Dedykowany system kontroli dostępu LSA w Dublin Convention Centre

Zarządzanie dostępem w obiekcie konferencyjno-szkoleniowym

Dedykowany system kontroli dostępu LSA został zainstalowany w największym irlandzkim centrum konferencyjno-szkoleniowym Dublin Convention Centre. Jest ono położone w samym sercu Dublina, w modnej dzielnicy Docklands nad brzegiem rzeki Liffey. Każdego roku odwiedza je tysiące gości z całego świata, którzy biorą udział w kongresach, konferencjach, warsztatach oraz szkoleniach. Z kolei na co dzień z dostępu do poszczególnych stref i pomieszczeń w Dublin Convention Centre korzystają pracownicy, usługodawcy, dostawcy oraz technicy i wykonawcy robót remontowo-budowlanych.

Jak działa system kontroli dostępu LSA?

LSA to personalizowany system kontroli dostępu tworzony w oparciu o szczegółowe wymagania inwestora i dopasowany do konkretnych potrzeb klienta. Zastosowane w nim urządzenia i rozwiązania uwzględniają wielkość, rozmieszczenie oraz przeznaczenie budynków, pomieszczeń i stref, z których korzystają nie tylko użytkownicy stali, tacy jak na przykład pracownicy, ale także użytkownicy rotujący - w przypadku Dublin Convention Centre są nimi goście incydentalni, biorący udział w poszczególnych wydarzeniach odbywających się na terenie obiektu.

Elastyczność systemu LSA umożliwia administratorowi zdalne nadawanie uprawnień z dowolnego miejsca z dostępem do internetu. Jako poświadczeń użytkownicy mogą używać smartfonów, kart zbliżeniowych oraz kluczy mechatronicznych. Te ostatnie działają w oparciu o technologię indukcyjną co oznacza, że nie tylko transmitują dane do wkładek, ale także dostarczają do nich energię. Oznacza to, że nie ma konieczności doprowadzania do wkładek zasilania z sieci, co znacznie przyspiesza i ułatwia ich montaż. Skalowalność systemu umożliwia rozbudowywanie go o kolejne urządzenia i dodawanie nowych użytkowników w dowolnym czasie, jeśli tylko pojawi się taka konieczność.       

Czym charakteryzuje się centrum konferencyjno-szkoleniowe Dublin Convention Centre?

Dublin Convention Centre to nowoczesny obiekt konferencyjno-szkoleniowy, zaprojektowany przez znanego irlandzkiego architekta Kevina Roche. Budynek charakteryzuje się zastosowaniem licznych przeszkleń i zakrzywionych ścian. Jego budowa trwała ponad dziesięć lat i zakończyła się w 2010 roku. Podczas prac wykorzystano szereg ekologicznych materiałów, takich jak między innymi niskoemisyjny cement, dzięki czemu budynek charakteryzuje się neutralnością węglową. O komfort termiczny osób przebywających wewnątrz dba system odzyskiwania ciepła z wykorzystaniem napędu obrotowego, a klimatyzację zapewnia jednostka wyposażona w zasobnik lodu.  

W Dublin Convention Centre znajduje się 22 sal konferencyjnych. Największa z nich posiada niemal 2000 miejsc siedzących. Każda sala jest wyposażona w najwyższej klasy projektory i ekrany oraz sprzęt nagłaśniający. Wszystkie sale posiadają również panele sterowania, umożliwiające sterowanie oświetleniem i roletami. Do działającej na terenie obiektu sieci bezprzewodowej można jednocześnie podłączyć 22 000 urządzeń. Zastosowane technologie i dostępne przestrzenie o różnej wielkości umożliwiają zorganizowanie konferencji, warsztatów, szkoleń czy spotkań zarządu. W czerwcu 2020 roku ze względu na konieczność zachowania dystansu społecznego i inne restrykcje związane z pandemią COVID-19, w obiekcie odbywały się obrady Dáil Éireann - niższej izby irlandzkiego parlamentu. Dublin Convention Centre gościł także ceremonie rozdania prestiżowych nagród, gale charytatywne, a ponadto organizowano w nim uroczyste kolacje i bankiety.

System kontroli dostępu LSA stanowi znakomite uzupełnienie technologii i rozwiązań dostępnych w centrum konferencyjno-szkoleniowym Dublin Convention Centre. Jego zastosowanie pozwoliło usprawnić obsługę gości odwiedzających ten wyjątkowy obiekt. Otrzymują oni spersonalizowane uprawnienia, umożliwiające dostęp jedynie do tych pomieszczeń i stref, z których faktycznie korzystają. Co więcej uprawnienia zachowują ważność jedynie w ustalonych przez administratora dniach i godzinach. Dzięki temu nawet podczas największych wydarzeń, panuje idealny porządek, a goście bez problemu odnajdują sale, w których odbywają się interesujące ich prelekcje czy spotkania.    

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Masz pytanie odnośnie zastosowania systemu kontroli dostępu w sali konferencyjnej, bądź też w innej strefie szkoleniowej?

Zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego aby dowiedzieć się więcej. 

Nasi specjaliści udzielą zwrotnej informacji na wskazany przez Państwa kontakt mailowy lub telefoniczny, najszybciej jak to możliwe.

Systemy kontroli dostępu w salach konferencyjnych i szkoleniowych