprawnieniami w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca z dostępem do internetu. W praktyce oznacza to, że administrator może w dowolnym momencie anulować dostęp pracownikowi, który na przykład odszedł na emeryturę, przebywa na długim zwolnieniu chorobowym, zgubił kartę czy opaskę służącą do uwierzytelniania lub zmienił miejsce zatrudnienia. Dodatkowo administrator posiada wgłąd w pełną historię zdarzeń na każdych drzwiach. Z kolei użytkownicy posiadający odpowiednie uprawnienia mogą otwierać drzwi za pomocą smartfonów, kart kredytowych, kart RFID, breloków, opasek, kodów PIN, a nawet czytników linii papilarnych. Wszystkie informacje są przesyłane poprzez protokół TLS 1.2 oraz szyfrowane przy użyciu 128-bitowego algorytmu AES. Dzięki temu ich przejęcie i odczytanie przez osobę postronną jest niemożliwe. Skalowalność oraz elastyczność systemu pozwala na jego nieograniczoną rozbudowę wraz z dodawaniem drzwi, urządzeń oraz użytkowników.

Na stronie
Kontrola dostępu w szpitalu

Systemy kontroli dostępu w szpitalach, przychodniach i placówkach medycznych

Szpitale, przychodnie oraz pozostałe placówki świadczące usługi medyczne to obiekty, w których kontrola dostępu odgrywa niezwykle istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa personelowi medycznemu, pacjentom oraz osobom odwiedzającym…
Czytaj więcej