TRICKS - System przesuwny zapewniający komfort i ergonomię

System przesuwny zapewniający komfort i ergonomię

System przesuwny Tricks stanowi bardzo praktyczne rozwiązanie, pozwalając nie tylko uatrakcyjnić wygląd wnętrza, ale także zaoszczędzić lub wydzielić fragment przestrzeni w wybranym pomieszczeniu. Może być z powodzeniem stosowanych w domach, mieszkaniach oraz w obiektach użyteczności publicznej. Przesuwne skrzydła po zamknięciu można wykorzystać jako tablice informacyjne lub ekrany, dzięki czemu drzwi oparte na tym systemie sprawdzają się idealnie w salach konferencyjnych, salach lekcyjnych i wykładowych oraz w biurach.

W jakich miejscach i dlaczego stosowany jest system Tricks?

Z racji mechanizmu i prowadzenia ukrytego w górnej krawędzi skrzydła, system przesuwny Tricks znakomicie wpisuje się w założenia minimalistycznego oraz nowoczesnego designu. W niewielkich pomieszczeniach pozwala wykorzystać niemal każdy fragment dostępnej przestrzeni. Znakomicie sprawdza się w garderobach, szafach i wnękach. Drzwi z systemem Tricks spotkać można także w obiektach biurowych i handlowych, gabinetach, przedszkolach, szkołach i na uczelniach oraz w wielofunkcyjnych budynkach typu mixed-use.

Drzwi z systemem Tricks

Drzwi z systemem Tricks pracują cicho i płynnie, a w celu ich otwarcia lub zamknięcia wystarczy lekko pchnąć skrzydło dłonią. Ponadto system oferuje funkcję spowolnienia otwarcia i zamknięcia, dzięki czemu korzystanie z drzwi jest nie tylko wygodne, ale także bezpieczne. Warto podkreślić, że położenie drzwi zamontowanych przy użyciu systemu Tricks można regulować w trzech płaszczyznach przy użyciu klucza imbusowego. Co istotne regulacja położenia nie wymaga demontażu skrzydła drzwi.

Z czego składa się system Tricks i w jakich drzwiach może być montowany?

W celu skompletowania systemu Tricks należy zamówić zestaw elementów, w którego skład wchodzą elementy plastikowe, elementy do montażu odboju, elementy do montażu linki, dwa górne uchwyty, dwa górne zaciski linki, górny wózek, dolny wózek oraz element zabezpieczający przed wypadnięciem wózka z szyny. Ponadto konieczne jest zaopatrzenie się w aluminiową szynę o długości odpowiadającej wymiarom montowanych drzwi (maksymalnie 2450 mm). Należy mieć na uwadze, że system Tricks jest odpowiedni do zastosowania w drzwiach drewnianych o wadze skrzydła nieprzekraczającej 50 kg.

Drzwi z systemem Tricks w odnowionym budynku w centrum miasta Brescia

W historycznym centrum włoskiego miasta Brescia przy eleganckiej ulicy Via X Giornate stoi czteropiętrowy budynek, w którym znajduje się kilka mieszkań, a także prowadzona jest działalność handlowa i usługowa. Niedawno budynek został poddany renowacji, dzięki której nie tylko odnowiono jego fasadę, ale także przeprojektowano wnętrza, poprawiono izolację termiczną i akustyczną oraz zwiększono odporność konstrukcji na wstrząsy sejsmiczne.

Drzwi z systemem Tricks

Wewnątrz budynku postawiono na drzwi oparte na systemie Tricks. Dzięki temu pomieszczenia zyskały atrakcyjny wygląd oraz dodatkową przestrzeń, którą można wykorzystać na schowki, szafy i inne elementy wyposażenia.

Uznany producent i wysoka jakość wykonania

Producentem systemu przesuwnego Tricks jest uznana włoska firma Krona Koblenz, specjalizująca się nie tylko w systemach przesuwnych, ale posiadająca także bogate doświadczenie w wytwarzaniu zawiasów wpuszczanych. Wszystkie produkty marki Krona Koblenz charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania, wytrzymałością oraz trwałością. Dlatego też z roku na rok zyskują coraz większą popularność na całym świecie. Obecnie poza Włochami Krona Koblenz posiada swoje oddziały w kilku innych krajach europejskich oraz w Indiach. Na terenie Polski jej wyłącznym i autoryzowanym dystrybutorem jest NOVET Spółka z o.o.

Chcesz wiedzieć więcej?

Masz pytanie odnośnie systemu do drzwi przesuwnych TRICKS i pozostałych rozwiązań marki Krona Koblenz?

Zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego aby dowiedzieć się więcej. 

Nasi specjaliści udzielą zwrotnej informacji na wskazany przez Państwa kontakt mailowy lub telefoniczny, najszybciej jak to możliwe.