System kontroli dostępu w hotelu

Kontrola dostępu, Systemy kontroli dostępu drzwi, Zarządzaniem dostępem w hotelu

Systemy kontroli dostępu stanowią nowoczesne i bardzo często stosowane rozwiązanie w obiektach noclegowych takich jak hotele, pensjonaty, hostele, domy wycieczkowe, schroniska itp. Po pierwsze zwiększają poziom bezpieczeństwa na terenie obiektu, a jednocześnie podnoszą komfort przebywających w danym hotelu gości. Osoby korzystające z usług hotelowych nie muszą martwić się o to, że zgubią klucze ani zostawiać ich w recepcji, gdy wychodzą poza teren hotelu. Z kolei pracownicy mogą w łatwy sposób otwierać drzwi do różnych pokoi i pomieszczeń bez konieczności noszenia ze sobą pęku kluczy.

Zarządzanie dostępem w hotelu Araba Fenice

Elektroniczne systemy kontroli dostępu są rozwiązaniem wybieranym zarówno przez niewielkie obiekty przeznaczone dla backpackerów, jak i duże luksusowe hotele. Przykładem eleganckiego hotelu, w którym zastosowano taki system jest położony nad brzegami malowniczego alpejskiego jeziora Iseo, czterogwiazdkowy hotel Araba Fenice. W pochodzącym z XIX wieku budynku znajduje się 39 pokoi, w tym kilka luksusowych apartamentów. Ponadto hotel posiada dwie sale konferencyjne, kilka basenów, bar oraz restaurację. Z dostępnych na terenie obiektu usług korzystają nie tylko turyści, ale także goście biznesowi. Aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa i ułatwić gościom pobyt na terenie hotelu, na drzwiach zainstalowano elektronicznie sterowane klamki drzwiowe Aries Smart oraz czytniki zbliżeniowe Stylos Smart. Zarówno klamki, jak i czytniki zbliżeniowe obsługiwane są za pomocą smartfonów z zainstalowaną dedykowaną aplikacją, kart zbliżeniowych, a także opasek, bransoletek, pastylek i innych tagów RFID.

Po przyjeździe i zameldowaniu w hotelu goście otrzymują kartę zbliżeniową, która służy im do otwierania drzwi do pokoju. Uprawnienia zapisane na takiej karcie zachowują ważność jedynie na czas pobytu danego gościa w hotelu. Dlatego też nawet jeśli nie zwróci on jej podczas wymeldowania, uszkodzi lub zgubi kartę, nie wpłynie to na bezpieczeństwo mienia znajdującego się w danym pokoju hotelowym. Dodatkowo na terenie kompleksu zamontowano także czytniki uwierzytelniające Stylos Smart, współpracujące z zamkami elektromotorycznymi, elektrozaczepami oraz inteligentnymi przekaźnikami. Umożliwiają one sterowanie pracą szlabanów parkingowych, bram oraz drzwi przesuwnych. Systemem zarządza administrator, który posiada wgląd w historię zdarzeń na poszczególnych wejściach, przejściach i drzwiach oraz ma możliwość wygodnego zarządzania uprawnieniami użytkowników. Zależnie od potrzeb może nadawać, modyfikować czy unieważniać prawa dostępu każdego gościa.  

System kontroli dostępu zintegrowany z rozwiązaniami automatyki budynkowej

Zastosowany w hotelu Araba Fenice system kontroli dostępu został zintegrowany ze stosowanym w obiekcie oprogramowaniem, służącym do zarządzania rezerwacjami i systemem automatyki budynkowej. W ten sposób udało się uzyskać kompleksowe rozwiązanie w zakresie zarządzania obiektem bez konieczności wymiany poszczególnych drzwi oraz znacznego ingerowania w infrastrukturę techniczną budynku. Zaoszczędzone w ten sposób środki można było przeznaczyć na realizację innych, równie istotnych celów. Hotel Araba Fenice dba nie tylko o bezpieczeństwo i komfort gości, ale także podejmuje działania na rzecz ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko. W najbliższym czasie planowane jest zainstalowanie paneli fotowoltaicznych i pompy ciepła oraz modernizacja instalacji grzewczej i klimatyzacji, która będzie działać w oparciu o energię pochodzącą z źródeł geotermalnych.

Ponadto w hotelu zamontowano niedawno nowe okna charakteryzujące się wysokim poziomem izolacyjności termicznej i akustycznej. Oświetlenie wewnątrz budynku aktywowane jest poprzez czujniki ruchu i wyłącza się automatycznie za każdym razem, gdy gość wychodzi z pokoju. Niskie zużycie energii gwarantują energooszczędne żarówki LED. Z baru, restauracji i minibarów w pokojach usunięte zostały napoje w plastikowych butelkach. Dodatkowo w łazienkach i toaletach zamontowano dozowniki wielokrotnego użytku. Na terenie obiektu znajduje się również stacja umożliwiająca ładowanie pojazdów elektrycznych. Wszystkie opisane powyżej działania mają na celu zminimalizowanie negatywnego oddziaływania na środowisko oraz ograniczenie zużycia energii.

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Masz pytanie odnośnie zastosowania systemu kontroli dostępu w swoim hotelu?

Zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego aby dowiedzieć się więcej.

Nasi specjaliści udzielą zwrotnej informacji na wskazany przez Państwa kontakt mailowy lub telefoniczny, najszybciej jak to możliwe.

Klamka elektroniczna z kontrolą dostępu