Okucia Athmer

Systemy ochrony palców przed przytrzaśnięciem dłoni i palców - rolety ochronne i profile osłonowe | NOVET.EU

NOVET rekomenduje rolety ochronne i profile osłonowe, renomowanej niemieckiej marki Athmer.

O ich wysokiej skuteczności najlepiej świadczy fakt, że są powszechnie stosowane w szkołach i innych obiektach użyteczności publicznej za Odrą. W Niemczech obowiązują już szczegółowe regulacje prawne, nakazujące montaż systemów ochrony palców w obiektach, z których korzystają dzieci. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można przewidzieć, że wcześniej czy później podobne przepisy wprowadzone zostaną także w Polsce.

Rolety ochronne Athmer

W ofercie NOVET znajdują się modele rolet i profili osłonowych Athmer, dedykowane zarówno do drzwi automatycznych (zgodnych z normą EN 16005), jak i do drzwi sterowanych ręcznie. Niektóre z nich (np. NR-32 UniSafe w-proof czy NR-26-w-proof) posiadają odporność na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych i są odpowiednie do zamontowania w drzwiach zewnętrznych. Z kolei modele NR-38, NR-32 UniSafe, NR-30, NR-25 i NA-7 dedykowane są do zastosowania na drzwiach wewnętrznych.

Profile osłonowe Athmer

Dodatkowo do wyboru są profile osłonowe dedykowane do drzwi bezprzylgowych: BU-16, BU-20, BU-22, BU-16K, BU-18K, BU-20K oraz BU-22K, a także profile osłonowe do drzwi przylgowych: BO-13, BO-20, BO-22, BO-23, BD+-18, BD+-20 i BD+-23. Każde z proponowanych rozwiązań jest dostępne w szerokiej palecie wykończeń kolorystycznych.

Ofertę uzupełnia model HS-25 dedykowany do montażu na głównej krawędzi zamykającej oraz ochrona palców SwingGuard, odpowiednia do zastosowania na drzwiach wahadłowych, obrotowych oraz przesuwnych.

Dlaczego nie warto oszczędzać na rozwiązaniach zapewniających ochronę palców?

Największe towarzystwa ubezpieczeniowe regularnie publikują statystyki dotyczące wypadków w placówkach oświatowych na terenie całej Polski. Wynika z nich jasno, że każdego roku w szkołach podstawowych, szkołach średnich i gimnazjach dochodzi do kilkudziesięciu tysięcy wypadków. Około 20% z nich obejmują różnego rodzaju obrażenia dłoni i palców.

Podobne wypadki zdarzają się również w przedszkolach, żłobkach, ośrodkach kolonijnych oraz obiektach noclegowych, z których korzysta młodzież i dzieci. Wielu takich zdarzeń udałoby się uniknąć, gdyby na drzwiach zainstalowane były rolety ochrone, profile osłonowe lub inne rozwiązania czy systemy ochrony palców.

Warto mieć świadomość, że uszkodzenia dłoni i palców są nie tylko bolesne, ale jednocześnie niosą ze sobą poważne skutki, takie jak na przykład trwałe uszkodzenie nerwów palców / dłoni czy nawet amptuacja palców. Taki uraz może spowodować u dziecka traumę na całe życie, a dodatkowo znacznie ograniczyć jego zdolności manualne.

Leczenie urazów dłoni i palców jest trudne, czasochłonne i kosztowne. Niestety nawet długi proces rehabilitacji nie gwarantuje odzyskania pełnej sprawności. Dla dziecka wiąże się nie tylko z bólem fizycznym, ale również z cierpieniem psychicznym. Dlatego nie warto oszczędzać na rozwiązaniach, które pozwalają uniknąć tego typu wypadków.