Klamki dekoracyjne i blachy czołowe zamków ozdobą drzwi oraz wnętrz

Klamki ozdobne i blachy czołowe zamków do drzwi | NOVET.EU

Nie tylko klamki do drzwi, ale także blachy czołowe zamków mogą stanowić element dekoracyjny, który ma istotny wpływ na wystrój wnętrza oraz wygląd drzwi.

Wśród setek klamek do drzwi dostępnych na rynku, można znaleźć wiele modeli o charakterze dekoracyjnym. Łączą one funkcje użytkowe z ozdobnymi zapewniając nie tylko wygodę, ale także atrakcyjny efekt stylistyczny. Wzornictwo zastosowane w takich klamkach stanowi rezultat wielu miesięcy żmudnej pracy światowej sławy projektantów, pochodzacych z krajów tradycyjnie kojarzonych z bardzo wysokim poziomem sztuki użytkowej jak np. Włochy.

 

Klamki dekoracyjne - wytrzymałość i odporność

Markowe modele klamek dekoracyjnych do drzwi są wykonane z wysokiej jakości materiałów takich jak na przykład mosiądz czy stal nierdzewna. Dzięki temu ich powierzchnia jest odporna na uszkodzenia fizyczne, a także na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych.

Oznacza to, że takie klamki można montować nie tylko w drzwiach wewnętrznych, ale również w drzwiach, które znajdują się na zewnątrz budynków. W zależności od reprezentowanego stylu, dodatków oraz właściwości, modele klamek dekoracyjnych wchodzą w skład różnych kolekcji jak np. Vintage, Crystal, Design, Classic, Basic itp.    

 

Klamki Vintage

Kolekcja Vintage obejmuje klamki nawiązujące swoim wzornictwem i kształtem do dzieł najsłynniejszych artystów oraz doskonale rozpoznawalnych, ponadczasowych stylów architektonicznych. Modele klamek reprezentujących tę kolekcję zapewniają użytkownikom nie tylko doznania estetyczne, ale także wrażenie obcowania ze sztuką i historią. Wybrane klamki Vintage posiadają drobne elementy ozdobne w postaci tradycyjnego lub barwionego szkła (Tiffany Vetro), kryształów Swarovski (Tiffany Mesh), a nawet rękojeść wykonaną ze szkła (Ninfa Crystal) lub porcelany (Ninfa Porcellana).

 

Zdj. Klamka Soleil z kolekcji Vintage.

 

Klamki Crystal

W ramach kolekcji Crystal dostępne są klamki o przyciągającym wzrok kształcie oraz elementach dekoracyjnych w postaci kryształów renomowanej firmy Swarovski. Ich stylistyka pozwala wybrać model odpowiadający wystrojowi każdego wnętrza, bez względu na to czy zostało zaprojektowane i wyposażone w stylu klasycznym czy nowoczesnym.

 

Zdj. Klamka Luce z kolekcji Crystal.

 

Klamki Design

Klamki z kolekcji Design wyróżniają się niezwykle oryginalnym, a zarazem stonowanym wzornictwem, które znakomicie komponuje się z nowoczesnym wystrojem wnętrz. Różnorodność modeli sprawia, że łatwo znaleźć klamkę, której stylistyka i wykończenie idealnie pasuje do wybranych drzwi i konkretnego pomieszczenia. Wśród szerokiej oferty klamek, ciekawostkę stanowią modele ze skórzaną rękojeścią (Elle Pelle / Slim Pelle) lub elementami drewnianymi (Sintesi Wengé / Zen Wengé). Do wyboru są także klamki Design z elementami ozdobnymi w postaci barwionego szkła (Brera, Moma, Sintesi Smart).

 

Zdj. Klamka Sintesi Wenge z kolekcji Design.

 

Klamki Classic

Kolekcja Classic obejmuje klamki dekoracyjne i gałki do drzwi, dostępne w szerokiej gamie modeli i wykończeń. Atrakcyjne wzornictwo oraz uniwersalne zastosowanie sprawia, że jest to jedna z najpopularniejszych kolekcji i spełnia oczekiwania wymagających klientów szukających interesujących wizualnie, a zarazem odpornych na uszkodzenia mechaniczne i wytrzymałych klamek. W ramach kolekcji Classic, oprócz modeli posiadających rękojeść wykonaną z porcelany (Dalia, Erica, Flavia), dostępne są również klamki zawierające elementy fluoroescencyjne (Relax), które są dobrze widoczne nawet przy słabym oświetleniu. 

 

Zdj. Klamka Karina z kolekcji Classic.

 

Klamki Basic

Kolekcja klamek o minimalistycznej, a zarazem atrakcyjnej wizualnie stylistyce. Obejmuje modele z rękojeścią na kwadratowej / okrągłej rozecie lub długim szyldzie z otworem na klucz / wkładkę bębenkową. Każda z klamek dostępna jest w kilku rodzajach wykończenia, co pozwala na łatwe dopasowanie do wybranych drzwi, a nawet wystroju danego wnętrza.

 

Zdj. Klamka Brixia z kolekcji Basic.

 

Ozdobne blachy czołowe zamków

Co ciekawe nie tylko klamki i gałki, ale także blachy czołowe zamków mogą stanowić element dekoracyjny, który ma istotny wpływ na wystrój wnętrza oraz stylistykę drzwi. Wygrawerowane na nich ozdobne linie, symbole i kształty przywodzą na myśl najsłynniejsze dzieła sztuki rękodzielniczej. Przykładem są klasyczne modele zamków włoskiej firmy S.A.B Serrature.

 

Zdj. Zamki S.A.B. Serrature z ozdobnymi blachami czołowymi.
 

Ich oryginalna stylistyka zawiera elementy dekoracyjne nawiązujące do stylu renesansowego, barokowego lub art noveau. W rezultacie takie zamki idealnie pasują do eleganckich wnętrz w gabinetach, urzędach, biurach, hotelach, restauracjach oraz innych obiektach i pomieszczeniach, których wystrój wpisuje się w uniwersalne i ponadczasowe kanony piękna.