Elektroniczna wkładka Libra LE60 Smart 2.0 – rewolucja w kontroli dostępu

Systemy kontroli dostępu

Na rynku pojawiła się nowa sterowana elektronicznie wkładka bębenkowa Libra LE60 Smart 2.0 dedykowana do zastosowania w drzwiach z kontrolą dostępu. Jej pracą można sterować korzystając z wielu rodzajów poświadczeń, takich jak smartfony, tablety i smartwatche z dedykowaną aplikacją, karty zbliżeniowe, opaski, bransoletki i tagi zbliżeniowe. Wkładka czerpie zasilanie z baterii dzięki czemu nie wymaga stosowania okablowania, co znacznie ułatwia jej montaż.

Elektroniczna wkładka bębenkowa Libra LE60 Smart 2.0 stanowi idealne rozwiązanie dla osób poszukujących wygodnego w obsłudze, a jednocześnie bezpiecznego i nowoczesnego urządzenia do drzwi z kontrolą dostępu. Modułowa budowa umożliwia tworzenie różnych konfiguracji zależnie od potrzeb, a jednocześnie zwiększa odporność wkładki na wyrwanie. Ponadto sama wkładka posiada zabezpieczenia przeciwprzewierceniowe zarówno w korpusie, jak i w bębenku. Została również przebadana na zgodność z normą DIN EN 15684:2021-05, co potwierdza certyfikat opublikowany przez niemiecki instytut badawczy PIV Cert.

Zastosowanie

Elektroniczna wkładka Libra LE60 Smart 2.0 jest kompatybilna z większością mechanicznych zamków wpuszczanych zgodnych z profilem europejskiej wkładki bębenkowej (normy EN 1303 / DIN 18252). W praktyce przekłada się to na możliwość jej zamontowania nie tylko w nowych, ale także używanych wcześniej drzwiach. Co więcej występuje w najpopularniejszych wymiarach, dzięki czemu można dopasować ją do skrzydeł o różnej grubości. Z racji minimalistycznego designu znakomicie prezentuje się na drzwiach, znajdujących się we wnętrzach zaaranżowanych zgodnie z aktualnie obowiązującymi trendami w domach, mieszkaniach, apartamentach na wynajem, niewielkich biurach, pensjonatach, obiektach B&B, inteligentnych biurach (smart office) oraz przestrzeniach co-workingowych.   

Dedykowane oprogramowanie Argo

Wkładka elektroniczna Libra LE60 Smart 2.0 jest obsługiwana za pomocą smartfonów z systemem operacyjnym iOS / Android oraz zainstalowaną bezpłatną aplikacją Argo. Umożliwia ona administratorowi zarządzanie uprawnieniami nawet do 300 użytkowników. Może on dodawać, unieważniać lub modyfikować prawa dostępu poszczególnych gości. Jednocześnie posiada wygląd w rejestr zdarzeń na każdych drzwiach.

Dostep do rejestru zdarzen za pomoca smartfona

Historia zdarzeń zawiera informacje na temat dokładnej daty i godziny oraz rodzaju każdego zdarzenia (np. przyznanie lub odmowa udzielenia dostępu). Przy każdym zdarzeniu znajdziemy również takie informacje jak nazwa użytkownika i rodzaj poświadczenia związanego z danym zdarzeniem, a także nazwa i numer urządzenia. Oprogramowanie Argo umożliwia wyeksportowanie listy zdarzeń do pliku w formacie CSV, a następnie jego pobranie w celu przeglądania listy w dowolnej aplikacji obsługującej tego rodzaju pliki (np. Microsoft Excel). Ponadto dzięki wbudowanemu kalendarzowi i zegarowi czasu rzeczywistego, wkładkę można zaprogramować czasowo. Istnieje także możliwość ustawienia ciągłego dostępu do pomieszczenia w określonym przedziale czasowym, bez dodatkowego zużycia energii przez baterię.

Smartfony łączą się z wkładką elektroniczną Libra LE60 Smart 2.0 poprzez technologię Bluetooth 5.0, a wymiana danych odbywa się przy użyciu zabezpieczenia w postaci algorytmu szyfrującego. Chroni on wrażliwe dane przed przejęciem i odczytaniem w wyniku ataku kryptograficznego. Odblokowanie drzwi następuje w momencie wciśnięcia ikony z nazwą drzwi na ekranie smartfona. W przypadku smartfonów z systemem operacyjnym iOS, drzwi można otworzyć również poprzez komendę głosową. Oprócz smartfonów jako poświadczenia można używać także smartwatchy z systemem operacyjnym WatchOS. Ponadto każda wkładka posiada wieloprotokołowy czytnik zbliżeniowy RFID 13,56 MHz ISO 14443 A/B, dzięki czemu jej pracą można zarządzać za pomocą kart zbliżeniowych MIFARE Classic, MIFARE Plus / DesFire, opasek, tagów, breloków, bransoletek itp. Opatentowany system wybudzania czytnika zapewnia niskie zużycie energii.

Możliwość pracy w trybie online

Oprogramowanie Argo 3.0 w połączeniu z urządzeniem o nazwie Smart Gateway umożliwia przekształcenie elektronicznej wkładki Libra LE60 Smart 2.0 w urządzenie kontroli dostępu działające w trybie online. Wówczas administrator ma możliwość obserwowania zdarzeń na wkładce i monitorowanie drzwi w danym budynku lub obiekcie w trybie rzeczywistym. Smart Gateway pośredniczy w przekazywaniu informacji i danych z wkładki do serwera znajdującego się w chmurze ISEO.

Elektroniczna wkładka Libra LE60 Smart 2.0 - polaczenie z chmura ISEO Cloud

Chmura ISEO jest wykorzystywana wyłącznie do tunelowania i nie przechowuje żadnych wrażliwych danych związanych z zamkiem. Administrator może w dowolnej chwili połączyć się z serwerem chmurowym z każdego miejsca na świecie, objętego zasięgiem sieci internetowej, aby nadać lub odebrać dostęp wybranemu użytkownikowi lub grupie użytkowników. Elastyczność w zarządzaniu dostępem, wysoki poziom bezpieczeństwa oraz wygodne sterowania pracą wkładki elektronicznej Libra LE60 Smart 2.0 sprawia, że stanowi ona jedno z najpopularniejszych urządzeń kontroli dostępu.

Wersje wkładki Libra LE60 Smart 2.0

Wkładka elektroniczna Libra LE60 Smart 2.0 jest dostępna w wersji Standard, Premium, Heavy Duty oraz w zestawie. W wersji standardowej wkładka elektroniczna posiada moduł elektroniczny z gałką z jednej strony oraz klasyczną gałkę mechaniczną z drugiej strony. W przypadku wersji Premium wkładka elektroniczna posiada moduł elektroniczny z gałką z jednej strony, a z drugiej strony znajduje się adapter umożliwiający zamontowanie osłony Premium. W rezultacie w wersji Premium elektroniczna wkładka posiada identycznie wyglądające osłony po obu stronach. Z kolei wersja Heavy Duty posiada dodatkowe zabezpieczenie przeciwprzewierceniowe.

Zestaw z wkladka Libra LE60 Smart 2.0

Wkładkę elektroniczną Libra LE60 Smart 2.0 można również zamówić w specjalnym zestawie. Wówczas w opakowaniu oprócz samej wkładki znajduje się także dedykowana bateria, śruba mocująca, klucz imbusowy 2 mm, instrukcja montażu oraz trzy karty Master służące do programowania wkładki.

Warto zwrócić uwagę na to, że bez względu na to, jaką wersję wkładki elektronicznej wybierzemy, jej obudowa posiada stopień ochrony IP66 / IP67 / IP68 / IP69. Oznacza to bardzo wysoką pyłoszczelność oraz ochronę przed zalaniem silną strugą wody o temperaturze +80°C laną pod ciśnieniem 80-100 bar (szczegółowe warunki badania określa niemiecka norma DIN 40050). W praktyce oznacza to, że wkładka elektroniczna może być stosowana zarówno w drzwiach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Należy jednak podkreślić, że jedynie dedykowana bateria FDK CR17335EF 3V gwarantuje prawidłowe działanie wkładki w ujemnych temperaturach do maksymalnie -20°C.

W przypadku zastosowania baterii innych producentów, na przykład VARTA CR123A, ENERGIZER 123, PANASONIC POWER PHOTO CR123A czy DURACELL CR123, wkładka powinna znajdować się w budynku lub pomieszczeniu, w którym temperatura nie spada poniżej 0°C. Żywotność baterii wynosi do 2 lat pod warunkiem, że drzwi będą otwierane maksymalnie 20 razy dziennie w pomieszczeniu o temperaturze +20°C. Podczas zdejmowania osłony gałki elektronicznej w celu wymiany baterii, warto skorzystać ze specjalnych, dedykowanych narzędzi, dostępnych na osobne zamówienie.

Marka ISEO

Producentem wkładki elektronicznej Libra LE60 Smart 2.0 jest włoska marka ISEO specjalizująca się w branży zabezpieczeń mechanicznych i elektronicznych. Grupa inteligentnych urządzeń kontroli dostępu Smart obejmuje szereg rozwiązań, w tym klamki elektroniczne Aries Smart, czytniki zbliżeniowe Stylos Smart, zamki elektromotoryczne x1R Smart, zamki szafkowe Smart Locker, zamki solenoidowe Thesis, wkładki mechatroniczne F9000 oraz inteligentne przekaźniki Smart Relay. W oparciu o takie urządzenia i dedykowane oprogramowanie, możliwe jest zbudowanie zarówno prostego, jak i rozbudowanego systemu kontroli dostępu w domu, mieszkaniu, obiekcie przemysłowym oraz obiekcie użyteczności publicznej. Ponadto w przypadku niektórych urządzeń i systemów możliwa jest ich integracja z istniejącymi już rozwiązaniami automatyki domowej i przemysłowej.

Potrzebujesz pomocy w doborze systemu kontroli dostępu lub zamków z kontrolą dostępu?

Nasz profesjonalny zespół specjalistów i doradców specjalizujących się w systemach kontroli dostępu służy pomocą w doborze i konfiguracji poszczególnych rozwiązań w Twoim domu / mieszkaniu / apartamencie na wynajem lub w zarządzanym przez Ciebie obiekcie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jaki system kontroli dostępu będzie najlepszym rozwiązaniem dla Twoich potrzeb lub chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszej pełnej gamy produktów związanych z urządzeniami kontroli dostępu, skontaktuj się z nami pod adresem: kontrola-dostepu@novet.eu