Nowe modele zawiasów wpuszczanych Invisacta

Nowe modele zawiasów wpuszczanych do drzwi drewnianych INVISACTA - OTLAV | NOVET.EU

W rodzinie zawiasów do drzwi drewnianych Invisacta pojawiły się cztery nowe modele zawiasów wpuszczanych. Modele Invisacta 303 oraz Invisacta 305 posiadają niezależną regulację w trzech płaszczyznach i są wymienne z popularnym zawiasem Invisacta 300. Z kolei zawiasy Invisacta 235 oraz Invisacta 232 są wymienne z modelem Invisacta 230.

Dodatkowo w ofercie Otlav pojawił się zawias płytkowy CI335 przeznaczony do montażu w otworach wyfrezowanych pod zawiasy Invisacta 300, Invisacta 303 oraz Invisacta 305.

Zawiasy wpuszczane do drzwi Invisacta 303

Zawiasy wpuszczane z niezależną regulacją 3D dedykowane do zastosowania w drewnianych drzwiach pozbawionych przylgi o grubości skrzydła, wynoszącej co najmniej 36 mm. Całkowicie wymienne z zawiasami Invisacta 300, gdyż posiadają identyczne wymiary frezowania.

Para zawiasów Invisacta 303 zamontowana na skrzydle drzwiowym o wymiarach 900 x 2100 mm zapewnia nośność 80 kg. Ramiona i mechanizm zawiasów wykonane są z aluminium, a obudowa ze znalu.

Model Invisacta 303 dostępny jest w wykończeniu chromowanym matowym oraz niklowanym matowym. Dodatkowo na estetykę zawiasu korzystnie wpływają dedykowane wciskane nakładki. Zawias został przetestowany na 200 000 cykli pracy, co potwierdza Deklaracja Właściwości Użytkowych opublikowana przez producenta.

Ze szczegółowymi informacjami na temat zawiasu można zapoznać się na jego stronie produktowej. Można z niej także pobrać instrukcję montażu oraz Deklarację Właściwości Użytkowych.

Zawiasy wpuszczane do drzwi Invisacta 305

Zawiasy wpuszczane zapewniające możliwość regulacji 3D (regulacja wysokości i docisku – ręczna, a regulacja boczna – mechaniczna). Odpowiednie do montażu w drewnianych drzwiach bezprzylgowych o minimalnej grubości skrzydła 36 mm. W celu zainstalowania zawiasów należy wykonać identyczne frezowania jak w przypadku modeli Invisacta 300 oraz Invisacta 303. Parę zawiasów Invisacta 305 można zamontować na drzwiach o wymiarach 900x2100 mm i maksymalnej wadze 40 kg.

Model Invisacta 305 jest dostępny w trzech wariantach wykończenia: chromowanym matowym, niklowanym matowym oraz galwanizowanym na biało. Do zawiasu dedykowane są specjalne wciskane nakładki, maskujące śruby montażowe. Ponadto firma Otlav, która wyprodukowała zawias, opublikowała Deklarację Właściwości Użytkowych. Dokument ten potwierdza właściwości zawiasu oraz jego wysoką trwałość sprawdzoną w teście 200 000 cykli pracy.

Zawiasy płytkowe CI335

Kolejną nowością są zawiasy płytkowe CI335 przeznaczone do zamontowania w otworach wyfrezowanych pod zawiasy Invisacta 300 / 303 / 305. Ich montaż wymaga zastosowania specjalnych podkładek, które dostarczane są w komplecie. Podkładki w kolorze czerwonym montuje się na górze i po środku skrzydła, z kolei podkładka w kolorze zielonym jest nieco grubsza i montuje się ją na dole skrzydła. Trzy zawiasy płytkowe CI335 zamontowane na drzwiach o wymiarach 90x210 mm zapewniają nośność 60 kg.

Ich wytrzymałość została przebadana w teście 200 000 cykli pracy. Zawiasy CI335 są dostępne w wykończeniu niklowanym.

Zawiasy wpuszczane do drzwi Invisacta 235

Zawiasy wpuszczane z regulacją 3D wymienne z popularnym modelem Invisacta 230. Dedykowane do drzwi z odwróconą przylgą, których minimalna grubość skrzydła wynosi 30 mm, a waga nie przekracza 40 kg. Mechanizm zawiasów oraz ich ramiona wykonane zostały ze znalu, a obudowa z termoplastycznego polimeru.

Model Invisacta 235 jest dostępny w czterech wariantach wykończenia: chromowanym matowym, galwanizowanym matowym, niklowanym matowym oraz lakierowanym na biało (RAL 9016). Wysoką wytrzymałość zawiasów potwierdza test 200 000 cykli pracy. Deklarację Właściwości Użytkowych dla zawiasu oraz instrukcję montażu można pobrać ze strony produktowej.

Zawiasy wpuszczane do drzwi Invisacta 232

Zawiasy wpuszczane z regulacją w dwóch płaszczyznach (pionowej oraz głębokości) odpowiednie do montażu w drzwiach z odwróconą przylgą, których grubość skrzydła wynosi minimum 30 mm, a całkowity ciężar nie przekracza 30 kg. Wymienne z modelami zawiasów Invisacta 230 oraz Invisacta 235.

W skład pary zawiasów wchodzi model A (montowany w górnej części skrzydła) oraz model B (montowany w dolnej części skrzydła). Model B jest minimalnie głębiej osadzony w ościeżnicy i zapobiega obwieszaniu się skrzydła oraz jego kolizji z ościeżnicą. Zawiasy Invisacta 232 zostały przebadane na 200 000 cykli pracy. Deklarację Właściwości Użytkowych oraz instrukcję montażu dla tego modelu zawiasów można pobrać z ich strony produktowej.

Stabilizatory skrzydła

Stabilizatory skrzydła stanowią dodatkowe akcesoria dostępne na osobne zamówienie. Prawidłowo zainstalowane stabilizatory zapobiegają odkształcaniu się skrzydła drzwiowego. Model AI230 jest dedykowany do zastosowania wraz z zawiasami Invisacta 230 oraz Invisacta 235, a model AI300 do montażu wraz z zawiasami Invisacta 300, Invisacta 305 oraz Invisacta 303.

Przyrządy montażowe

W celu wykonania prawidłowego frezowania pod zawiasy Invisacta warto skorzystać z dedykowanych przyrządów montażowych. Do wyboru jest przyrząd aluminiowy oraz przyrząd nylonowy.