Kontrola dostępu w apartamentach na wynajem

Systemy kontroli dostępu w apartamentach na wynajem, Zamki elektroniczne w apartamentach i domkach na wynajem

Z roku na rok apartamenty na wynajem cieszą się coraz większą popularnością. Liczba tego rodzaju obiektów dynamicznie rośnie zwłaszcza w nadmorskich i górskich kurortach, miejscowościach położonych w atrakcyjnych pod względem turystycznym regionach oraz w największych europejskich i światowych metropoliach.

Zarządzanie wynajmem apartamentów stanowi spore wyzwanie zwłaszcza jeśli dysponujemy wieloma tego rodzaju obiektami i znajdują się one w różnych miejscowościach na terenie całego województwa czy nawet kraju. Dlatego też warto zainteresować się nowoczesnymi systemami kontroli dostępu, które w znacznym stopniu ułatwiają zarządzanie apartamentami na wynajem.

Kontrola dostępu 24/7 z dowolnego miejsca na świecie

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań umożliwiających zarządzanie dostępem w mieszkaniach, pokojach czy apartamentach na wynajem. Oferowane przez NOVET systemy kontroli dostępu umożliwiają zdalne przyznawanie dostępu oraz błyskawiczne reagowanie na potrzeby gości nawet w przypadku, gdy właściciel obiektu znajduje się w miejscu oddalonym o setki czy tysiące kilometrów od danego obiektu.

Do obsługi nowoczesnych platform kontroli dostępu nie jest potrzebna żadna zaawansowana ani specjalistyczna wiedza techniczna, a jedynie zwykły smartfon z systemem operacyjnym Android lub iOS oraz bezpłatna aplikacja dostępna w serwisach Google Play i App Store. Jej interfejs jest dostępny w kilkunastu językach w tym także w języku polskim.

System zdalnego nadawania dostępu za pomocą wirtualnego klucza

Korzystając z bezpłatnej aplikacji Argo Host właściciel obiektu (gospodarz) tworzy wirtualny klucz definiując w jakich dniach i godzinach dana osoba będzie miała możliwość otwierania określonych drzwi wejściowych do apartamentu. Następnie przesyła wirtualny klucz na numer telefonu lub adres e-mail gościa. W tym celu może skorzystać także z popularnych komunikatorów takich jak Skype czy WhatsApp. Dodatkowo ma możliwość przygotowania treści wiadomości, jaka ukaże się na smartfonie gościa.

Gość otrzymuje link umożliwiający pobranie bezpłatnej aplikacji Argo Guest wraz z wirtualnym kluczem oraz informacje na temat okresu ważności uprawnień. Następnie gdy podejdzie ze smartfonem do drzwi, aplikacja automatycznie wyświetli informację o możliwości ich otwarcia. W tym celu wystarczy jedynie wcisnąć ikonę z nazwą danych drzwi, a po chwili zostaną one odblokowane.

Co niezwykle ważne gospodarz może w każdej chwili anulować klucz danego gościa i przyznać mu nowy wirtualny klucz. Jest to przydatne w sytuacji, gdy dany gość chce przedłużyć pobyt lub zmienić pokój. Ponadto takie rozwiązanie jest także praktyczne i bezpieczne dla samego gospodarza. W przypadku gdy gość złamie lub naruszy regulamin pobytu w danym apartamencie, gospodarz może natychmiast anulować mu prawa dostępu uniemożliwiając dalsze korzystanie z noclegów.  

Wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodne działanie systemu

Niezbędnym, a zarazem kluczowym elementem każdego systemu kontroli dostępu są sterowane elektronicznie urządzenia, zabezpieczające drzwi przed nieuprawnionymi gośćmi oraz umożliwiające łatwe i wygodne uwierzytelnianie tożsamości osób z ważnymi prawami dostępu.

Przykładami takich urządzeń są między innymi: wkładki Libra Smart, klamki Aries Smart, czytniki uwierzytelniające Stylos Smart oraz zamki drzwiowe x1R Smart. Są one dostępne w wersjach odpowiednich do montażu zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Mnogość wariantów i funkcji umożliwia wybranie rozwiązania idealnie dopasowanego do indywidualnych oczekiwań oraz potrzeb.

Wkładki elektroniczne Libra Smart

Wkładki Libra Smart posiadają wbudowany moduł łączności Bluetooth 5.0 oraz czytnik zbliżeniowy RFID. Ponadto są zasilane bateryjnie co oznacza, że ich montaż nie wymaga stosowania okablowania. Co więcej są one kompatybilne z większością modeli zamków wpuszczanych z otworem na europejską wkładkę bębenkową (EN 1303) i można je z łatwością zamontować nie tylko na nowych, ale także na istniejących już drzwiach.

Posiadają także liczne zabezpieczenia takie jak programowane punkty złamania, zabezpieczenie przed wyrwaniem wkładki czy zabezpieczenie przeciwprzewierceniowe w bębenku i korpusie wkładki (wersja Heavy Duty). Mechanizm i silniczek każdej wkładki Libra Smart posiada zarówno ochronę mechaniczną, jak i elektroniczną. Wersja Heavy Duty posiada zgodność z klasą IP69 co oznacza całkowitą ochronę przed wnikaniem pyłu oraz ochronę przed przedostaniem się do mechanizmu wkładki wody o temperaturze do +80°C lanej pod wysokim ciśnieniem 100 barów.

Klamki elektroniczne Aries Smart

Podobnie jak wkładki Libra Smart, klamki elektroniczne Aries Smart również posiadają wbudowany moduł łączności Bluetooth 5.0 oraz czytnik zbliżeniowy RFID. Ich rękojeść zostaje zasprzęglona natychmiast po uzyskaniu autoryzacji. Istotnymi zaletami tych klamek jest także kompatybilność z większością zamków wpuszczanych z otworem na trzpień 7, 8, 9 mm (z redukcją).

Wąski szyld (38 mm), zasilanie bateryjne i związany z tym brak okablowania ułatwia montaż oraz umożliwia instalację w miejscach, w których doprowadzenie zasilania w tradycyjny sposób byłoby problematyczne. Opatentowany system wybudzania czytnika i niskie zużycie energii sprawia, że bateria wystarcza na około 50 000 cykli pracy. Co równie istotne aktualizacja oprogramowania nie wymaga demontażu klamki. Do wyboru jest zarówno wersja IP54 dedykowana do montażu zarówno w drzwiach wewnętrznych, jak i wersja IP55 odpowiednia do instalacji w drzwiach zewnętrznych.

Czytniki uwierzytelniające Stylos Smart

Czytniki uwierzytelniające Stylos Smart stanowią urządzenia peryferyjne i umożliwiają sterowanie pracą zamków elektronicznych, bram parkingowych, szlabanów itp. Współpracują także z klamkami Aries Smart, wkładkami Libra Smart oraz zamkami Multiblindo, Thesis 2.0 oraz x1R Smart. Są dostępne w wersjach do montażu naściennego lub podtynkowego.

W przypadku instalacji wewnątrz budynków bardzo dobrze sprawdza się wersja z klawiaturą numeryczną i obudową w klasie IP54. Z kolei jeśli zamierzamy zamontować czytnik na zewnątrz budynku idealnym rozwiązaniem będzie wariant bez klawiatury z obudową w klasie IP66. Atrakcyjny i minimalistyczny design sprawia, że urządzenie znakomicie prezentuje się w budynkach i pomieszczeniach zaaranżowanych w popularnym nowoczesnym stylu.  

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Wszystkie informacje i dane przesyłane pomiędzy smartfonem, a wybranym urządzeniem kontroli dostępu są szyfrowane za pomocą 128-bitowego klucza AES. Wyklucza to możliwość ich przechwycenia lub uzyskania do nich dostępu metodą ataku kryptologicznego z wykorzystaniem podsłuchu (tzw. atak man-in-the-middle) oraz poprzez użycie algorytmu siłowego (tzw. atak brute force).

Zastosowane zabezpieczenia gwarantują wygodę i wysoki poziom bezpieczeństwa osobom korzystającym z systemu kontroli dostępu Argo Remote Key Delivery. Dlatego też cieszy się on dużą popularnością wśród osób poszukujących prostego w użytkowaniu systemu oferującego nie tylko wiele praktycznych funkcji, ale także odpowiednią ochronę.     

Potrzebujesz pomocy w doborze systemu kontroli dostępu i zamków z kontrolą dostępu?

Nasz profesjonalny zespół specjalistów i doradców specjalizujących się w systemach kontroli dostępu służy pomocą w doborze i konfiguracji poszczególnych rozwiązań w Twoim apartamencie, czy też domku na wynajem.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jaki system kontroli dostępu będzie najlepszym rozwiązaniem dla Twojego apartamentu na wynajem lub chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszej pełnej gamy produktów związanych z urządzeniami kontroli dostępu, skontaktuj się z nami pod adresem: kontrola-dostepu@novet.eu