Salvadita - Innowacyjne rozwiązanie ochrony palców

System ochrony palców OTLAV - Ochrona palców oraz zapobieganie trzaskaniu drzwiami - SALVADITA | NOVET.EU

Firma Otlav opracowała i opatentowała innowacyjne urządzenie, zapewniające ochronę palców oraz zapobiegające trzaskaniu drzwiami.
Zostało ono zaprojektowane i wykonane zgodnie z wymogami europejskiej normy UNI EN 16654:2015.

Sposób działania urządzenia jest bardzo prosty. W przypadku, gdy skrzydło drzwi zostanie pchnięte z dużą siłą, urządzenie Salvadita zatrzymuje je zapobiegając potencjalnemu uszkodzeniu dłoni oraz palców. Zastosowany w urządzeniu system aktywuje się tylko w momencie, gdy drzwi zamykane są z taką siłą, że mogą spowodować uszkodzenie dłoni przytrzaśniętej skrzydłem.

W pozostałych sytuacjach Salvadita nie wpływa na pracę drzwi, umożliwiając ich normalne zamykanie. Urządzenie można zamontować na drzwiach o grubości skrzydła co najmniej 40 mm oraz wadze wynoszącej maksymalnie 40 kg. Należy również pamiętać o umieszczeniu Salvadity na wysokości co najmniej 1800 mm od podłoża.

Podobnie jak rolety ochronne i profile osłonowe, Salvadita stanowi znakomite rozwiązanie w obiektach użyteczności publicznej, zwłaszcza jeśli korzystają z nich dzieci, młodzież, osoby starsze, niepełnosprawne czy schorowane gwarantując ochronę dłoni i palców. Dodatkowo dzięki zatrzymywaniu skrzydła, zapobiega trzaskaniu drzwiami chroniąc ościeżnicę oraz meble i przedmioty znajdujące się w pobliżu drzwi przed uszkodzeniem.