Wyróżnienie dla zawiasu Exacta w konkursie "Wyrób roku"

Zawiasy do drzwi Exacta - Wyróżnienie dla zawiasu Exacta w konkursie

23 września podczas dnia otwartego firma Torys ogłosiła wyniki konkursu na „Wyrób roku”. Wśród wyróżnionych produktów znalazł się zawias wkręcany Exacta firmy Otlav.Celem konkursu było zebranie opinii klientów na temat produktów dostępnych w ofercie firmy Torys. Na jego potrzeby organizatorzy wytypowali dwanaście produktów reprezentujących różne kategorie.


Znalazły się wśród nich między innymi okucia do drzwi i okien, narzędzia montażowe oraz chemia budowlana. Klienci wybierali najlepszy produkt kierując się głównie takimi kryteriami jak: estetyka, jakość, funkcjonalność, dostępność oraz cena.


Najwięcej głosów zostało oddanych na zawias wkręcany Exacta firmy Otlav oraz na taśmę do ciepłego montażu Soudal.


Jedną z osób, które oddały swój głos na zawias Exacta był Tomasz Nastaj - właściciel firmy Lubstol, który w nagrodę za udział w konkursie otrzymał od Novetu zestaw do montażu zawiasów Exacta składający się z dwóch szablonów, wiertła, klucza do regulacji oraz ogranicznika wiercenia.

 Exacta to seria zawiasów wkręcanych z regulacją w dwóch lub trzech płaszczyznach, bez konieczności demontażu skrzydła drzwi. Zastosowanie regulacji 3D umożliwia równomierne rozłożenie ciężaru drzwi na wszystkich zamontowanych zawiasach, co zapewnia wieloletnią, prawidłową pracę drzwi. Dodatkowo modele z serii Exacta posiadają łożyskowane gniazdo trzpienia oraz nylonową wkładkę w górnej częsci zawiasu.


Zawiasy Exacta są dostępne w wersjach o średnicy: Ø14, Ø16 oraz Ø20 mm, dedykowanych do drzwi przylgowych, których maksymalna waga wynosi odpowiednio 80, 100 lub 120 kg. Szeroki wybór aluminiowych, mosiężnych i nylonowych nasadek ułatwia dopasowanie odpowiedniego zawiasu Exacta do stylistyki i rodzaju wykończenia posiadanych drzwi. Dodatkowo na osobne zamówienie dostępne są specjalne przyrządy montażowe i akcesoria, umożliwiające wygodną i precyzyjną instalację zawiasów z serii Exacta.