Zawiasy wkręcane i przykręcane z regulacją 3D

Zawiasy wkręcane i przykręcane z regulacją 3D | NOVET.EU

Zawiasy wkręcane i zawiasy przykręcane dedykowane są do montażu wewnętrznych oraz zewnętrznych drzwi o wadze od 40 kg do maksymalnie 160 kg. Dodatkowo modele Exacta 495, Ursus 495, Almax 499, Bixacta 483 oraz Rollacta 2 / Rollacta 3 zapewniają możliwość regulacji w trzech płaszczyznach (bocznej w skrzydle, wysokości oraz głębokości w ościeżnicy), co nie tylko ułatwia instalację, ale także ją przyspiesza zapewniając znaczną oszczędność czasu.  Krótki czas montażu ma szczególnie istotne znaczenie w budynkach, w których istnieje konieczność zamontowania lub wymiany dużej ilości drzwi, takich jak na przykład apartamentowce czy obiekty użyteczności publicznej (hotele, biura, kliniki, szkoły itp.).

Zawiasy Exacta

 

 

Technologia produkcji zawiasów Exacta rozwijana jest od ponad dwudziestu lat. Dzięki temu ich jakość i trwałość stoi na bardzo wysokim poziomie.

Zawiasy Exacta gwarantują bezawaryjną oraz cichą pracę drzwi drewnianych z przylgą i posiadają Aprobatę Techniczną Halspan, która umożliwia ich zastosowanie w stolarce przeciwpożarowej. Dodatkowo zostały wyposażone w łożyskowane gniazdo trzpienia chroniące przed wycieraniem się materiału oraz teflonową wkładkę, którą umieszczono w górnej części zawiasów. Konstrukcja trzpieni umożliwia stabilne i pewne osadzenie zawiasu.

Model Exacta występuje w kilku wersjach o średnicy Ø14, Ø16 oraz Ø20 mm. Są one dedykowane do drzwi o maksymalnym ciężarze 80/100/120 kg.

Zawias samozamykający Exacta 488 Self-Closing

 

 

Bardzo praktyczną funkcję samozamykającą oferuje dedykowany do współpracy z zawiasami Exacta Ø16 model OT 488 Ø16 Self-Closing, który pozwala regulować siłę oraz prędkość zamykania.

Można go zastosować do prawych lub lewych skrzydeł drzwiowych o maksymalnej wadze 40 kg (3 zawiasy) lub 60 kg (4 zawiasy). Do drzwi o ciężarze 40 kg zaleca się zamontowanie zawiasu OT 495 Ø16 w środkowej części skrzydła oraz dwóch zawiasów OT 488 Ø16 Self-Closing w górnej i dolnej części skrzydła.

Z kolei w przypadku drzwi, których maksymalna waga mieści się w przedziale od 40 kg do 60 kg rekomendowane jest zainstalowanie dwóch zawiasów OT 495 Ø16 w górnej oraz dolnej części skrzydła oraz dwóch zawiasów OT 488 Ø16 Self-Closing w środkowej części skrzydła. W celu prawidłowego montażu, warto posłużyć się specjalnym, dedykowanym przyrządem dostępnym na zamówienie.

 

Wykończenia i nasadki

Zawiasy Exacta dostępne są w wersji galwanizowanej na biało lub żółto, a niektóre (jak na przykład Exacta 495 Ø16 lub Ø20) dostępne są dodatkowo w wykończeniu stal nierdzewna matowa. Do zawiasów Exacta można zamówić nasadki aluminiowe lub nylonowe płaskie oraz mosiężne płaskie lub ozdobne, które oferowane są w szerokiej gamie wykończeń i posiadają różne kształty (m.in. proste, zaokrąglone itp.).

 

 

Zawiasy Ursus

 


Ursus to rodzina zawiasów dedykowana do montażu masywnych drzwi o ponadprzeciętnych wymiarach oraz maksymalnej wadze do 80/120/160 kg.

W zależności od wersji i średnicy (Ø14, Ø16 lub Ø18 mm), zawiasy Ursus posiadają pięć lub sześć trzpieni, co umożliwia ich stabilne oraz pewne osadzenie. W celu ograniczenia tarcia, górna część zawiasów łożyskowana jest na kulce. Z kolei nylonowa wkładka zapobiega zużyciu materiału, z którego wykonane zostały zawiasy.

Zawiasy Ursus gwarantują wieloletnią stabilną i bezawaryjną pracę skrzydła drzwiowego. Ponadto są odpowiednie do zastosowania w drzwiach przeciwpożarowych. Zawiasy Ursus dostępne sa w wersji galwanizowanej na biało. Na osobne zamówienie można zaopatrzyć się w aluminiowe, płaskie nasadki dostępne w wykończeniu chromowanym matowym lub pozłacanym.

Zawias AlmaxZawias Almax 499 o średnicy Ø16 mm dedykowany jest do drzwi drewnianych przylgowych o maksymalnej wadze 40 kg.

Oprócz możliwości regulacji położenia w trzech płaszczyznach, oferuje również funkcję unoszenia. Oznacza to, że w momencie otwierania drzwi podnosi ich skrzydło o 5 mm. Ze względu na tę cechę zalecany jest do zastosowania w pomieszczeniach z nierówną podłogą, wykładziną lub dywanem.

Zawias Almax dostępny jest w wykończeniu galwanizowanym na biało. Na osobne zamówienie można także zaopatrzyć się w lakierowaną, mosiężną nasadkę

Zawias Bixacta 483
 

Zawias przykręcany Bixacta 483 o średnicy Ø16 mm dedykowany jest do drzwi wykonanych z PCV o maksymalnej wadze skrzydła 80 kg. Elementy mocujące zawiasu pasują do tzw. eurorowka, co sprawia, że model Bixacta 483 jest odpowiedni do zastosowania z większością dostępnych na rynku profili drzwiowych i okiennych.

Zaletą zawiasu jest również możliwość regulacji położenia w trzech płaszczyznach (bocznej, wysokości oraz docisku) przy użyciu zaledwie jednego klucza. Ponadto Bixacta 483 cechuje się atrakcyjnym, kompaktowym kształtem i można dopasować do niej szereg aluminiowych, mosiężnych i nylonowych nasadek. Dzięki zastosowaniu teflonowej wkładki w górnej części zawiasu, skrzydło drzwi pracuje stabilnie i cicho.

Wysoka jakość zastosowanych materiałów oraz łożyskowane śruby zawiasu gwarantują jego dużą wytrzymałość oraz bezawaryjną pracę drzwi. Konstrukcja trzpieni umożliwia stabilne osadzenie zawiasu, a dostępne na osobne zamówienie dedykowane przyrządy do montażu, zapewniają szybką i łatwą instalację Bixacty 483.

Zawiasy Rollacta
 

Zawiasy Rollacta występują w wersji dwuczęściowej (Rollacta 2) oraz trzyczęściowej (Rollacta 3). Obie wersje dedykowane są do stolarki PCV, zapewniają kąt otwarcia 180º oraz umożliwiają regulację położenia w trzech płaszczyznach. Przy zastosowaniu trzech zawiasów maksymalna nośność modelu Rollacta 2 wynosi 100 kg, a modelu Rollacta 3 - 120 kg.

Montaż zawiasów polega na wkręceniu ich bezpośrednio w przylgę. W rezultacie gdy drzwi pozostają zamknięte, widoczna jest jedynie część skrzydłowa oraz ościeżnicowa zawiasów. Co więcej w trakcie instalacji nie występuje ingerencja w uszczelkę obwiedniową, a dzięki zastosowaniu trzpieni stabilizujących, zawiasy można bardzo dokładnie dopasować zarówno do samego skrzydła, jak i do ościeżnicy. Z kolei ustandaryzowanie średnic otworów i trzpieni stabilizujących gwarantuje oszczędność kosztów, a przede wszystkim czasu nie tylko poczas montażu, ale także
w procesie produkcji.