Aplikacja Argo w wersji 2.4

Aplikacja Argo w wersji 2.4 - Kontrola dostępu

Aplikacja Argo to oprogramowanie umożliwiające zarządzanie prawami dostępu na urządzeniach ISEOZero1 z rodziny Smart. Jest ono stale rozwijane o nowe funkcjonalności. Obecnie dostępna jest aplikacja Argo w wersji 2.4.

Otwieraj drzwi przy użyciu smartwatcha

Oprócz urządzeń mobilnych z systemami operacyjnymi iOS / Android, z aplikacji Argo 2.4 można korzystać także przy użyciu inteligentnych zegarków (tzw. smartwatchy) Apple Watch Series 3 wyposażonych w system operacyjny WatchOS 4.

Z racji tego, że zegarek Apple Watch może zostać sparowany wyłącznie z jednym smartfonem iPhone, oba urządzenia mogą pełnić funkcję klucza do drzwi.

Widgety dla aplikacji Argo

Aplikacja Argo 2.4 umożliwia korzystanie z tzw. widgetów w celu odryglowania drzwi. Wystarczy jedynie dotknąć palcem widget z ikoną aplikacji Argo, aby otworzyć wybrane drzwi.

Zaproszenia Argo Invitations

Aplikacja Argo 2.4 obsługuje tzw. zaproszenia (Argo Invitations), umożliwiające administratorowi systemu kontroli dostępu wybranie przedziału czasowego, w którym określona osoba korzystająca ze specjalnego kodu, uzyska dostęp do wybranych drzwi.

Odpowiednio skonfigurowane zaproszenie można wysłać poprzez e-mail, wiadomość tekstową (sms) lub komunikator internetowy. Odbiorca takiej wiadomości chcąc wejść do budynku lub do danego pomieszczenia wprowadza kod składający się z sześciu znaków (liter i/lub cyfr). Następnie wykorzystując jedynie smartfon z zainstalowaną aplikacją Argo może korzystać z nieograniczonego dostępu do danych drzwi w określonym przed administratora systemu przedziale czasu.

Zaproszenia Argo Invitations idealnie sprawdzają się w niewielkich obiektach usługowych i noclegowych oraz firmach, korzystających z zewnętrznych usługodawców, na przykład personelu sprzątającego. Z kolei w małych hotelach czy pensjonatach, dzięki Argo Invitations można łatwo i wygodnie zarządzać pokojami, udostępniając je gościom na wybrany okres czasu.

Wybranie trybu biurowego poprzez wprowadzenie kodu PIN

Kolejną funkcjonalnością oferowaną przez aplikację Argo 2.4 jest możliwość wybrania trybu biurowego (trybu przejścia) przy użyciu kodu PIN. Włączenie tego trybu dla zamka sprawia, że drzwi będą zawsze otwarte dla każdego użytkownika bez względu na to czy dysponuje on ważnymi i aktualnymi prawami dostępu.

Unikalny identyfikator Argo UID

Aplikacja Argo 2.4 umożliwia również dodanie smartfona do listy użytkowników danego zamka przy użyciu identyfikatora Argo UID, składającego się z 16 bajtów (32 znaków w systemie szenastkowym).

Argo UID to całkowicie unikalny numer, służący do identyfikacji smartfona przez urządzenia Smart.

W analogiczny sposób można użyć unikalnego identyfikatora karty Mifare, aby dodać ją do listy użytkowników danego zamka. Ta funkcjonalność przydaje się w sytuacji, gdy znamy numer identyfikatora UID karty użytkownika, potrzebującego dostępu do drzwi, ale nie posiadamy samej karty, co wyklucza możliwość jej zaprogramowania poprzez zbliżenie do czytnika zamka.