NOVET partnerem konkursu Bargework

Firma Novet została partnerem technologicznym prestiżowego konkursu Bargework.

„Bargework – Biuro na wodzie” to konkurs dla architektów i projektantów, którego główną ideą jest stworzenie wizualizacji nowoczesnego i funkcjonalnego obiektu biurowego zlokalizowanego na wodzie. Celem pierwszej edycji konkursu było zaprojektowanie bryły budynku. Uczestnicy nadesłali 135 projektów, które oceniało profesjonalne jury reprezentujące świat nauki, architektury i biznesu. Oprócz zwycięskiego projektu, wyróżnienie otrzymało pięć innych prac. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się podczas V Kongresu Stolarki Polskiej zorganizowanego przez Związek Polskie Okna i Drzwi. Autorzy najlepszej bryły zostali uhonorowani czekiem o wartości 20 000 złotych.


W najbliższej edycji Bargework zadaniem uczestników będzie wykonanie projektu wnętrza biura na wodzie. Mają się w nim znaleźć elementy wyposażenia oferowane przez partnerów technologicznych konkursu. Jednym z nich jest firma Novet, która zaproponowała do biura na wodzie trzy modele klamek z technologią CLAQ wykonanych z materiału PURA: Tech, Linear i O.


Wszystkie trzy modele klamek posiadają 4 klasę kategorii użytkowania zgodnie z normą EN 1906 i mogą być stosowane w warunkach, w których istnieje wysokie ryzyko wielokrotnego nieprawidłowego i intensywnego użytkowania.

Wygodny montaż klamek Tech, Linear i O zapewnia bezimbusowy system CLAQ wykorzystujący rozetę ze wstępnie napiętą dwukierunkową sprężyną. Opcjonalnie klamki można wyposażyć w podkładkę termiczną TERMI, która poprawia efektywność energetyczną budynku lub podkładkę dymoszczelną FIRE uszczelniającą w czasie pożaru otwory, w których zamontowana jest klamka. Dodatkowe wyposażenie klamek uzupełnia trzpień dzielony SAFETY umożliwiający zastosowanie klamek z zamkami przeciwpanicznymi zgodnie z normą EN 179.Tech, Linear i O to klamki o nowoczesnym kształcie dostępne z wytrzymałą powłoką BIOV, która zapewnia bardzo wysoki 4 stopień ochrony antykorozyjnej i posiada gwarancję na 25 lat. Klamki zostały przetestowane na działanie mgły solankowej przez 2000 godzin, dzięki czemu można je instalować zarówno w drzwiach wewnętrznych jak i zewnętrznych.