Systemy do drzwi przesuwnych w domach i obiektach użyteczności publicznej

Systemy przesuwne do drzwi drewnianych i szklanych | NOVET.EU

Systemy drzwiowe stanowią coraz popularniejszy element wyposażenia drzwi instalowanych w domach i mieszkaniach. Drzwi przesuwne, łamane czy przesuwno-obrotowe można również coraz częściej spotkać w obiektach użyteczności publicznej, takich jak lotniska, biura, hotele, pensjonaty, szkoły, uczelnie itp.

W najnowszych trendach dotyczących wystroju wnętrz główny nacisk kładzie się nie tylko na minimalistyczny design. Równie istotne są praktyczne korzyści wynikające z zastosowania danego rozwiązania. Dlatego też w całej Europie możemy zaobserwować wzrost zainteresowania systemami drzwiowymi. Umożliwiają one zaoszczędzenie dostępnej przestrzeni oraz wygodne dzielenie dużych pomieszczeń na mniejsze, celem ich możliwie najbardziej optymalnego wykorzystania.

Rodzaje systemów przesuwnych

W ofercie NOVET dostępne są systemy drzwiowe przesuwne, systemy drzwiowe przesuwno-obrotowe oraz systemy łamane. Wybrane modele są dedykowane do montażu drzwi drewnianych lub drzwi szklanych. Szeroka oferta pozwala w łatwy sposób znaleźć system dopasowany do wybranych drzwi oraz odpowiadający indywidualnym potrzebom związanym z warunkami w danym miejscu instalacji.

System przesuwny Tricks zamontowany w biurze

Akcesoria i elementy dodatkowe

Oprócz samych systemów do wyboru jest także szereg akcesoriów i elementów dodatkowych, takich jak szyny i prowadnice do systemów drzwiowych, wózki jezdne do systemów drzwiowych, elementy montażowe do systemów drzwiowych, zawiasy do systemów drzwiowych, osłony i uszczelki do systemów drzwiowych, hamulce, spowalniacze, zamykacze do systemów drzwiowych, pręty do systemów drzwiowych, zamki do drzwi łamanych, zamki do drzwi przesuwnych, zamki do drzwi przesuwno-obrotowych oraz klamki i uchwyty do systemów drzwiowych.

Systemy drzwiowe w obiektach noclegowych na całym świecie

W wielu obiektach noclegowych na całym świecie można spotkać systemy drzwiowe. Systemy przesuwne 0500 oraz 0600 marki Krona Koblenz zastosowano między innymi w drzwiach znajdujących się w Grand Lisboa Palace Resort Macau – luksusowym hotelu położonym na terenie ogromnego kompleksu wypoczynkowego, handlowego i rozrywkowego w Specjalnym Regionie Administracyjnym Makau.

Hotel Grand Lisboa Palace Resort Macau

Hotel oddano do użytku w ubiegłym roku, a jego budowa pochłonęła środki o wartości około pięciu miliardów dolarów. Na terenie obiektu znajduje się 1350 pokoi hotelowych, których design nawiązuje do stylu neoklasycznego oraz zawiera motywy charakterystyczne dla belle époque. Zamontowane na drzwiach hotelowych systemy 0500 i 0600 pracują cicho, zapewniając łagodny i płynny ruch skrzydła. Ponadto podkreślają elegancki i nowoczesny charakter wnętrz w hotelu Grand Lisboa Palace Resort Macau.

Apartament Createur Suite w luksusowym hotelu w Makao

Oba systemy zapewniają możliwość regulacji skrzydła w pionie i mogą być stosowane do drzwi drewnianych o maksymalnym ciężarze 60 / 80 / 120 kg, chowanych w kasecie lub montowanych na ścianie. Newralgicznym elementem każdego z systemów są samonastawne wózki z antywibracyjną przekładką wyposażone w kółka w powłoce Delrin. W przypadku systemu 0500 minimalna grubość skrzydła musi wynosić 25 mm, a system 0600 jest odpowiedni do zastosowania na skrzydłach o minimalnej grubości 28 mm.

Systemy przesuwne w budownictwie mieszkaniowym

Bez względu na to czy mówimy o okazałej rezydencji czy niewielkim mieszkaniu w apartamentowcu, zastosowanie systemów przesuwnych marki Krona Koblenz, pozwoli rozwiązać wiele problemów oraz upiększyć wnętrze. Tego rodzaju systemy mogą zostać użyte nie tylko w tradycyjnych drzwiach, ale także w drzwiach meblowych. Przykładowo w okazałej rezydencji położonej w hiszpańskim mieście San Sebastian, system przesuwny 0600 został użyty w drzwiach, zamontowanych w dużej szafie. Ponadto w tym samym budynku wykorzystany został również inny system K Art 120, który umożliwił zastosowanie drzwi o szerokości czterech metrów i wadze 120 kg. Służą one do podziału niezwykle przestronnego pomieszczenia na dwie części, a ich minimalistyczny charakter idealnie współgra z surowymi, betonowymi ścianami oraz szklaną fasadą budynku.    

Szerokie drzwi przesuwne

System przesuwny 0600 w połączeniu z systemem K Art 120 został również zastosowany na drzwiach całoszklanych w innym hiszpańskim domu, znajdującym się w dzielnicy El Poblenou w Barcelonie. W ten sposób udało się uzyskać sporą przestrzeń typu open space, na którą składa się salon, jadalnia, biblioteka, gabinet i kuchnia, w pozostałej części znalazła się sypialnia z prywatną łazienką oraz dodatkowa łazienka dla gości. W drzwiach do łazienek zastosowano system 1760, który umożliwia łatwe i wygodne korzystanie z tych pomieszczeń. Dodatkowo zastosowanie szklanych drzwi pozwoliło doświetlić wnętrze łazienek, a wykorzystanie gry świateł i cieni umożliwiło uzyskanie ciekawego kontrastu z pozostałymi pomieszczeniami w budynku.  

System przesuwny zamontowany w szafie

System przesuwny TRICKS w placówkach edukacyjnych i salach konferencyjnych

TRICKS to jeden z najnowszych systemów przesuwnych, odpowiednich nie tylko do zastosowania w drzwiach, ale także w szafach, wnękach oraz garderobach. Posiada funkcję spowolnienia otwarcia i zamknięcia, gwarantując nie tylko cichą i płynną, ale także bezpieczną pracę skrzydła. Co więcej jego położenie można regulować w trzech płaszczyznach, korzystając z klucza imbusowego. Z racji oferowanych funkcjonalności system TRICKS sprawdza się nie tylko w domach i mieszkaniach, ale także w salach lekcyjnych i wykładowych w szkołach oraz na uczelniach.

System przesuwny Tricks w sali wykładowej

Przesuwne skrzydła po zamknięciu mogą zostać wykorzystane jako tablice informacyjne, a nawet pełnić funkcję ekranów do wyświetlania prezentacji z projektorów. Dlatego też stanowią ciekawe rozwiązanie w salach konferencyjnych oraz w pomieszczeniach biurowych.

System przesuwny Exterus na lotnisku

Nowoczesny system przesuwny Exterus dedykowany do drzwi jednoskrzydłowych i dwuskrzydłowych został zastosowany w terminalu pasażerskim na lotnisku znajdującym się w hiszpańskiej Maladze. Zamontowano go między innymi w dwuskrzydłowych drzwiach całoszklanych prowadzących do luksusowych saloników VIP.

Salonik VIP na lotnisku w Maladze

Charakterystyczną cechą tego systemu są designerskie wózki w kształcie litery X, wyposażone w kółka w powłoce Delrin oraz odsłonięta i elegancka szyna, którą można zamontować do sufitu, murowanej ściany, ściany wykonanej z płyt gipsowo-kartonowych lub do tafli szklanej o grubości 10 / 12 mm. Co istotne system posiada specjalne zabezpieczenie przed wypadnięciem tafli z szyny jezdnej. Umieszczone na jej końcach odboje zapewniają wytłumienie dźwięku, emitowanego przez skrzydło podczas otwierania i zamykania drzwi. Wzornictwo systemu opierające się na prostych, geometrycznych kształtach, idealnie wpisuje się w założenia nowoczesnego i minimalistycznego designu.