NOVET w konkursie PropTech Festival 2022

Zarzadzanie dostępem w powierzchniach wspólnych

Firma NOVET bierze udział w konkursie PropTech Festival 2022, promującym rozwiązania technologiczne dla rynku nieruchomości. Zgłoszonym przez NOVET rozwiązaniem jest system kontroli dostępu Luckey, służący do zarządzania dostępem w przestrzeniach wspólnych typu co-working i co-living oraz w domach wakacyjnych i apartamentach na wynajem.

W konkursie Proptech Festival 2022 rywalizują ze sobą małe i średnie firmy, start-upy oraz przedsiębiorstwa oferujące profesjonalne, a zarazem innowacyjne rozwiązania dedykowane do zastosowania w obiektach użyteczności publicznej. Jego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości, obecne na rynku od 1995 roku. Spośród nadesłanych zgłoszeń jury konkursu wybierze 10 najciekawszych propozycji. Lista laureatów zostanie publicznie ogłoszona 19 września bieżącego roku podczas Gali Property Forum 2022 w hotelu Sheraton Grand w Warszawie.

System Luckey do zarzadzania dostepem w powierzchniach wspolnych

Zgłoszony przez firmę NOVET system kontroli dostępu Luckey został opracowany z myślą o zarządzaniu dostępem w przestrzeniach wspólnych typu co-working i co-living oraz w parkach biznesowych. Korzystają z niego także zarządcy nieruchomości oraz firmy zajmujące się długoterminowym i krótkoterminowym wynajmem mieszkań i apartamentów wakacyjnych.

Architektura i filozofia działania systemu idealnie wpisuje się zarówno w koncepcję inteligentnego biura (smart office), jak i inteligentnego budynku. Administratorzy systemu mają możliwość nadawania uprawnień przy użyciu intuicyjnej w obsłudze aplikacji. Mogą również monitorować sytuację na poszczególnych drzwiach i wejściach w czasie rzeczywistym oraz posiadają wgląd w historię zdarzeń. Rolę urządzeń kontroli dostępu pełnią sterowane elektronicznie wkładki bębenkowe, klamki elektroniczne, zamki szafkowe, zamki elektromotoryczne, czytniki uwierzytelniające oraz inteligentne przekaźniki. Posiadają one liczne zabezpieczenia mechaniczne oraz elektroniczne. Dlatego też są odporne zarówno na próby manipulacji przy użyciu specjalistycznych narzędzi, stosowanych przez włamywaczy, jak i na ataki kryptograficzne. Zależnie od konfiguracji systemu, mogą pracować w trybie online lub offline.

Zarzadzanie dostepem w powierzchniach co-working / co-living

System Luckey sprawdza się bardzo dobrze w zarządzaniu dostępem zarówno w przypadku użytkowników stałych, jak i rotujących. Dzięki jego zastosowaniu nie ma konieczności prowadzenia całodobowej recepcji i wydawania fizycznych kluczy gościom odwiedzającym dany obiekt. Bez względu na to o jakiej porze przyjadą do budynku, mogą samodzielnie otworzyć drzwi do danego mieszkania, biura czy pomieszczenia korzystając ze smartfona i darmowej aplikacji lub z karty zbliżeniowej. Jeśli w międzyczasie zechcą uzyskać dostęp do innego biura czy pomieszczenia, zmienić wynajmowany apartament lub skrócić czas pobytu, administrator systemu może zdalnie zmodyfikować ich prawa dostępu. Przyjazny interfejs i intuicyjna nawigacja sprawia, że korzystanie z poszczególnych funkcjonalności systemu jest nie tylko łatwe, ale także wygodne.