Lista newsów

Novet na regatach Build Cup 2016

Po raz pierwszy w historii załoga Novet weźmie udział w największych polskich regatach morskich odbywających się poza granicami kraju.

 

Regaty

 

Regatta Build Cup 2016 to prestizowe regaty o Mistrzostwo Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim, które odbęda się w Chorwacji w dniach 3-10 września.

 

 

Wystartuje w nich 30 zespołów reprezentujących takie firmy jak między innymi: Fakro, Hörmann, Porta, Teknos oraz organizacje związane z branżą budowlaną: Związek POiD i TÜV Rheinland Polska. Udział w regatach Regatta Build Cup 2016 weźmie także Novet, którego załoga powalczy o zwycięstwo żeglując na dowodzonym przez skippera Przemysława Kaczmarka jachcie First 40,7.

 

3 września odbędzie się oficjalne rozpoczęcie regat, a na następny dzień zaplanowano trening. 5 września załogi wyruszą z położonej na wyspie Hvar Mariny Parmiżana, a ich celem będzie oddalony o ponad 35 mil morskich port na wyspie Korcula. Dzień później uczestnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 29 mil morskich prowadzącą do mariny na wyspie Mljet. Finałowy etap zmagań odbędzie się z kolei na liczącym ponad 19 mil morskich odcinku pomiędzy wyspą Mljet, a portem w Dubrowniku.

 

Honorowy patronat nad regatami objął Polski Związek Żeglarski.

 

Wszystkim załogom życzymy słonecznej pogody, pomyślnych wiatrów i stopy wody pod kilem.