Załoga NOVET na regatach Build Cup 2017

Podobnie jak w ubiegłym roku także tej jesieni załoga NOVET weźmie udział w regatach o Mistrzostwo Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim, rozgrywanych pod Honorowym Patronatem Polskiego Związku Żeglarskiego. Impreza organizowana jest cyklicznie od 2008 roku. Tegoroczna jubileuszowa dziesiąta edycja Build Cup odbędzie się w dniach 2-7 września w Chorwacji.

Celem regat jest promocja polskich marek budowlanych i zwiększanie ich rozpoznawalności na światowych rynkach oraz popularyzacja polskiej branży budowlanej wśród zagranicznych odbiorców. Każdy z jachtów opatrzony jest logo marki, reprezentowanej przez załogę danej jednostki.

Regaty to również doskonała okazja do wymiany opinii wśród liderów branży na temat aktualnych trendów panujących na rynku, co przyczynia się do lepszego dopasowania oferty do oczekiwań klientów.

W regatach weźmą udział 33 zespoły, rywalizujące na jachtach reprezentujących trzy klasy (Klasa A: ORC < 40, Klasa B: ORC = 40 professional, Klasa C: ORC > 40). Załoga NOVET dowodzona przez skipera Przemysława Kaczmarka wystartuje na jachcie Salona 38 o nazwie Coctail w klasie B.

Podczas sportowej rywalizacji żeglarze odwiedzą sześć portów. Po odebraniu jachtów z bazy w Marinie Kramik, uczestnicy Build Cup 2017 będą mieli czas na zapoznanie się ze swoimi jednostkami, podczas żeglugi do portu na wyspie Murter, gdzie odbędzie się uroczyste otwarcie regat.

Pierwszy etap zaliczany do klasyfikacji generalnej liczy 15 mil morskich i prowadzi z mariny Hramina na wyspie Murter do Trubunj. Następnego dnia załogi wyruszą do odległej o 19 mil morskich miejscowości Skradin, położonej nieopodal majestatycznych wodospadów na rzece Krka.

Trzeci etap wiedzie z kolei ze Skradin do historycznego miasta Szybenik, które zalicza się do najważniejszych portów morskich na wybrzeżu Dalmacji. Miasto położone jest nad ujściem rzeki Krka do Adriatyku i słynie z wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco Katedry św. Jakuba.

Finał regat zaplanowano na 7 września w Marinie Frapa w Rogoźnicy. Dzień później nastąpi powrót załóg do bazy w Kramiku.

Regaty rozgrywane są w dwóch formułach: Open (dla amatorów) oraz Profi (dla profesjonalistów). Najlepsze załogi w każdej z klas zostaną uhonorowane Pucharem X Mistrzostw Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim.