Inteligentne klamki MA1A i czytniki uwierzytelniające 1NCA Mullion do drzwi z kontrolą dostępu

Czytniki i klamki do drzwi z kontrolą dostępu

Drzwi z kontrolą dostępu stanowią integralny element każdego nowoczesnego budynku i zapewniają bezpieczeństwo w obiektach użyteczności publicznej, biurach, budynkach przemysłowych, magazynach, obiektach noclegowych oraz przestrzeniach co-workingowych. Coraz częściej można spotkać je także w domach. Stosowane do zarządzania pracą takich drzwi okucia obejmują nie tylko inteligentne zamki, ale także elektronicznie sterowane klamki i czytniki uwierzytelniające. 

MA1A – inteligentne klamki do drzwi z kontrolą dostępu

Sterowane elektronicznie klamki do drzwi z kontrolą dostępu MA1A pełnią funkcję inteligentnych zamków i mogą być stosowane zarówno w prostych, jak i rozbudowanych systemach kontroli dostępu. Charakteryzują się minimalistycznym designem, dzięki czemu idealnie pasują do wnętrz zaaranżowanych w nowoczesnym stylu. Ich obudowa posiada klasę szczelności IP54 co oznacza, że stanowią idealne rozwiązanie w drzwiach wewnętrznych. Mogą także współpracować z każdym zamkiem zgodnym z DIN.

Klamka MA1A - rysunek techniczny

Co równie ważne inteligentne klamki MA1A można wyposażyć w rękojeść z powłoką Safe Touch, która zawiera jony srebra i o 99% redukuje ilość bakterii oraz zapobiega namnażaniu się groźnych dla zdrowia wirusów. Działanie tej powłoki jest zagwarantowane nawet w przypadku zarysowania powierzchni klamki. Warto także podkreślić, że klamki serii MA1A są zasilane bateryjnie co znacznie ułatwia ich montaż, eliminując prace związane z wykonaniem otworów pod okablowanie. Trzy baterie AAA 1,5 V wystarczają na około dwa lata pracy klamki lub 20 000 otwarć zakładając, że urządzenie pracuje w pomieszczeniu o temperaturze 20°C.

Klamka do drzwi z kontrolą dostępu

Komunikacja pomiędzy poświadczeniami, a klamkami MA1A odbywa się poprzez technologię RFID oraz Bluetooth, co pozwala użytkownikom na uwierzytelnianie za pomocą smartfonów z zainstalowaną dedykowaną aplikacją, kart zbliżeniowych Mifare Classic i DESFire oraz opasek, breloków, bransoletek i innych tagów RFID. Administratorzy zarządzający pracą danego systemu kontroli dostępu mają możliwość zdalnego nadawania, modyfikowania i unieważniania uprawnień. Ponadto posiadają wgląd w rejestr zdarzeń na danych drzwiach. Maksymalna liczba użytkowników, którzy mogą otwierać drzwi oraz ilość dostępnych funkcjonalności zależy od specyfikacji konkretnego systemu kontroli dostępu.

1NCA Mullion – czytniki uwierzytelniające do drzwi, bram i szlabanów z kontrolą dostępu

Czytniki uwierzytelniające 1NCA Mullion obsługują technologie Bluetooth Low Energy 5.0 oraz RFID. Są zasilane prądem stałym o napięciu 9-24 V, a dodatkowo wewnątrz każdego czytnika znajduje się litowa bateria CR2032 - 3V, umożliwiająca awaryjne otwarcie w przypadku braku zasilania. Czytniki uwierzytelniające z serii 1NCA Mullion występują w wariantach z klawiaturą oraz bez klawiatury. Dzięki intuicyjnej obsłudze i oferowanym funkcjonalnościom umożliwiają łatwe i wygodne uwierzytelnianie na drzwiach z kontrolą dostępu. Wszystkie modele czytników 1NCA Mullion posiadają obudowę w klasie szczelności IP66, dzięki czemu mogą być stosowane na zewnątrz budynków i pomieszczeń. Występują w wersji z magistralą Lockbus oraz przekaźnikiem N.O.

1NCA Mullion – czytniki uwierzytelniające do drzwi, bram i szlabanów z kontrolą dostępu

Czytniki z magistralą Lockbus należy spiąć z aktywatorem zamków elektronicznych, aby móc za ich pomocą sterować pracą nie tylko drzwi, ale także bramek obrotowych, szlabanów, bram garażowych, bram przesuwnych oraz bram automatycznych. Komunikacja pomiędzy danym czytnikiem, a aktywatorem odbywa się w sposób cyfrowy, a przekazywane dane są szyfrowane. Dzięki temu nie ma możliwości ich przejęcia i odczytania przez osoby postronne. Dlatego też czytniki uwierzytelniające 1NCA z magistralą Lockbus są rekomendowane do zastosowania wszędzie tam, gdzie zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa odgrywa kluczową rolę.

Zastosowana przez markę ISEO technologia wybudzania czytnika umożliwia zaoszczędzenie energii. Status pracy urządzenia sygnalizują diody LED świecące w trzech kolorach (zielonym, czerwonym i niebieskim) oraz brzęczyk. Modele z serii 1NCA Mullion są zgodne z brytyjskimi i europejskimi przepisami dotyczącymi urządzeń komunikujących się drogą radiową (dyrektywa RED). Wąski profil umożliwia wygodny montaż czytników na drzwiach profilowych oraz na drzwiach całoszklanych. W zależności od wybranej wersji, modele 1NCA Mullion mogą pracować w systemach kontroli dostępu Argo, V364, Luckey lub LSA.

Producentem czytników uwierzytelniających 1NCA Mullion i klamek do drzwi z kontrolą dostępu MA1A jest uznana włoska marka ISEO.  

  

Chcesz wiedzieć więcej?

Masz pytanie odnośnie czytników uwierzytelniających, klamek do drzwi z kontrolą dostępu i pozostałych rozwiązań marki ISEO?

Zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego aby dowiedzieć się więcej. 

Nasi specjaliści udzielą zwrotnej informacji na wskazany przez Państwa kontakt mailowy lub telefoniczny, najszybciej jak to możliwe.

Czytnik 1NCA Mullion Lockbus