Ochrona palców Salvadita przetestowana w niemieckim instytucie EPH

Rekomendowane przez firmę OTLAV rozwiązanie ochrony palców o nazwie Salvadita zostało przetestowane na 200 000 cykli pracy w uznanym niemieckim instytucie EPH w Dreźnie. Oznacza to, że jest odpowiednie do zastosowania nie tylko w domach czy mieszkaniach, ale także w obiektach użyteczności publicznej.

O tym jak ważną rolę spełniają nowoczesne rozwiązania ochrony palców nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Wystarczy spojrzeć na statystyki dotyczące ilości wypadków i urazów związanych z uszkodzeniami dłoni oraz palców. Dochodzi do nich głównie w obiektach użyteczności publicznej typu szkoły, przedszkola, żłobki, ośrodki kolonijne, domy dziecka itp. Skutki tych zdarzeń bywają często bardzo poważne, a czasem mogą być nawet nieodwracalne. Aby im zapobiec należy stosować sprawdzone rozwiązania ochrony palców, takie jak Salvadita.

Sposób działania urządzenia jest bardzo prosty. W przypadku, gdy skrzydło drzwi zostanie pchnięte z dużą siłą, urządzenie Salvadita zatrzymuje je zapobiegając potencjalnemu uszkodzeniu dłoni oraz palców. Co niezwykle ważne i warte podkreślenia zastosowany w urządzeniu system aktywuje się tylko w momencie, gdy drzwi zamykane są z taką siłą, że mogą spowodować uszkodzenie dłoni przytrzaśniętej skrzydłem. W każdej innej sytuacji Salvadita nie wpływa na pracę drzwi, umożliwiając ich normalne zamykanie.

Minimalna grubość skrzydła, na którym można zamontować urządzenie Salvadita wynosi 40 mm, dodatkowo maksymalna waga drzwi nie może przekraczać 40 kg.

Badania wytrzymałości przeprowadzone w niemieckim instytucie EPH w oparciu o normy DIN EN 1191 i DIN EN 16654 potwierdziły, że Salvadita zachowała swoje właściwości po teście 200 000 cykli pracy.

Uzyskane wyniki gwarantują, że urządzenie sprawdzi się znakomicie nawet na intensywnie użytkowanych drzwiach w obiektach użyteczności publicznej.