Funkcjonalna uszczelka opadająca o wąskim profilu

Uszczelka opadająca do drzwi ( próg opadający do drzwi) Schall-Ex® L-8/30 WS

Schall-Ex® L-8/30 WS to najnowsza uszczelka opadająca ( próg opadający) o wąskim profilu, dedykowana do drzwi akustycznych oraz do drzwi dymoszczelnych i przeciwpożarowych. Została ona wykonana z samogasnącego silikonu i umieszczona w aluminiowym profilu o wymiarach 8x30 mm.

Do drzwi z podwójnym uszczelnieniem

Ze względu na wąski profil może być stosowana w drzwiach posiadających podwójne uszczelnienie, na przykład w połączeniu z modelem Schall-Ex® L-15/30 WS. Znakomicie sprawdza się również w drzwiach z podwójną przylgą.

Uszczelka opada równomiernie na całej długości, nie powodując przesunięcia wewnętrznego profilu oraz zapewniając doszczelnienie w narożnikach. Ponadto nie wymaga zastosowania płytki dociskowej na ościeżnicy, a jej położenie można szybko i wygodnie wyrównać bez konieczności korzystania z narzędzi. Co równie istotne w razie potrzeby samą uszczelkę można bardzo łatwo wymienić.

Właściwości i wymiary

Standardowe wymiary uszczelki Schall-Ex® L-8/30 WS wynoszą 708, 833, 958, 1083 i 1208 mm, a dodatkowo istnieje możliwość skrócenia każdego z nich o 125 mm. Maksymalny wysuw uszczelki wynosi 20 mm.

Prawidłowo zamontowana uszczelka na drzwiach posiadających uszczelnienie obwiedniowe zapewnia izolację akustyczną do 49 dB. Model Schall-Ex® L-8/30 WS charakteryzuje się także dymoszczelnością i ognioodpornością oraz chroni przed przedostawaniem się wilgoci, nieprzyjemnych zapachów, kurzu, pyłu oraz innych drobnych zanieczyszczeń do wnętrza pomieszczenia. Warto zaznaczyć, że uszczelka może być stosowana zarówno na płaskim, jak i na nierównym podłożu.

Test 1 000 000 cykli pracy

Wysoką wytrzymałość i niezawodne działanie uszczelki opadającej potwierdza test miliona cyklów pracy, przeprowadzony w uznanym niemieckim laboratorium MPA.

Oznacza to, że uszczelka Schall-Ex® L-8/30 WS może być stosowana zarówno w drzwiach znajdujących się w budynkach mieszkalnych, jak i w drzwiach w obiektach użyteczności publicznej.

Oprócz budynków mieszkalnych, biur, gabinetów oraz punktów usługowych, znakomicie sprawdzi się w pomieszczeniach gospodarczych, zwłaszcza takich, w których problem stanowi wysoka wilgotność np. w pralniach, suszarniach, piwnicach, kotłowniach itp.