Zamki antywłamaniowe do drzwi o wzmocnionej konstrukcji

Zamki antywłamaniowe do drzwi o wzmocnionej konstrukcji | NOVET.EU

Drzwi antywłamaniowe o wzmocnionej konstrukcji stosowane są w budownictwie mieszkalnym oraz w obiektach użyteczności publicznej, w których absolutnym priorytetem jest kwestia zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Oferowane przez Novet zamki rozporowe zostały sklasyfikowane w dwóch najwyższych klasach zabezpieczenia zgodnie z normami PN-EN 12209:2005 / EN 14846:08. Ich właściwości potwierdzają certyfikaty renomowanych polskich i europejskich instytutów badawczych. Szereg wersji oraz akcesoriów umożliwia dopasowanie wybranego modelu zamka do potrzeb występujących w danym miejscu instalacji. Do wyboru są zarówno mechaniczne zamki rozporowe z serii IS 600 (jednosystemowe oraz dwusystemowe) wyposażone w mechanizm zębatkowy, a także elektromotoryczne modele zamków do drzwi o wzmocnionej konstrukcji – X1R Easy / Smart.

 

Mechaniczne zamki IS 600

Mechaniczne zamki IS 600 występują w wersjach jednosystemowych (na klucz dwupiórowy / wkładkę bębenkową) oraz dwusystemowych (klucz-wkładka / wkładka-wkładka). W każdej z nich zastosowano mechanizm zębatkowy, który zapewnia płynny i delikatny ruch rygli. Dzięki temu praca zamków jest cicha i bezawaryjna nawet po upływie wielu lat. Zamki IS 600 zostały również wyposażone w odporne na wepchnięcie rygle oraz uniwersalny zaczep, który umożliwia montaż zarówno w prawych, jak i lewych skrzydłach drzwi. Istotnym elementem wersji na wkładkę bębenkową jest mocowanie zapobiegające wyłamaniu wkładki. Z kolei w wersji z zamkiem na klucz dwupiórowy zastosowano specjalny system zapadek.

Zamki IS 600 posiadają rozstaw 85 mm, otwór na trzpień ⧄ 8 mm oraz blachę czołową wykonaną z chromowanej stali. Najwyższy możliwy poziom zabezpieczenia antywłamaniowego potwierdzają certyfikaty zgodności z klasą 7 normy EN 12209:2005 opublikowane na podstawie testów przeprowadzonych przez instytut badawczy ICIM.

 

Warianty zamków dwusystemowych

Dwusystemowe zamki IS 600 występują w czterech wariantach. W wariancie „P” zamek główny i dodatkowy zamykane są niezależnie od siebie, a w wariancie „B” zależnie od siebie. Z kolei wariant „X” z funkcją „noc” stosowany jest w połączeniu z wkładką połówkową i zastępuje dodatkową zasuwę drzwiową. Do wyboru jest także wariant „L” z ryglem dostosowanym do ogranicznika otwarcia.

 

Elektromotoryczne zamki X1R Easy / Smart

Elektromotoryczne zamki X1R Easy / Smart występują w wersji wpuszczanej (z blachą czołową z chromowanej stali) lub nawierzchniowej (bez blachy czołowej) i zgodnie z normą EN 14846:08 zostały sklasyfikowane w 7 (najwyższej) klasie zabezpieczenia antywłamaniowego. Skuteczność zastosowanych w nich zabezpieczeń potwierdza certyfikat ICIM. Zamki X1R Easy / Smart można stosować do drzwi o wzmocnionej konstrukcji i maksymalnej wadze do 200 kg.

Rozstaw zamków X1R Easy / Smart wynosi 85 mm, a głębokość 63 mm. Każda z wersji posiada otwór na wkładkę oraz otwór na trzpień ⧄ 8 mm. Oba modele oferują pięć trybów pracy. Do sterowania zamkami służą takie akcesoria jak: transponder X.KEY (z kluczem lub bez), karta użytkownika XCARD, pilot radiowy czy klawiatura numeryczna. Każdy z zamków można również obsługiwać w sposób mechaniczny za pomocą klucza wkładki bębenkowej. Dzięki temu można szybko odblokować zaryglowane drzwi w sytuacjach awaryjnych (np. przy zaniku napięcia).

Dodatkowo do zarządzania pracą zamka X1R Smart można użyć każdego urządzenia przenośnego z zainstalowaną aplikacją Argo oraz technologią NFC / Bluetooth. Przesyłane bezprzewodowo dane są szyfrowane przy użyciu 128-bitowego klucza AES, co uniemożliwia ich odczytanie przez osoby postronne.
Z kolei sama aplikacja Argo jest dostępna bezpłatnie i regularnie aktualizowana w celu zapewnienia użytkownikom nowych funkcjonalności oraz najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

 

Akcesoria do zamków

Na dodatkowe zamówienie dostępne są blachy zaczepowe i przeciwprzewierceniowe dedykowane do zamków rozporowych. Modele występujące w wersji na wkładkę można doposażyć w szyld zabezpieczający EKOS, który posiada zabezpieczenie przeciwprzewierceniowe w korpusie oraz profilowaną podkładkę przeciwwyłamaniową. Pozostałe akcesoria do zamków rozporowych obejmują: szyld ozdobny (chromowany / chromowany matowy / mosiądz lakierowany), szyld do wkładki bębenkowej, szyld do klucza dwupiórowego (do wybranych modeli zamków
IS 600)
.

Z kolei do elektromotorycznych zamków X1R Easy / Smart dedykowane są takie akcesoria jak: transponder X.KEY, karta użytkownika XCARD, wewnętrzny programator, zewnętrzny czytnik transpondera, klawiatura wraz z czytnikiem transpondera, pilot radiowy i odbiornik, centrala sterująca, regulator napięcia, kaseta na sześć baterii typu D 1,5V, baterie typu D (alkaliczne / akumulatorowe), ładowarka baterii akumulatorowych, transformator i zasilacz.