Lista newsów

Systemy i akcesoria do drzwi całoszklanych

Drzwi całoszklane są coraz popularniejszym rozwiązaniem stosowanym nie tylko w obiektach użyteczności publicznej, ale także w mieszkaniach prywatnych. Na rynku dostępnych jest wiele
modeli charakteryzujących się wysoką jakością wykonania oraz interesującą stylistyką.

 

Ich funkcjonalność zapewniają nowoczesne i niezawodne systemy przesuwne do drzwi całoszklanych, które gwarantują znaczną oszczędność przestrzeni oraz cichą pracę skrzydeł. Dzięki ich zastosowaniu można otwierać
i zamykać drzwi poprzez delikatne popchnięcie skrzydła lub łagodne naciśnięcie klamki. W ofercie firmy Novet dostępne są zarówno systemy z widocznym mechanizmem: Exterus i K2O, jak i systemy z ukrytym mechanizmem: Koblenz 1760+500 New i Belweder Slide (Safeclose).

 

Do drzwi całoszklanych dedykowanych jest również szereg praktycznych akcesoriów takich jak: zamki, zawiasy, klamki, gałki, uchwyty, zamknięcia przeciwpaniczne, wkładki bębenkowe, uszczelki itp.

 

System Exterus

 

System Exterus umożliwia montaż drzwi przesuwnych całoszklanych jednoskrzydłowych oraz dwuskrzydłowych
o maksymalnej wadze pojedynczego skrzydła do 150 kg. Eleganckie wózki w kształcie litery X podkreślają minimalistyczną, a zarazem nowoczesną stylistykę systemu, który dedykowany jest do montażu naściennego.
Na specjalnie zamówienie można również zaopatrzyć się w wersję przeznaczoną do montażu do sufitu lub do tafli szklanej.

 

Istotnym elementem systemu jest specjalne zabezpieczenie przed wypadnięciem drzwi z szyny jezdnej. Dodatkowo Exterus został wyposażony w łożyska kulkowe oraz kółka w powłoce Delrin. System umożliwia również regulację położenia w pionie drzwi całoszklanych w zakresie +/- 2 mm bez konieczności demontowania skrzydła drzwiowego.

 

 

System Exterus

 

Fot. System do drzwi całoszklanych Exterus.

 

 

System K2O

 

System K2O dedykowany jest do naściennego montażu jednoskrzydłowych oraz dwuskrzydłowych drzwi przesuwnych całoszklanych o grubości 10 mm. Maksymalna waga skrzydła takich drzwi nie może przekraczać
120 kg. Charakterystycznym elementem systemu K2O są okrągłe wózki, które niemal bezszelestnie poruszają
się po chromowanej, błyszczącej szynie jezdnej, ukazując ruch obrotowy wewnętrznej części kółek.

 

Bezawaryjną pracę przesuwnych drzwi całoszklanych, zainstalowanych przy użyciu systemu K2O, gwarantują łożyskowane kółka pokryte powłoką Delrin. Z kolei zastosowane rozwiązanie zapobiegające wypadnięciu drzwi
z szyny jezdnej sprawia, że korzystanie z systemu jest nie tylko wygodne, ale także całkowicie bezpieczne.

 

Do systemu K2O dedykowany jest obustronny uchwyt Cirkle, który wystarczy przykleić do tafli szklanej, aby ułatwić korzystanie z drzwi oraz podkreślić ich estetykę. Uchwyt dostępny jest w wykończeniu chromowanym błyszczącym, identycznym jak system K2O.

 

 

System K2O

 

Fot. System do drzwi całoszklanych K2O.

 

 

System Koblenz 1760 + 500 New

 

Koblenz 1760 + 500 New jest systemem przesuwnym dedykowanym do montażu jednoskrzydłowych drzwi całoszklanych o grubości 8/10/12 mm. Oprócz zabezpieczenia przed wypadnięciem tafli szklanej z zacisków
oraz łożyskowanych kółek w powłoce Delrin, system został wyposażony w samonastawne wózki z przekładką antywibracyjną. Dzięki temu zamontowane przy jego pomocy skrzydło drzwiowe porusza się cicho i płynnie. Dodatkowo położenie skrzydła można regulować w pionie w zakresie +/- 4 mm. Zaletą systemu jest również możliwość regulacji hamulca, w zależności od ciężaru zainstalowanych drzwi.

 

System Koblenz 1760 + 500 New występuje w wersjach do drzwi o maksymalnej wadze do 80/120 kg. System
można wyposażyć w ABS spowalniający skrzydło przy otwieraniu lub zamykaniu, uchwyt do montażu naściennego, profil do montażu naściennego / sufitu podwieszanego oraz aluminiową osłonę szyny.

 

System Belweder Slide (Safeclose)

 

System przesuwny Belweder Slide występuje w wersji podstawowej oraz Safeclose (z obustronnym systemem domykającym). W obu wersjach zastosowano maskownicę, w której ukryto cały mechanizm systemu, co zapewnia atrakcyjny efekt wizualny. Belweder Slide jest dedykowany do montażu jednoskrzydłowych drzwi całoszklanych o grubości 8/10 mm i maksymalnej wadze do 80 kg. System umożliwia montaż naścienny lub do sufitu i nie wymaga nawiercania tafli szklanej. Dodatkowo został wyposażony w zabezpieczenie zapobiegające wypadnięciu wózków
z szyny jezdnej.

 

Do systemów Belweder Slide dedykowana jest specjalna uszczelka szczotkowa, która niweluje szczelinę pomiędzy szyną, a taflą szklaną, zestaw do montażu na stałej tafli szklanej oraz profil dystansujący.

 

Zamki do drzwi całoszklanych

 

Zamki do drzwi całoszklanych obejmują modele dedykowane zarówno do drzwi rozwiernych (Belweder GTS 10/40, Belweder Magnetic GTS 10/40, Belweder GTS 65, Belweder BTS-02), jak i przesuwnych (Belweder 6903/6903-Z)
do tafli szklanej o grubości 8/10 mm.

 

Zamki mechaniczne Belweder GTS 10/40 oraz magnetyczne Belweder Magnetic GTS 10/40 występują w wersjach
z otworem na klucz, wkładkę bębenkową lub tylko na klamkę. Oba modele zostały wyposażone w cichy zaczep
oraz rozety do klamki z prowadzeniem 16 + 18 mm. Dodatkowo objęte są pięcioletnią gwarancją. Ich opcjonalne wyposażenie obejmuje przeciwkasety do skrzydła biernego oraz rękojeści U-form i L-form w 3 klasie kategorii użytkowania.

 

Zamki mechaniczne Belweder GTS 10/40

 

Fot. Zamki mechaniczne Belweder GTS 10/40.

 

 

 

Zamki magnetyczne Belweder Magnetic GTS 10/40

 

Fot. Zamki magnetyczne Belweder Magnetic GTS 10/40.

 

 

Zamki obiektowe Belweder GTS 65 dostępne są w wersji z otworem lub bez. Dodatkowo wyposażono je w mechanizm klinujący trzpień klamki, który wyklucza możliwość poluzowania się rękojeści po jej zamontowaniu. Zamki Belweder GTS 65 posiadają przykręcaną obudowę ze stali nierdzewnej matowej lub aluminium. Dostępne są wersje do drzwi lewych oraz prawych. Gwarancja udzielana na każdy zamek obejmuje okres pięciu lat. Do zamków dedykowane są klamki U-form i L-form w 4 klasie kategorii użytkowania oraz przeciwkasety do skrzydła biernego.

 

 

Zamki obiektowe Belweder GTS 65

 

Fot. Zamki obiektowe Belweder GTS 65.

 

 

Zamek podłogowy z wkładką bębenkową Belweder BTS-02 posiada wytrzymałą obudowę wykonaną ze stali nierdzewnej matowej. Zamek jest dostarczany w opakowaniu z wkładką bębenkową i kompletem pięciu kluczy.

 

 

Zamek podłogowy BTS-02

 

Fot. Zamek podłogowy z wkładką bębenkową Belweder BTS-02.

 

 

Zamki hakowe na wkładkę bębenkową do tafli szklanej przesuwnej, dostępne są w wersji z uchwytem (Belweder 6903-Z) lub bez (Belweder 6903). Obie wersje posiadają solidną obudowę z mosiądzu w kolorze stali nierdzewnej matowej i objęte są pięcioletnią gwarancją. Dodatkowo można doposażyć je przeciwkasety do skrzydła biernego, pełniące funkcję zaczepu oraz blachę zaczepową wykonaną ze stali nierdzewnej matowej.

 

 

Zamki hakowe Belweder 6903 / 6903-Z

 

Fot. Zamki hakowe Belweder 6903 / 6903-Z.

 

 

Zawiasy do drzwi całoszklanych

 

Zawiasy do drzwi całoszklanych umożliwiają wygodny montaż i zapewniają cichą pracę tafli szklanej. Do wyboru są zawiasy dwuczęściowe (Belweder GTB 10-2 i Belweder GTB 20-2), trzyczęściowe (Belweder GTB 10-3, Belweder GTB 20-3, Belweder GTB 80/85) oraz wahadłowe (Belweder BTB 003/004/005/006).

 

Zawiasy dwuczęściowe Belweder GTB 10-2 oraz Belweder GTB 20-2 są odpowiednie do tafli szklanej o grubości 8/10 mm i umożliwiają osadzenie skrzydła drzwiowego w ościeżnicy metalowej lub drewnianej. Oba modele zawiasów są dedykowane do tafli szklanej o szerokości 865 mm i maksymalnej wadze wynoszącej 45 kg.

 

 

Zawiasy dwuczęściowe Belweder GTB 10-2 / 20-2 

Fot. Zawiasy dwuczęściowe Belweder GTB 10-2 / 20-2.

 

 

Zawiasy trzyczęściowe Belweder GTB 10-3 oraz Belweder GTB 20-3 są odpowiednie do tafli szklanej o grubości
8/10 mm i pozwalają osadzić skrzydło drzwiowe w ościeżnicy metalowej lub drewnianej.

 

 

Zawiasy trzyczęściowe Belweder GTB 10-3 / 20-3.

 

Fot. Zawiasy trzyczęściowe Belweder GTB 10-3 / 20-3.

 

 

Najwyższą nośność zapewniają trzyczęściowe zawiasy Belweder GTB 80/85. Przy ich użyciu można zamontować
taflę szklaną o grubości 8/10 mm i maksymalnym ciężarze 80 kg.

 

 

Zawiasy trzyczęściowe Belweder GTB 80 / 85.

 

Fot. Zawiasy trzyczęściowe Belweder GTB 80 / 85.

 

 

W zależności od wybranego modelu zawiasy wahadłowe oferują pneumatyczne (Belweder BTB 003/004)
lub sprężynowe (BTB 005/006) wspomaganie otwarcia i zamknięcia oraz przytrzymanie otwarcia dla kąta 90º.
Takie zawiasy są dedykowane do montażu tafli szklanej o grubości 8/10/12 mm, której maksymalna szerokość
wynosi 915 mm, a całkowita waga nie przekracza 60 kg.

 

 

Zawiasy wahadłowe Belweder BTB 003 / 005

 

Fot. Zawiasy wahadłowe montowane do ściany lub ościeżnicy: Belweder BTB 003 / 005.

 

 

Zawiasy wahadłowe Belweder BTB 004 / 006

 

Fot. Zawiasy wahadłowe montowane do tafli szklanej: Belweder BTB 004 / 006.

 

 

Pozostałe akcesoria do drzwi całoszklanych

 

Szeroki asortyment klamek, gałek i uchwytów do drzwi całoszklanych umożliwia wybór nie tylko funkcjonalnego,
ale także atrakcyjnego pod względem kształtu i wykończenia modelu. Uchwyty dostępne są w wersjach z prześwitem lub bez.

 

Uchwyty do tafli szklanej

 

Fot. Uchwyty do tafli szklanej.

 

 

Uchwyty występują również w kompletach z zamkiem lub wkładką bębenkową. Istnieje wówczas możliwość ryglowania drzwi od zewnątrz przy użyciu kluczy znajdujących się w komplecie. Z kolei od wewnątrz drzwi można łatwo otworzyć posługując się gałką.

 

Komplet uchwytów z wkładką bębenkową

 

Fot. Komplet uchwytów z wkładką bębenkową.

 

 

Drzwi całoszklane można również uzbroić w modułowe zamknięcie przeciwpaniczne Idea Base Inox, które jest odpowiednie do zastosowania na drogach ewakuacyjnych.

 

Zamknięcie przeciwpaniczne Idea Base Inox

 

Fot. Zamknięcie przeciwpaniczne Idea Base Inox.

 

 

Do montażu zamknięcia przeciwpanicznego Idea Base Inox na szkle przeznaczony jest zestaw Belvedere,
który występuje w kilku wersjach.

 

Zestaw montażowy Belvedere

 

Fot. Zestaw montażowy Belvedere.

 

 

Z kolei w celu zabezpieczenia od zewnątrz drzwi całoszklanych z zainstalowanym zamknięciem Idea Base Inox,
należy zastosować klamkę Trim, która jest wyposażona we wkładkę bębenkową.

 

 

Idea Base z klamką Trim

 

 

Fot. Idea Base Inox z klamką Trim na szkle.

 

 

Do drzwi całoszklanych dedykowane są również cztery modele samoprzylepnych uszczelek opadających. Zapewniają one szczelną barierę chroniącą przed przedostawaniem się powietrza, kurzu, hałasu, a nawet owadów. W ten sposób nie tylko poprawiają komfort, ale zapobiegają również utracie ciepła, obniżając w ten sposób koszty ogrzewania danego pomieszczenia.

 

Model Glass można zainstalować nawierzchniowo na tafli szklanej o dowolnej grubości szkła. Uszczelka została wykonana z termoplastiku i posiada aluminiowy profil. Jej wysoką trwałość potwierdza test na 200 000 cykli. Ten sam test został również z powodzeniem przeprowadzony na silikonowej uszczelce Glass Bottom. Montuje się ją na dolnej krawędzi tafli szklanej o grubości 10/12 mm.

 

Uszczelki Glass, Glass Bottom i Glass Bottom Slide są dostępne w długościach 730/830/930/1030 mm, przy czym istnieje możliwość ich skrócenia o 150 mm. Każda z uszczelek posiada maksymalny wysuw 14 mm.

 

 

Uszczelki opadające do drzwi całoszklanych

 

Fot. Uszczelki opadające do drzwi całoszklanych: Glass / Glass Bottom / Glass Bottom Slide.

 

 

Z kolei uszczelka szczotkowa Glass Brush została wykonana z polipropylenu i występuje w długościach 830 / 1030/1230/1430 mm, ale można ją dowolnie skracać oraz stosować do tafli szklanych o dowolnych grubościach.

 

Uszczelka opadająca Glass Brush 

 

Fot. Uszczelka opadająca do drzwi całoszklanych Glass Brush.