Klamki z antywłamaniowym systemem SmartBlock

Jak wskazują wyniki badań przeprowadzonych przez Urząd Statystyczny Unii Europejskiej – Eurostat, od kilku lat ilość włamań do domów i mieszkań dramatycznie wzrasta. Dlatego niezbędne stało się wprowadzanie urządzeń i rozwiązań, zapewniających skuteczne zabezpieczenie przed atakami włamywaczy. Odpowiadając na potrzeby rynku, firma Linea Cali wprowadziła do swojej oferty niezawodny i bezpieczny system antywłamaniowy SmartBlock, który występuje wraz z ponad 80 modelami klamek do drzwi i okien.

W jaki sposób włamywacze dostają się do mieszkań?

Niektórzy złodzieje wykorzystują roztargnienie domowników i wchodzą do mieszkań poprzez otwarte okna lub niezamknięte drzwi. Niemniej jak wskazują doświadczenia z ostatnich lat, włamywacze co raz częściej stosują znacznie bardziej wyrafinowane metody. Przykładowo wykorzystują cichą wiertarkę do wywiercenia otworu w ramie drzwi / okna i wprowadzają przez niego metalowy pręt z łamanym zakończeniem. Następnie obracając prętem poruszają klamką, otwierając w ten sposób drzwi / okno. Przy użyciu tej metody odpowiednio wyszkoleni przestępcy są w stanie włamać się do domu lub mieszkania w ciągu około dwudziestu sekund.

Jak działa system Smartblock?

Smartblock jest systemem pasywnym, działającym bez konieczności aktywacji i zapewnia ciągłą ochronę nawet w sytuacji, gdy klamka znajdzie się w położeniu umożliwiającym uchylenie okna. Obrót klamki jest możliwy jedynie przy jednoczesnym wciśnięciu rozety dwoma palcami, co wyklucza możliwość włamania przy użyciu metalowego pręta z łamanym zakończeniem.

Ponadto SmartBlock stanowi również praktyczne rozwiązanie w przypadku obecności dzieci, chroniąc je przed potencjalnie niebezpiecznymi sytuacjami np. przypadkowym otwarciem okna.

Wygodny montaż w pół minuty

Montaż systemu SmartBlock jest bardzo łatwy i nie musi być wykonywany przed doświadczonego instalatora. Każda osoba jest w stanie w ciągu 30 sekund samodzielnie zainstalować system nie tylko na nowych, ale także na istniejących już drzwiach i oknach poprzez wymianę klamki. W tym celu należy przykręcić szyld, założyć rozetę, włożyć uszczelkę, a następnie przymocować klamkę.

System SmartBlock można zamontować na każdym profilu okiennym: oknach / drzwiach balkonowych rozwiernych, oknach uchylnych / rozwierno-uchylnych / balkonowych wykonanych z PCV, drewna, aluminium, stali, a nawet z mieszanych materiałów.

Korzyści dla stolarzy i producentów profili okiennych

Zastosowanie klamek Linea Cali z systemem SmartBlock zapewnia istotne korzyści dla stolarzy oraz producentów profili okiennych. Łatwy montaż, wysoka jakość, niezawodność i bezpieczeństwo systemu SmartBlock gwarantuje przewagę nad konkurencyjnymi rozwiązaniami. Eleganckie klamki oferujące skuteczne zabezpieczenie antywłamaniowe stanowią istotny element wyposażenia każdego modelu okna i drzwi. Zarówno stylistyka, jak i funkcjonalność klamek odgrywa niebagatelną rolę przy podejmowaniu przez klientów decyzji o wyborze konkretnego modelu drzwi lub okna.

Kolekcje i modele klamek z systemem SmartBlock

Obecnie antywłamaniowy system SmartBlock jest oferowany wraz z 80 modelami klamek w różnych stylach i 15 atrakcyjnych wykończeniach. Do wyboru są między innymi modele klamek z kolekcji Basic, Classic, Design, Modern oraz Swarovski Crystal.