ELEKTROZACZEP 99 TOP DOUBLE (REGULACJA), 10-24V AC/DC
Elektrozaczep pracujący w trybie standardowym z możliwością zasilania prądem stałym / zmiennym o napięciu 10 - 24 V AC/DC. Odpowiedni do zastosowania w drzwiach profilowych oraz drewnianych. Wyposażony w zapadkę radialną z regulacją oraz system Top Double zapewniający prowadzenie zaczepu zamka.
Zobacz pełny opis| Producent: | Dorcas |
| Seria: | Dorcas 99 |
| Materiał: | Stal |
| Wykończenie: | Naturalne |
| Do drzwi: | Z kontrolą dostępu |
| Sposób działania: | Standardowy |
| Wysokość: | 66 mm |
Opis produktu
Elektrozaczep zasilany prądem zmiennym o napięciu 10-24V. Pracuje w trybie standardowym co oznacza, że odblokowanie drzwi następuje w momencie podania napięcia. Przez pozostały czas drzwi pozostają zablokowane. Zapadka elektrozaczepu posiada odporność na wyłamanie siłą 3500 N. Dodatkowo położenie zapadki można regulować w zakresie +2/-1 mm.
Dobór
Model serii 99 TOP DOUBLE jest dedykowany do zastosowania w drzwiach profilowych wykonanych z aluminium lub PCV oraz w drzwiach drewnianych. Symetryczna budowa sprawia, że można zainstalować go zarówno w pionie, jak i w poziomie w prawych oraz lewych skrzydłach drzwi z ościeżnicą drewnianą, aluminiową lub stalową.
Użytkowanie
Elektrozaczep 99 TOP DOUBLE został wyposażony w zapadkę radialną. Oznacza to, że zaczep obraca się dookoła osi podstawy elektrozaczepu pozwalając ograniczyć promień ruchu. W rezultacie instalacja elektrozaczepu jest łatwiejsza, a dzięki możliwości ograniczenia miejsca zajmowanego w ościeżnicy, zachowuje on także swoje walory estetyczne.
Elektrozaczep posiada również system TOP DOUBLE, opracowany przez firmę Dorcas w celu ułatwienia wyślizgu zapadki elektrozaczepu i zapewnienia prowadzenia zaczepu zamka. Tego rodzaju rozwiązanie wyklucza konieczność nacinania profilu, jak ma to miejsce w przypadku standardowej instalacji. Oprócz uproszczonego i szybszego montażu, uzyskuje się również dzięki temu lepszy efekt estetyczny. Dzięki zastosowaniu specjalnych ramp, zaczep zamka współpracującego z elektrozaczepem, po wyślizgnięciu cofa się poza obrys zapadki elektrozaczepu. Należy zwrócić uwagę, że w systemach TOP zaczep zamka ślizga się po ościeżnicy powodując zarysowania, dlatego konieczne jest zastosowanie odpowiedniej blachy czołowej elektrozaczepu, która pomoże zabezpieczyć ościeżnicę przed zarysowaniami.

Parametry techniczne
| Producent: | Dorcas |
| Seria: | Dorcas 99 |
| Materiał: | Stal |
| Wykończenie: | Naturalne |
| Do drzwi: | Z kontrolą dostępu |
| Sposób działania: | Standardowy |
| Wysokość: | 66 mm |
| Szerokość: | 20,5 mm |
| Głębokość: | 25,5 mm |
| Trwałość: | 200 000 cykli |
| Głębokość zapadki: | 4,7 mm |
| Zakres regulacji zapadki: | +2 -1 mm |
| Odporność na wyłamanie: | 3500 N |
| Napięcie: | 10 - 24 V AC/DC |
| Zasilanie: | 12 / 24 V AC/DC |
| Pobór prądu AC: | 280 mA, 570 mA |
| Pobór prądu DC: | 280 mA, 570 mA |
| Opór: | 43 Ω |
| Z zapadką radialną: | Tak |
| Strona otwierania: | Uniwersalny |
Warianty produktu
ELEKTROZACZEP 99 TOP DOUBLE (REGULACJA), 10-24V AC/DC
ELEKTROZACZEP 99 TOP DOUBLE (REGULACJA), Z PAMIĘCIĄ, 10-24V AC/DC
ELEKTROZACZEP 99 TOP DOUBLE (REGULACJA/MONITORING), 10-24V AC/DC
Pliki do pobrania
Certyfikaty
Rozmiar pliku: 352 KB
Rozmiar pliku: 295 KB
Rysunki techniczne
Rozmiar pliku: 202 KB
Dorcas to hiszpańska marka posiadająca w swojej ofercie bardzo szeroki wybór elektrozaczepów, odpowiednich do niemal każdego wariantu zastosowania. Wśród elektrozaczepów Dorcas znaleźć można między innymi modele do drzwi przeciwpożarowych, ewakuacyjnych, antywłamaniowych, wodoszczelnych, obiektowych oraz do drzwi całoszklanych. Kolejną ważną grupę produktów w ofercie marki Dorcas stanowią zamykacze drzwiowe, które zostały przetestowane na 500 000 cykli pracy i mogą być stosowane w intensywnie użytkowanych drzwiach, znajdujących się w obiektach użyteczności publicznej. W asortymencie Dorcas znajdziemy także zwory elektromagnetyczne, trzymacze drzwiowe, zamki elektromechaniczne oraz rozwiązania kontroli dostępu.