Libra LE60 – modułowa wkładka ISEO do drzwi z kontrolą dostępu

Libra LE60 - Modułowa wkładka elektroniczna od ISEO

Libra LE60 to nowa, modułowa wkładka marki ISEO, która została zaprojektowana w taki sposób, aby umożliwić montażystom jej szybkie i łatwe złożenie na miejscu instalacji. Szeroka gama elementów znajdujących się w zestawie pozwala na dopasowanie wkładki do wszystkich rodzajów drzwi, nawet tych o niestandardowej grubości. Od zewnątrz jej pracą można sterować korzystając z urządzeń mobilnych takich jak smartfony czy smartwatche, a także z kart zbliżeniowych czy opasek RFID.

 

 

Korzyści dla instalatora

Montażysta udaje się na miejsce instalacji z walizką zawierającą elementy, z których składana jest wkładka. Bez względu na to z jakiego rodzaju drzwiami będzie miał do czynienia, w jaki zamek zostały one wyposażone, jaką grubość posiada skrzydło i z jakiego materiału zostało ono wykonane, po dotarciu na miejsce i zapoznaniu się z drzwiami, montażysta w łatwy i wygodny sposób łączy poszczególne elementy uzyskując wkładkę idealnie dopasowaną do danych drzwi.

Szybki i wygodny montaż

Szacowany czas potrzebny na złożenie i zamontowanie takiej wkładki na drzwiach wynosi maksymalnie 60 minut. Oznacza to, że w ciągu kilku godzin, bez wykonywania wstępnej inspekcji i dopytywania klientów o rysunki techniczne czy budowę skrzydeł drzwiowych oraz bez konieczności zabierania ze sobą dużej ilości części zapasowych, montażysta może udać się z jedną skrzynką na kilka różnych obiektów, aby wyposażyć znajdujące się w nich drzwi we wkładki Libra LE60.

Zabezpieczenia wkładki

Modułowa budowa zwiększa odporność wkładki Libra LE60 na wyrwanie, a umieszczony w jej korpusie stalowy rdzeń jest zabezpieczony przed przecięciem.

Stopień ochrony IP66

Obudowa wkładki posiadająca stopień ochrony IP66 oznacza, że wkładka może zostać zamontowana w drzwiach zewnętrznych narażonych na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych i będzie działać prawidłowo nawet w przypadku intensywnych opadów deszczu czy śniegu oraz wystąpienia wysokich lub niskich temperatur.

Obsługa za pomocą urządzeń mobilnych, kart zbliżeniowych i opasek RFID

Dzięki wykorzystaniu technologii RFID i Bluetooth, obsługa wkładki jest możliwa za pomocą smartfonów z systemem operacyjnym iOS / Android, smartwatchy Apple Watch, kart zbliżeniowych oraz opasek RFID.

Dostępne warianty

Możliwość tworzenia na miejscu instalacji różnych wariantów konfiguracji pozwala sprostać potrzebom i oczekiwaniom klientów bez konieczności częstego zamawiania potrzebnych części zamiennych u dostawców czy wożenia ich ze sobą w kilku skrzynkach z narzędziami.

A - Pojedynczy profil
B - Gałka mechaniczna
C - Dwustronna gałka obsługiwana elektronicznie
D - Rdzeń z możliwością skrócenia długości

Dedykowane oprogramowanie

Dedykowane oprogramowanie Argo / V364 umożliwia zaprogramowanie wkładki w taki sposób, aby drzwi mogły otwierać wybrane osoby wyłącznie w wybranych dniach i przedziałach czasowych.

Uprawnienia administratora

Z kolei administrator posiada wgląd w rejestr zdarzeń, obejmujący 1000 ostatnich otwarć oraz prób otwarcia, dzięki czemu może sprawdzić, kto i o której godzinie wchodził do budynku / pomieszczenia. Dzięki możliwości przesłania wirtualnego klucza w formie linku, administrator może zdalnie przyznać dostęp do drzwi dowolnie wybranej osobie w wybranym przez siebie momencie.

Obsługa drzwi głosem

Obecnie ISEO pracuje także nad wprowadzeniem funkcji otwierania drzwi za pomocą komend głosowych. Póki co jest ona dostępna dla osób, korzystających ze smartfonów z zainstalowanym systemem operacyjnym iOS.

Zasilanie bateryjne

Standardowa bateria CR123 3V

Wkładka jest zasilana poprzez standardową baterię CR123 3V (LiMnO2), dzięki czemu jej montaż nie wymaga stosowania okablowania. W każdym zestawie z wkładką Libra LE60 znajduje się bateria FDK CR17335EF.

Dwa lata pracy

W przypadku dwudziestu cykli otwarć dziennie przy temperaturze 20°C, taka bateria zapewnia zasilanie wkładki przez okres dwóch lat. Bateria może pracować w szerokim zakresie temperatur od -20°C do +70°C jednak należy mieć na uwadze, że w przypadku skrajnie niskich lub wysokich temperatur, żywotność baterii jest niższa.

Baterie rekomendowane przez ISEO

W przypadku zużycia lub chęci wymiany baterii FDK CR17335EF, firma ISEO rekomenduje stosowanie następujących modeli baterii:

  • VARTA CR123A
  • ENERGIZER 123
  • PANASONIC POWER PHOTO CR123A
  • DURACELL CR123

Należy mieć na uwadzę, aby w przypadku zastosowania wymienionych powyżej modeli wkładka znajdowała się w pomieszczeniu, w którym temperatury nie spadają poniżej zera stopni.

Wbudowany czytnik RFID działa na częstotliwościach 13,553 - 13,567 MHz generując pole magnetyczne o maksymalnym natężeniu - 14,12 μA/m. Występuje ono w promieniu do trzech metrów od urządzenia.

Łączność radiowa realizowana jest na częstotliwościach 2,40 - 2,4835 GHz.