System kontroli dostępu Argo RKD

System do zdalnego nadawania dostępu za pomocą wirtualnego klucza

System kontroli dostępu Argo Remote Key Delivery (Argo RKD) umożliwia zdalne nadawanie dostępu za pomocą wirtualnego klucza z dowolnego miejsca na świecie oraz w dowolnym czasie. Z racji oferowanych funkcjonalności oraz sposobu działania, rozwiązanie to znajduje zastosowanie w apartamentach na wynajem, pensjonatach, motelach, butikowych hotelach, obiektach typu bed & breakfast oraz we wspólnych przestrzeniach, na przykład co-workingowych.

System kontroli dostępu Argo RKD – działanie w oparciu o wirtualne klucze

Działanie systemu kontroli dostępu Argo RKD opiera się na wirtualnych kluczach, które właściciel lub zarządca obiektu generuje przy użyciu dedykowanej aplikacji Argo Host, a następnie przesyła gościom korzystając z komunikatora, poprzez e-mail lub za pomocą krótkiej wiadomości tekstowej (sms). Po odebraniu wiadomości gość musi pobrać bezpłatną aplikację Argo Guest, a następnie podejść do drzwi z zamontowanym urządzeniem kontroli dostępu. Wówczas na ekranie smartfona wyświetli mu się wiadomość o możliwości ich otwarcia oraz przedziale czasu, w którym przyznane mu przez administratora prawa dostępu zachowują swoją ważność.

Płatność za możliwość wygenerowania praw dostępu ponosi jedynie zarządca obiektu (administrator systemu). Wygenerowanie każdego wirtualnego klucza powoduje zmniejszenie wartości konta administratora o jeden kredyt. Kredyty kupowane są w postaci pakietów umożliwiających wygenerowanie 50, 100 lub 200 wirtualnych kluczy. Okres ich ważności wynosi 12 miesięcy dlatego konieczne jest odnawianie konta przynajmniej raz w roku. Warto mieć świadomość, że po wygenerowaniu wirtualnego klucza, może z niego korzystać dowolna ilość osób. Biorąc pod uwagę koszty, nie ma więc znaczenia czy wynajmujemy mieszkanie jednej osobie, małżeństwu czy grupie znajomych.

Musimy jednak pamiętać, że okres ważności każdego wirtualnego klucza, nie może przekraczać 30 dni. Jeśli goście przebywają w danym obiekcie lub apartamencie dłużej, po upływie 30 dni, konieczne jest wygenerowanie kolejnego wirtualnego klucza. Należy także zwrócić uwagę na to, że w celu odebrania wirtualnego klucza i pobrania aplikacji Argo Guest, konieczne jest posiadania dostępu do sieci internetowej. Dzieje się tak, gdyż gość musi pobrać na swój smartfon dane znajdujące się na serwerze w chmurze.

Szeroki zakres funkcjonalności i wygodne korzystanie z aplikacji

Korzystanie z obu aplikacji, to znaczy Argo Host i Argo Guest jest wygodne i intuicyjne. Pobiera się je bezpłatnie z serwisów AppStore (właściciele smartfonów z systemem operacyjnym iOS) oraz Google Play (właściciele smartfonów z systemem operacyjnym Android). Istotne jest aby dany model smartfona obsługiwał technologię Bluetooth. W celu wygenerowania wirtualnego klucza, administrator musi wprowadzić takie dane jak: imię i nazwisko gościa, datę i godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia pobytu, adres poczty internetowej (e-mail), a także numer telefonu gościa. Jeśli cała procedura zostanie wykonana prawidłowo, administrator zobaczy podsumowanie zawierające wprowadzone dane. Po zapoznaniu się z nimi i stwierdzeniu, że są poprawne, może przesłać wygenerowany na ich podstawie wirtualny klucz.

Dodatkowo administrator ma możliwość edytowania treści wiadomości dostarczanej gościowi wraz z wirtualnym kluczem. Do wyboru są szablony wiadomości w kilku językach, między innymi angielskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim, polskim itp. Przykładowo administrator może edytować szablon i zamieścić w wysyłanej do gościa wiadomości wskazówki, ułatwiające dotarcie do zarezerwowanego przez niego apartamentu lub informacje umożliwiające zalogowanie do lokalnej sieci wi-fi w celu bezpłatnego skorzystania z połączenia internetowego. Gość po pobraniu aplikacji Argo Guest i odebraniu wirtualnego klucza musi udać się w kierunku drzwi, które chce otworzyć. Gdy znajdzie się bezpośrednio przy drzwiach, aplikacja wyświetli informacje o możliwości ich otwarcia oraz terminie ważności praw dostępu. Wówczas wystarczy wcisnąć ikonę z nazwą drzwi, które chcemy otworzyć, a po chwili zostaną one odblokowane. W tym miejscu warto zaznaczyć, że jeden wirtualny klucz może zostać użyty do otwarcia nie tylko drzwi wejściowych do danego mieszkania, pokoju czy apartamentu, ale także w celu odryglowania drzwi klatkowych, a nawet furtki lub bramy prowadzącej na teren danej posesji.

Sprawdzone urządzenia oferujące zabezpieczenia mechaniczne i elektroniczne

W systemie kontroli dostępu Argo RKD administrator ma do wyboru szereg urządzeń kontroli dostępu, takich jak między innymi sterowane elektronicznie wkładki bębenkowe Libra LE60 Smart, klamki elektroniczne Aries Smart, czytniki uwierzytelniające Stylos Smart, inteligentne przekaźniki Smart Relay, zamki elektromotoryczne x1R Smart oraz zamki szafkowe Smart Locker. Szeroki wybór urządzeń zapewnia dużą elastyczność w zarządzaniu dostępem nie tylko do drzwi, ale także do bram, furtek, szlabanów, szafek itp. Dlatego też systemy kontroli dostępu Argo RKD sprawdzają się bardzo dobrze nie tylko w przypadku wynajmowania apartamentów, ale umożliwiają także przydzielanie gościom tymczasowego dostępu do przestrzeni wspólnych, przestrzeni typu co-working, saloników biznesowych, podziemnych parkingów, klatek schodowych oraz pomieszczeń i obiektów zaliczanych do infrastruktury sportowo-rekreacyjnej jak na przykład: siłownie, przebieralnie, szatnie, baseny, rowerownie, narciarnie itp.

Oprócz możliwości zdalnego przydzielania uprawnień oraz elastyczności w zarządzaniu dostępem, system Argo Remote Key Delivery charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Poszczególne urządzenia kontroli dostępu zapewniają skuteczne zabezpieczenia mechaniczne i elektroniczne. Dodatkowo dane przesyłane pomiędzy poświadczeniami, a urządzeniami końcowymi są szyfrowane przy użyciu bezpiecznych algorytmów, dzięki czemu nie ma możliwości ich przejęcia ani odczytania przez osoby postronne w wyniku ataków kryptograficznych. Warto mieć również świadomość, że ważność każdego wirtualnego klucza nie może przekraczać 30 dni. Jeśli gość przedłuży pobyt lub jeśli długość jego pobytu przekracza 30 dni, po ich upływie konieczne jest wygenerowanie kolejnego wirtualnego klucza. Oczywiście administrator posiada pełną kontrolę nad przyznanymi prawami dostępu. Jeśli gość złamie regulamin pobytu lub zdecyduje się skrócić okres wynajmu apartamentu, administrator ma możliwość cofnięcia ważności uprawnień w dowolnie wybranym momencie.

Liczne zalety sprawiły, że system kontroli dostępu Argo RKD można bez wahania polecić zarówno osobom doświadczonym w korzystaniu z tego rodzaju rozwiązań, które zajmują się wynajmem domów i mieszkań od wielu lat, jak i osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z zarządzaniem i wynajmowaniem nieruchomości. Dzięki tego rodzaju systemom nie musisz prowadzić recepcji ani osobiście spotykać się z klientami, aby wręczać im pęki kluczy do tymczasowo wynajmowanych mieszkań, gdyż smartfon staje się kluczem!

Linki do pobrania aplikacji

Argo Host w serwisie App Store
Argo Host w serwisie Google Play

Argo Guest w serwisie App Store
Argo Guest w serwisie Google Play

Potrzebujesz pomocy w doborze systemu kontroli dostępu i zamków z kontrolą dostępu?

Nasz profesjonalny zespół specjalistów i doradców specjalizujących się w systemach kontroli dostępu służy pomocą w doborze i konfiguracji poszczególnych rozwiązań w Twoim apartamencie na wynajem, pensjonacie, obiekcie B&B, a nawet w przestrzeni co-workingowej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jaki system kontroli dostępu będzie najlepszym rozwiązaniem dla Twoich potrzeb lub chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszej pełnej gamy produktów związanych z urządzeniami kontroli dostępu, skontaktuj się z nami pod adresem: kontrola-dostepu@novet.eu