Rozstrzygnięcie II etapu konkursu Bargework

Podczas VI Kongresu Stolarki Polskiej miało miejsce rozstrzygnięcie drugiego etapu konkursu dla architektów i projektantów Bargework.

W tym roku zadaniem uczestników konkursu było wykorzystanie elementów wyposażenia dostępnych w ofercie partnerów technologicznych Bargework, w celu stworzenia projektu wnętrza budynku biurowego położonego na wodzie.

Autorzy prac mieli do dyspozycji między innymi trzy modele klamek obiektowych z technologią CLAQ: Tech, Linear i O. Każda z klamek została wyprodukowana z całkowicie wolnego od metali ciężkich stopu PURA, który cechuje się niższą od mosiądzu wagą, bardzo dobrymi właściwościami mechanicznymi oraz zmniejszonym zapotrzebowaniem na energię w procesie produkcji.

Wszystkie modele klamek zostały sklasyfikowane w klasie 4 kategorii użytkowania normy EN 1906, co oznacza, że są odpowiednie do stosowania w pomieszczeniach, w których występuje wysokie ryzyko wielokrotnego nieprawidłowego i intensywnego użytkowania. Dodatkowo powłoka BIOV gwarantuje ochronę antykorozyjną w stopniu 4 i objęta jest 25-letnią gwarancją. Dzięki temu klamki można zainstalować nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz budynków.

Nagroda główna w konkursie Bargework wraz z czekiem o wartości 20 000 złotych, przypadła w udziale dwóm projektantkom z Krakowa Joannie Lenart i Izabeli Kisielewskiej. Ich praca przedstawia wnętrze przestronnego i funkcjonalnego biura, charakteryzujące się harmonijnymi kształtami oraz fakturami. Liczne podobieństwa do form występujących w świecie przyrody sprawiają, że zaprezentowane wnętrze stanowi przyjazne otoczenie, które sprzyja wykonywaniu kreatywnej pracy.

Podobnie jak w poprzednim etapie konkursu, poziom nadesłanych prac był bardzo wysoki. Dlatego jury Bargework składające się z wybitnych przedstawicieli świata architektury, nauki i biznesu przyznało aż cztery nagrody dodatkowe wraz z czekami o wartości 1000 zł. Otrzymali je: Małgorzata i Mateusz Szydło, Krzysztof Gryglak, Jakub Chojna oraz dwuosobowy zespół w składzie Monika Kalita i Karol Skowerski. Ponadto 20 innych prac nagrodzono specjalnymi wyróżnieniami. Laureaci stworzyli projekty wnętrz zgodne z filozofią biura, które stanowi nie tylko miejsce pracy, ale również wypoczynku i doskonale komponuje się z naturalnym otoczeniem.

Dodatkowe informacje na temat Bargework oraz prezentacje nagrodzonych prac można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej konkursu pod adresem http://bargework.com/.