Systemy i akcesoria do drzwi całoszklanych

Drzwi całoszklane są coraz popularniejszym rozwiązaniem stosowanym nie tylko w obiektach użyteczności publicznej, ale także w mieszkaniach prywatnych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli charakteryzujących się wysoką jakością wykonania oraz interesującą

Drzwi całoszklane są coraz popularniejszym rozwiązaniem stosowanym nie tylko w obiektach użyteczności publicznej, ale także w mieszkaniach prywatnych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli charakteryzujących się wysoką jakością wykonania oraz interesującą stylistyką.

Ich funkcjonalność zapewniają nowoczesne i niezawodne systemy przesuwne do drzwi całoszklanych, które gwarantują znaczną oszczędność przestrzeni oraz cichą pracę skrzydeł. Dzięki ich zastosowaniu można otwierać i zamykać drzwi poprzez delikatne popchnięcie skrzydła lub łagodne naciśnięcie klamki. W ofercie firmy Novet dostępne są zarówno systemy z widocznym mechanizmem: Exterus i K2O, jak i systemy z ukrytym mechanizmem np. Koblenz 1760+500 New. Do drzwi całoszklanych dedykowanych jest również szereg praktycznych akcesoriów takich jak: zamki, zawiasy, klamki, gałki, uchwyty, zamknięcia przeciwpaniczne, wkładki bębenkowe, uszczelki itp.

System Exterus

System Exterus umożliwia montaż drzwi przesuwnych całoszklanych jednoskrzydłowych oraz dwuskrzydłowych o maksymalnej wadze pojedynczego skrzydła do 150 kg. Eleganckie wózki w kształcie litery X podkreślają minimalistyczną, a zarazem nowoczesną stylistykę systemu, który dedykowany jest do montażu naściennego. Na specjalnie zamówienie można również zaopatrzyć się w wersję przeznaczoną do montażu do sufitu lub do tafli szklanej.

Istotnym elementem systemu jest specjalne zabezpieczenie przed wypadnięciem drzwi z szyny jezdnej. Dodatkowo Exterus został wyposażony w łożyska kulkowe oraz kółka w powłoce Delrin. System umożliwia również regulację położenia w pionie drzwi całoszklanych w zakresie +/- 2 mm bez konieczności demontowania skrzydła drzwiowego.

System K2O

System K2O dedykowany jest do naściennego montażu jednoskrzydłowych oraz dwuskrzydłowych drzwi przesuwnych całoszklanych o grubości 10 mm. Maksymalna waga skrzydła takich drzwi nie może przekraczać 120 kg. Charakterystycznym elementem systemu K2O są okrągłe wózki, które niemal bezszelestnie poruszają się po chromowanej, błyszczącej szynie jezdnej, ukazując ruch obrotowy wewnętrznej części kółek. Bezawaryjną pracę przesuwnych drzwi całoszklanych, zainstalowanych przy użyciu systemu K2O, gwarantują łożyskowane kółka pokryte powłoką Delrin. Z kolei zastosowane rozwiązanie zapobiegające wypadnięciu drzwi z szyny jezdnej sprawia, że korzystanie z systemu jest nie tylko wygodne, ale także całkowicie bezpieczne.

Do systemu K2O dedykowany jest obustronny uchwyt Cirkle, który wystarczy przykleić do tafli szklanej, aby ułatwić korzystanie z drzwi oraz podkreślić ich estetykę. Uchwyt dostępny jest w wykończeniu chromowanym błyszczącym, identycznym jak system K2O.

System Koblenz 1760 + 500 New

Koblenz 1760 + 500 New jest systemem przesuwnym dedykowanym do montażu jednoskrzydłowych drzwi całoszklanych o grubości 8/10/12 mm. Oprócz zabezpieczenia przed wypadnięciem tafli szklanej z zacisków oraz łożyskowanych kółek w powłoce Delrin, system został wyposażony w samonastawne wózki z przekładką antywibracyjną. Dzięki temu zamontowane przy jego pomocy skrzydło drzwiowe porusza się cicho i płynnie. Dodatkowo położenie skrzydła można regulować w pionie w zakresie +/- 4 mm. Zaletą systemu jest również możliwość regulacji hamulca, w zależności od ciężaru zainstalowanych drzwi.

System Koblenz 1760 + 500 New występuje w wersjach do drzwi o maksymalnej wadze do 80/120 kg. System można wyposażyć w ABS spowalniający skrzydło przy otwieraniu lub zamykaniu, uchwyt do montażu naściennego, profil do montażu naściennego / sufitu podwieszanego oraz aluminiową osłonę szyny.

Akcesoria do drzwi całoszklanych

Szeroki asortyment klamek, gałek i uchwytów do drzwi całoszklanych umożliwia wybór nie tylko funkcjonalnego, ale także atrakcyjnego pod względem kształtu i wykończenia modelu. Uchwyty dostępne są w wersjach z prześwitem lub bez. Drzwi całoszklane można również uzbroić w modułowe zamknięcie przeciwpaniczne Idea Base Inox, które jest odpowiednie do zastosowania na drogach ewakuacyjnych. Do montażu zamknięcia przeciwpanicznego Idea Base Inox na szkle przeznaczony jest zestaw Belvedere, który występuje w kilku wersjach. Z kolei w celu zabezpieczenia od zewnątrz drzwi całoszklanych z zainstalowanym zamknięciem Idea Base Inox, należy zastosować klamkę Trim, która jest wyposażona we wkładkę bębenkową.

Do drzwi całoszklanych dedykowane są również cztery modele samoprzylepnych uszczelek opadających. Zapewniają one szczelną barierę chroniącą przed przedostawaniem się powietrza, kurzu, hałasu, a nawet owadów. W ten sposób nie tylko poprawiają komfort, ale zapobiegają również utracie ciepła, obniżając w ten sposób koszty ogrzewania danego pomieszczenia. Model Glass można zainstalować nawierzchniowo na tafli szklanej o dowolnej grubości szkła. Uszczelka została wykonana z termoplastiku i posiada aluminiowy profil. Jej wysoką trwałość potwierdza test na 200 000 cykli. Ten sam test został również z powodzeniem przeprowadzony na silikonowej uszczelce Glass Bottom. Montuje się ją na dolnej krawędzi tafli szklanej o grubości 10/12 mm. Uszczelki Glass, Glass Bottom i Glass Bottom Slide są dostępne w długościach 730/830/930/1030 mm, przy czym istnieje możliwość ich skrócenia o 150 mm. Każda z uszczelek posiada maksymalny wysuw 14 mm. Z kolei uszczelka szczotkowa Glass Brush została wykonana z polipropylenu i występuje w długościach 830/1030/1230/1430 mm, ale można ją dowolnie skracać oraz stosować do tafli szklanych o dowolnych grubościach.