Architect@Work Warsaw 2024 z udziałem NOVET

Architect@Work Warsaw 2024 to prestiżowe i niezwykle interesujące wydarzenie dedykowane dla architektów i projektantów wnętrz, którego najbliższa edycja odbędzie się w dniach 15-16 maja w centrum targowo-wystawienniczym Expo XXI w Warszawie. Jednym z jego uczestników będzie firma NOVET, która na swoim stoisku zaprezentuje szereg innowacyjnych produktów, takich jak klamki marki Linea Cali z kolekcji Chic, Jenny i Spirit Mesh. Ponadto na wydarzeniu pojawi się urządzenie wspomagające zamykanie drzwi z zawiasami wpuszczanymi oraz nowy system przesuwny marki Krona Koblenz.

Architect@Work to wydarzenie o unikalnej formule, w którym wszyscy wystawcy dysponują stoiskiem o jednakowej powierzchni. Ponadto w myśl zasady „less is more” preferowane jest prezentowanie poszczególnych rozwiązań w minimalistycznej konwencji. Głównym założeniem Architect@Work jest promocja produktów, zapewniających architektom, projektantom wnętrz oraz użytkownikom końcowym realnych i namacalnych korzyści. Sposób organizacji przestrzeni wystawienniczej oraz rozmieszczenie poszczególnych stoisk nie faworyzuje żadnego z wystawców, stwarzając warunki sprzyjające do zapoznania się ze sposobem działania, możliwościami i zaletami innowacyjnych technologii.     

Klamki Chic, Jenny i Spirit Mesh włoskiej marki Linea Cali

Na stoisku NOVET zaprezentowane zostaną klamki, gałki i pochwyty z interesujących oraz cieszących się dużą popularnością linii Chic, Jenny i Spirit Mesh włoskiej marki Linea Cali.

Chic to linia eleganckich mosiężnych klamek, gałek, uchwytów i pochwytów z kolekcji Classic. Ich ponadczasowy design sprawia, że pasują one zarówno do wnętrz zaaranżowanych w nowoczesnym, jak i klasycznym stylu. Ze względu na brak ostrych krawędzi na rękojeści, modele z linii Chic mogą być montowane w domach, mieszkaniach oraz w obiektach użyteczności publicznej, z których korzystają dzieci, osoby starsze, schorowane i niepełnosprawne.

Klamki drzwiowe Chic są dostępne w wersjach na okrągłej rozecie i na długim szyldzie. Do wyboru są także czteroskokowe klamki okienne oraz modele z antywłamaniowym systemem SmartBlock wyposażone w pasywną rozetę, którą należy wcisnąć dwoma palcami, aby móc obrócić rękojeść klamki. Zastosowane w nich rozwiązanie wyklucza możliwość przypadkowego otwarcia okna lub drzwi balkonowych, a także skutecznie zabezpiecza przed próbą włamania z użyciem metalowego pręta z łamanym zakończeniem.

Wśród propozycji marki Linea Cali w ramach serii Chic znajdziemy także pochwyty dedykowane do montażu na drzwiach drewnianych lub całoszklanych oraz elegancki uchwyt wpuszczany. Uzupełnienie linii Chic stanowią gałki drzwiowe i meblowe. Poszczególne okucia są dostępne w sześciu wariantach wykończenia kolorystycznego: brązowionym matowym jasnym, brązowionym matowym ciemnym, chromowanym, chromowanym matowym, niklowanym błyszczącym oraz pozłacanym.

Klamka Chic

Jenny to linia prestiżowych klamek drzwiowych, klamek okiennych i pochwytów włoskiej marki Linea Cali, reprezentujących kolekcję Modern. Modele z tej serii charakteryzują się minimalistycznym designem i posiadają zaokrągloną rękojeść o kształcie, który przywodzi na myśl legendarne wieczne pióra Santos de Cartier. Minimalizm, stonowana elegancja i szeroki wachlarz przyciągających wzrok wariantów wykończenia sprawia, że klamki i pochwyty Jenny doskonale podkreślają piękno każdego wnętrza zaaranżowanego z dbałością o najdrobniejsze detale.

Klamki drzwiowe Jenny są dostępne w wersjach na okrągłej rozecie i na długim szyldzie. Do wyboru są także czteroskokowe klamki okienne oraz klamki okienne z antywłamaniowym systemem SmartBlock wyposażone w pasywną rozetę, którą należy wcisnąć dwoma palcami, aby móc obrócić rękojeść klamki. Zastosowane w nich rozwiązanie wyklucza możliwość przypadkowego otwarcia okna lub drzwi balkonowych, a także skutecznie zabezpiecza przed próbą włamania z użyciem metalowego pręta z łamanym zakończeniem.

Ofertę uzupełniają pochwyty o rozstawach 300 / 500 mm dedykowane do montażu na drzwiach drewnianych lub całoszklanych. Główna część rękojeści klamki wraz z trzonkiem może posiadać wykończenie chromowane, chromowane matowe lub pozłacane. Z kolei ozdobny fragment rękojeści występuje w wykończeniu chromowanym, czarnym matowym, niklowanym matowym lub pozłacanym.     

Klamka Jenny

Spirit Mesh to wyjątkowa linia klamek drzwiowych, klamek okiennych i pochwytów włoskiej marki Linea Cali, reprezentujących kolekcję Swarovski®. Inspirację do opracowania tej serii stanowiły zdjęcia kalii etiopskiej wykonane w 1988 roku przez słynnego amerykańskiego fotografa Roberta Mapplethorpe’a i znajdujące się obecnie w zbiorach Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku.

Liczne podobieństwa można dostrzec analizując design klamek i pochwytów z serii Spirit Mesh i porównując je z legendarnymi fotografiami. Smukła rękojeść nawiązująca kształtem do łodygi i kielicha kwiatu kalii etiopskiej, posiada elementy ozdobne w postaci starannie oszlifowanych i mieniących się feerią barw, kryształów renomowanej marki Swarovski®.

Klamki drzwiowe Spirit Mesh są dostępne w wersjach na okrągłej rozecie i na długim szyldzie. Do wyboru są także czteroskokowe klamki okienne oraz klamki okienne z antywłamaniowym systemem SmartBlock wyposażone w pasywną rozetę, którą należy wcisnąć dwoma palcami, aby móc obrócić rękojeść klamki. Zastosowane w nich rozwiązanie wyklucza możliwość przypadkowego otwarcia okna lub drzwi balkonowych, a także skutecznie zabezpiecza przed próbą włamania z użyciem metalowego pręta z łamanym zakończeniem.

Ofertę uzupełnia pochwyt o rozstawie 300 mm, dedykowany do montażu na drzwiach drewnianych lub całoszklanych. Modele z linii Spirit Mesh są dostępne w wykończeniu chromowanym, chromowanym matowym oraz pozłacanym.

Innowacje marki Krona Koblenz

Współpracująca z NOVET marka Krona Koblenz zaprezentuje nowe urządzenie wspomagające zamykanie drzwi osadzonych na zawiasach wpuszczanych, a także innowacyjny system przesuwny. Kolejną nowością są nakładki magnetyczne na zawiasy wpuszczane dostępne w szerokim wachlarzu wykończeń kolorystycznych. Obecni na stoisku eksperci z przyjemnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi na pytania odwiedzających i wyjaśnią wszelkie zawiłości związane z oferowanymi rozwiązaniami.