Zestaw uszczelek do drzwi pivotowych

Drzwi pivotowe stanowią bardzo praktyczne rozwiązane stosowane między innymi w prestiżowych biurowcach, obiektach użyteczności publicznej, a także w domach. Oprócz swoich standardowych funkcji, dzięki uszczelkom niemieckiej marki Athmer drzwi pivotowe mogą zapewniać również izolację akustyczną, a w przypadku pożaru zabezpieczać przed przedostawaniem się dymu.

Opracowany przez Athmer zestaw uszczelek do drzwi pivotowych jest dedykowany do zastosowania na drzwiach drewnianych o maksymalnych wymiarach 2000x3000 mm. W skład zestawu wchodzą dwie uszczelki opadające Schall-Ex® L-15/30 Pivot montowane na wkręty od czoła skrzydła na jego górnej oraz dolnej krawędzi, a także uszczelki magnetyczne doszczelniające boczne krawędzie skrzydła.

Montaż uszczelek na górnej krawędzi skrzydła
 

Montaż uszczelek na dolnej krawędzi skrzydła
 

Aktywatory rolkowe

Uszczelki Schall-Ex® L-15/30 Pivot są wyposażone w specjalne aktywatory rolkowe z przeciwrolkami, dzięki czemu umożliwiają wygodne i łagodne otwieranie drzwi w obu kierunkach.

Same uszczelki opadające zostały wykonane z samogasnącego silikonu i umieszczone w aluminiowym profilu o wymiarach 14,8x30 mm. Ich maksymalny wysuw wynosi 12 mm.

Uszczelki magnetyczne

Ponadto w opakowaniu znajdują się uszczelki magnetyczne, zapewniające dokładne doszczelnienie bocznych krawędzi skrzydła. Dzięki ich zastosowaniu otwarcie skrzydła nie wymaga użycia dużej siły.

Obrotowy ruch skrzydła sprawia, że korzystanie z drzwi pivotowych jest bardzo wygodne nawet dla osób o ograniczonej mobilności. Zastosowany system uszczelek gwarantuje skuteczną ochronę przed dymem, hałasem, przeciągami oraz przedostawaniem się zapachów. Co równie ważne wszystkie uszczelki znakomicie komponują się z estetyką każdych nowoczesnych drzwi oraz wnętrza zaaranżowanego zgodnie z obowiązującymi trendami. Dodatkowo mogą zostać połączone z większością okuć powszechnie stosowanych w drzwiach pivotowych.