Wielofunkcyjny czytnik zbliżeniowy do zamka x1R Smart

Czytnik uwierzytelniający zbliżeniowy z kontrolą dostępu do zamka x1R Smart - ISEO | NOVET.EU

Wielofunkcyjny czytnik zbliżeniowy współpracujący z elektromotorycznym zamkiem x1R Smart stanowi idealne rozwiązanie umożliwiające łatwe i wygodne otwieranie drzwi z kontrolą dostępu.

Obudowa z klasą szczelności IP66

Obudowa czytnika posiada klasę szczelności IP66 dzięki czemu charakteryzuje się on odpornością na zalanie wodą oraz na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych. Oznacza to, że czytnik można bez obaw zamontować w drzwiach znajdujących się na zewnątrz budynków.

Łatwe programowanie i wygodna aktualizacja

Jego programowanie odbywa się za pomocą bezpłatnej aplikacji Argo. Co istotne zainstalowane w pamięci czytnika oprogramowanie można w wygodny sposób aktualizować bez konieczności demontowania obudowy.

Sygnalizacja świetlna i dźwiękowa

Umieszczona w górnej części obudowy wielokolorowa dioda LED oraz charakterystyczny sygnał dźwiękowy sygnalizują poszczególne operacje przeprowadzane przy użyciu czytnika.

Wymiary

Wymiary obudowy czytnika wynoszą 138 na 86 mm, a jej głębokość nie przekracza 20 mm.

Podświetlana klawiatura z funkcją wybudzania

Duża podświetlana klawiatura z dotykowym panelem oraz dwunastoma przyciskami posiada funkcję wybudzania, aktywowaną za każdym razem po zbliżeniu dłoni. Następnie wystarczy wprowadzić kod PIN, aby otworzyć drzwi. Zaprogramowany uprzednio przez administratora kod PIN może składać się minimalnie z czterech, a maksymalnie z czternastu znaków.

Bardzo niskie zużycie energii

Zastosowana technologia wybudzania czytnika w momencie zbliżenia dłoni, gwarantuje bardzo niskie zużycie energii. Ponadto inteligentny czytnik do zamka x1R Smart umożliwia uwierzytelnienie za pomocą linii papilarnych.

Obsługa technologii Bluetooth Smart i RFID

Technologia Bluetooth Smart pozwala na otwieranie drzwi za pomocą urządzeń mobilnych wyposażonych w system operacyjny iOS / Android oraz przy użyciu smartwatchy Apple Watch serii 3 i nowszych.

Dodatkowo czytnik obsługuje technologię RFID i działa na częstotliwości 13,56 MHz, pozwalając na uzyskanie dostępu poprzez zbliżenie karty Mifare Classic / karty Mifare DESFire (ISO 14443/A), a także opaski lub breloka. Szyfrowana komunikacja zapewnia bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa oraz uniemożliwia odczytanie przesyłanych danych przez osoby postronne.

Elektromotoryczny zamek x1R Smart

x1R Smart to zamek łączący zabezpieczenia mechaniczne oraz elektroniczne, dedykowany do zastosowania we wzmocnionych drzwiach przeciwwłamaniowych oraz sklasyfikowany według europejskiej normy EN 14846:08.

Montaż nawierzchniowy / wpuszczany

Zamek jest dostępny zarówno w wersji nawierzchniowej (bez blachy czołowej), jak i w wersji wpuszczanej (z blachą czołową).

Najwyższa klasa zabezpieczenia antywłamaniowego

Oferuje najwyższą (7) klasę zabezpieczenia antywłamaniowego oraz kilka trybów pracy, pozwalających określić poziom kontroli nad zaczepem oraz ryglami zamka. Co więcej administrator ma w każdej chwili możliwość otwarcia zamka za pomocą klucza wkładki bębenkowej.

Wydajne i sprawdzone podzespoły

Model x1R Smart został również wyposażony w wydajny silnik elektryczny, którego pracą zarządza nowoczesny mikroprocesor. Uniwersalny zaczep umożliwia instalację zamka zarówno na lewych, jak i na prawych skrzydłach drzwi. 

Dedykowana platforma Argo

Dzięki dedykowanej platformie Argo, administrator ma możliwość wygodnego zarządzania dostępem, przydzielania, modyfikowania i odbierania uprawnień poszczególnym użytkownikom, a także przeglądania szczegółowej historii zdarzeń na drzwiach.

Wirtualne klucze

Podczas tworzenia wirtualnego klucza, administrator określa przedział czasu, w którym dana osoba będzie posiadać uprawnienia do otwarcia drzwi. Następnie przesyła wygenerowany klucz poprzez e-mail, wiadomość SMS czy jedną z popularnych aplikacji służących do komunikacji. Po upływie terminu ważności danego klucza, konieczne jest wygenerowanie nowego klucza w celu udzielenia użytkownikowi dostępu do budynku lub pomieszczenia.