Załoga NOVET wystartuje w regatach w Chorwacji

Na przełomie sierpnia i września załoga NOVET w składzie Przemysław Kaczmarek (skiper), Michał Urbański, Artur Wnuk, Paweł Urbański, Krzysztof Kucharczyk, Marcin Rogulski oraz Andrzej Witański weźmie udział w odbywających się na wodach Adriatyku regatach branży budowlanej Regatta Business Poland. 

Impreza rozpocznie się w sobotę 29 sierpnia w marinie Pirovac, gdzie załogi odbiorą swoje jachty, a następnie udadzą się na trening. Następnego dnia w niedzielę na plaży znajdującej się obok mariny zaplanowane jest otwarcie regat. Ich trasa wiedzie z Pirovaca poprzez położone w archipelagu Kornati malownicze wyspy Dugi Otok oraz Žut do miejscowości Tribunj, a następnie na wyspę Zlarin, gdzie 3 września (czwartek) zaplanowane jest uroczyste zakończenie regat połączone z koncertem szantowym. Następnego dnia załogi powrócą do baz, gdzie nastąpi zdanie jachtów.

W regatach weźmie udział ponad 30 załóg reprezentujących najbardziej znane marki z branży budowlanej takie jak między innymi: Hörmann, Porta, Novoferm, Marbud, PSB Budex, Capek czy Spec Bau. NOVET wystartuje w klasie B obejmującej jachty o długości 37-42 stóp na jednostce typu Salona 38.

Patronat honorowy nad regatami objął Polski Związek Żeglarski, a patronat branżowy Polski Związek Okna i Drzwi (POID).

Wszystkim załogom życzymy słonecznej pogody, pomyślnych wiatrów i stopy wody pod kilem!