NOVET laureatem konkursu PARP na zwiększenie poziomu cyfryzacji w firmie

NOVET projekt platformy B2B znalazł się wśród 100 najlepszych projektów na zwiększenie poziomu cyfryzacji w firmie w prestiżowym konkursie zorganizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). | NOVET.EU

Zgłoszony przez NOVET projekt platformy B2B znalazł się wśród 100 najlepszych projektów na zwiększenie poziomu cyfryzacji w firmie w prestiżowym konkursie zorganizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Do konkursu zgłoszono niemal pół tysiąca projektów nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań z zakresu cyfryzacji. Wśród uczestników dominowały małe oraz średnie firmy zarówno z dużych miast, jak i niewielkich miejscowości ze wszystkich zakątków kraju. Wysoki poziom rywalizacji sprawił, że ostatecznie jury zdecydowało się nagrodzić łącznie aż 105 projektów.

Firma NOVET zgłosiła do konkursu projekt zatytułowany "Platforma B2B NOVET zintegrowana z systemem ERP: Platforma handlowo – informacyjna e-commerce dla klientów B2B z wdrożeniem funkcjonalności katalogu online, umożliwiająca zamawianie produktów i usług przez internet przy użyciu komputerów oraz urządzeń mobilnych".

Obsługa klientów biznesowych 24/7

Dzięki integracji z wewnętrznym systemem ERP, automatyzacji procesów sprzedaży i wprowadzeniu elementów samoobsługi klientów, nowoczesna platforma B2B NOVET usprawnia obsługę klientów oraz partnerów biznesowych, umożliwiając wygodne przeglądanie oferty o każdej porze oraz składanie zamówień z dowolnego miejsca na świecie z dostępem do internetu nawet w dni wolne od pracy.   

Technologia RWD i zgodność z zasadami UX

Zastosowanie technologii RWD (Responsive Web Design) sprawia, że obsługa platformy jest możliwa nie tylko przy użyciu komputerów stacjonarnych, ale także poprzez urządzenia mobilne takie jak smartfony czy tablety.

Wygląd i przejrzystość interfejsu oraz sposób funkcjonowania platformy wpisuje się w aktualnie obowiązujące trendy w zakresie projektowania użytecznych i przyjaznych dla klienta serwisów internetowych, zgodnych z zasadami UX (User Experience).

Personalizacja wyświetlanych danych

Zastosowane rozwiązania pozwalają na realizację procesów sprzedażowych zgodnie z różnorodnymi warunkami handlowymi, dopasowanymi do oczekiwań klientów na podstawie indywidualnych ustaleń. Oprócz składania zamówień na produkty ze oferty standardowej, platforma pozwala również na dokonywanie zakupów produktów na specjalne zamówienie oraz produktów oferowanych na wyłączność.

Oznacza to, że klienci biznesowi po zalogowaniu na platformie i wybraniu interesującego ich produktu widzą swoje indywidualne ceny uwzględniające wszystkie przewidziane dla nich rabaty, promocje i oferty specjalne, a ponadto posiadają całodobowy dostęp do pełnej historii swoich zamówień, wystawionych faktur oraz list zakupowych.

Innowacyjność projektu

Projekt jest innowacyjny dla całej branży stolarki otworowej, gdyż na chwilę obecną nie istnieje w Polsce żaden podobny serwis, łączący cechy portalu informacyjnego oraz platformy B2B, który zawiera tak obszerne informacje w zakresie opisów technologii, rozwiązań, produktów i parametrów technicznych, będąc jednocześnie katalogiem online.

Potencjalni odbiorcy

Oprócz profesjonalnych odbiorców z branży, technologów, inżynierów, architektów, projektantów wnętrz czy innych specjalistów, serwis przyciągnie także osoby spoza branży, poszukujące w internecie rzetelnych informacji dotyczących okuć budowlanych, sposobów ich montażu, a także miejsc ich zastosowania. Również osoby zainteresowane tematyką zabezpieczeń czy systemów kontroli dostępu mogą korzystać z platformy jako wiarygodnego źródła informacji.