Kampania Dobry Montaż - II edycja

Ruszyła druga edycja nadzorowanej przez Związek Polskie Okna i Drzwi kampanii edukacyjnej Dobry Montaż. Jej celem jest popularyzowanie specjalistycznej wiedzy instalatorskiej, związanej z rynkiem stolarki budowlanej.

Jak wskazują wyniki przeprowadzonych badań, błędy popełnione w czasie montażu stolarki drzwiowej i okiennej powodują nie tylko szybsze zużycie produktów, ale także znaczne straty energii cieplnej siegające aż do 45% w blokach oraz od 15% do 25% w domach jednorodzinnych. Dodatkowo ponad połowa reklamacji dotyczących rozwiązań z zakresu stolarki otworowej wynika z różnych błędów, popełnianych podczas wykonywania instalacji.

Indywidualni inwestorzy obarczają często producentów winą za nieprawidłowe działanie zastosowanych produktów. Tymczasem w wielu przypadkach, całkowita odpowiedzialność za nieodpowiednią pracę okien lub drzwi, leży wyłącznie po stronie ekipy montażowej.

Aby uniknąć przykrych niespodzianek, decydując się na inwestycję w wysokiej jakości produkt, nie warto oszczędzać na jego montażu. Skutki błędów instalacyjnych mogą oznaczać znaczne straty finansowe na przestrzeni wielu miesięcy, a nawet lat. W wyjątkowych sytuacjach konieczne może okazać się przeprowadzenie ponownego montażu, w celu naprawienia błędów popełnionych przez poprzedniego, niefachowego instalatora.

Koszt wykonania profesjonalnego montażu jest zazwyczaj relatywnie niski, gdyż nie przekracza 1% wartości całej inwestycji. Dodatkowo fachowa instalacja gwarantuje bardzo istotne korzyści, zapewniając niezawodne działanie oraz pełną funkcjonalność zamontowanych systemów, bram, drzwi, okien itp.

Inicjatorem i pomysłodawcą kampanii edukacyjnej Dobry Montaż jest Związek Polskie Okna i Drzwi, który zrzesza polskich producentów, dostawców oraz dystrybutorów z branży stolarki drzwiowej i okiennej. Jednym z członków tej organizacji jest firma Novet. Patronat merytoryczny nad kampanią Dobry Montaż sprawuje Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz Instytut Techniki Budowlanej. Podsumowanie drugiej edycji będzie miało miejsce podczas VII Kongresu Stolarki Polskiej, który zaplanowano na maj 2016 roku.

Źródło: POiD.