Debiut Novet na regatach Build Cup 2016

W tegorocznej edycji regat Build Cup o Mistrzostwo Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim po raz pierwszy w historii wystartowała załoga Novet, której jachtem First 40,7 dowodził skipper Przemysław Kaczmarek.

W odbywających się w Chorwacji zawodach wzięło udział 30 zespołów składających się zarówno z amatorów, jak i profesjonalnych żeglarzy posiadających doświadczenie w międzynarodowych regatach o Puchar Świata. Pomimo zmiennych warunków atmosferycznych oraz długiej i wymagającej trasy, prowadzącej pomiędzy położonymi na Adriatyku wyspami, wszystkim załogom udało się bezpiecznie dopłynąć do mety.

Po sześciu dniach rywalizacji w klasyfikacji generalnej zwyciężyła załoga Muratora, żeglująca na jachcie o nazwie Martini z profesjonalnym skipperem Łukaszem Wosińskim, który ma na swoim koncie sukcesy w wielu prestiżowych zawodach, w tym zwycięstwo w tegorocznych regatach Energa Sopot Match Race.

Na podium Build Cup 2016 stanęli również żeglarze płynący pod banderą firmy Sunbud, którzy wystartowali w regatach na jachcie Sol Et Velo ze skipperem Adamem Cychnerem, a także załoga firmy Budex, której jachtem Red Wine dowodził skipper Jakub Prosalik. Nagrody dla zwycięzców zostały wręczone podczas uroczystego wieczoru zorganizowanego na zakończenie regat w tawernie mariny Frapa, w położonym pomiędzy Szybenikiem i Trogirem chorwackim porcie Rogoznica.

Była to już dziewiąta edycja regat z cyklu Build Cup. Z roku na rok wzrasta zarówno poziom, jak i prestiż tych niezwykle emocjonujących zawodów. Udział profesjonalnych skipperów sprawia, że amatorzy zdobywają podczas regat mnóstwo cennych doświadczeń. Dlatego już samo wzięcie udziału we wszystkich wyścigach oraz ich ukończenie, stanowi dla większości załóg ogromny sukces.

Bez względu na końcową pozycję w klasyfikacji generalnej, gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi, umiejętności i wytrwałości. Cieszymy się również z tego, że mieliśmy możliwość rywalizowania ze znakomitymi załogami w jedynych w swoim rodzaju regatach morskich branży budowlanej.