Lista newsów

Novet na VII Kongresie Stolarki Polskiej

W dniach 19-20 maja bieżącego roku w Jachrance k. Warszawy odbył się VII Kongres Stolarki Polskiej. Wzięli w nim udział przedstawiciele Novet i innych firm zrzeszonych w Związku Polskie Okna i Drzwi, który skupia krajowych producentów, dostawców oraz dystrybutorów działających w branży stolarki drzwiowej i okiennej. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

20 lat POiDPodczas kongresu analizowano perspektywy rozwoju branży stolarki budowlanej w Europie i zastanawiano się nad skutecznymi metodami kreowania marki.

 

Duże zainteresowane zgromadzonych gości wzbudził obszerny raport, prezentujący wielkość rynku stolarki okiennej i drzwiowej w 2016 roku.

 

W dyskusjach omawiano trendy i plany rozwojowe na najbliższe lata. Poruszono między innymi kwestię zaostrzonych regulacji prawnych dotyczących energooszczędności budownictwa, które mają zostać wprowadzone w życie w 2021 roku.

 

Nad wysokim poziomem dyskusji panelowych czuwali Patroni Merytoryczni: Akademia Leona Koźmińskiego,
ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku, Instytut Techniki Budowlanej, Krajowa Izba Gospodarcza, Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej im. G. Schlagowskiego, Polski Związek Firm Deweloperskich
oraz Stowarzyszenie Nowoczesne Budynki.

 

Tegoroczna edycja kongresu miała szczególnie uroczysty charakter, gdyż zbiegła się z 20. rocznicą założenia Stowarzyszenia Producentów Stolarki Budowlanej, będącego protoplastą Związku POiD. Podczas uroczystej gali zainaugurowano III edycję kampanii edukacyjnej Dobry Montaż oraz wręczono Orły Stolarki, które przyznawane
są za szczególne zasługi dla rozwoju Związku Polskie Okna i Drzwi.

 

Jednym z członków Związku POiD jest firma Novet, która stawia sobie za zadanie dostarczanie klientom najwyższej jakości sprawdzonych produktów i rozwiązań. Oferta Novet jest stale poszerzana w celu zaspokojenia oczekiwań nawet najbardziej wymagających odbiorców. Dzięki temu klienci mają możliwość wyboru nowoczesnych produktów
o zróżnicowanych parametrach technicznych oraz atrakcyjnej stylistyce, która wpisuje się w aktualnie panujące na rynku trendy.