NOVET na Mistrzostwach Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim

W dniach 1-8 września na wodach Adriatyku odbyły się kolejne Mistrzowstwa Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim. To już jedenasta edycja tej prestiżowej imprezy, w której każdego roku biorą udział czołowe firmy z branży budowlanej, w tym także na

W dniach 1-8 września na wodach Adriatyku odbyły się kolejne Mistrzowstwa Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim. To już jedenasta edycja tej prestiżowej imprezy, w której każdego roku biorą udział czołowe firmy z branży budowlanej, w tym także NOVET.

Pierwszego dnia wszyscy uczestnicy spotkali się w marinie Kremik, a następnie wyruszyli na trening w kierunku Rogoźnicy, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie regat. Pierwszy etap prowadził z Rogoźnicy do Vis i liczył 31 mil morskich.

Następnego dnia pokonując piętnaście mil morskich załogi żeglowały z wyspy Vis do jednej z najpiękniejszych chorwackich marin, która nosi nazwę Palmižana. Stamtąd udały się nazajutrz do niewielkiej miejscowości Milna, położonej na zachodnim wybrzeżu wyspy Brač.

Ostatni etap prowadził do Trogiru – słynnego miasta, którego historyczna średniowieczna zabudowa została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tam ogłoszono oficjalne wyniki regat oraz zaprezentowano zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Dowodzona przez skippera Przemysława Kaczmarka załoga NOVET żeglowała na dużym jachcie typu Salona 44, zaliczanym do klasy C (43-57,5 stopy) i w klasyfikacji generalnej zajęła ostatecznie miejsce tuż za czołową dziesiątką.

Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim to doskonała okazja nie tylko do sportowej rywalizacji, ale także do wymiany poglądów i doświadczeń oraz do integracji firm, działających w branży budowlanej.

Celem regat jest również promocja polskich marek budowlanych i zwiększanie ich rozpoznawalności na europejskich oraz światowych rynkach.