Włoskie klamki ozdobne w nowym katalogu Linea Cali

Włoskie klamki ozdobne Linea Cali w nowym katalogu

Włoska marka Linea Cali opublikowała nowy katalog obejmujący klamki, uchwyty, gałki oraz inne akcesoria drzwiowe. Umieszczone w nim modele klamek zostały podzielone na kolekcje Contemporary, Classic, Easy, Crystal oraz Vintage, których nazwy odnoszą się do designu poszczególnych modeli. Łącznie do wyboru jest ponad 120 klamek, dostępnych w 42 atrakcyjnych wykończeniach kolorystycznych. Katalog można pobrać z naszej platformy wybierając zakładkę Materiały reklamowe.

Krótka historia marki Linea Cali

Klamki Linea Cali są produkowane we Włoszech od niemal 40 lat. Wszystko zaczęło się w 1986 roku, gdy Paolo Cali wraz z Danilo Calim oraz Mario Facchettim założyli firmę, która z prostych przedmiotów codziennego użytku uczyniła prawdziwe dzieła sztuki. Od momentu powstania Linea Cali, jej założycielom przyświecał ten sam cel – zrewolucjonizowanie rynku klamek drzwiowych i okiennych. Dzięki nieustannej dbałości o najwyższą jakość, ciągłemu udoskonalaniu parku maszynowego i oferowaniu produktów o wyjątkowym, a zarazem unikalnym stylu, charakterystyczne logo Linea Cali stało się rozpoznawalne na całym świecie. 

Logotyp Linea Cali

Zgodność z normą EN 1906 i badanie 100 000 cykli pracy

Klamki Linea Cali posiadają certyfikat zgodności z europejską normą EN 1906:2012, a ich wytrzymałość jest badana w teście 100 000 cykli pracy. Ponadto modele klamek posiadające powłokę PVD charakteryzują się bardzo wysoką odpornością na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych oraz korozję. Wybrane modele klamek okiennych / balkonowych posiadają innowacyjny system SmartBlock, który zabezpiecza zarówno przed włamaniem, jak i przypadkowym otwarciem okna / drzwi balkonowych.

Certyfikat zgodnosci z norma EN 1906

Antywłamaniowy system SmartBlock

Dzięki zastosowaniu pasywnej rozety niemożliwe jest obrócenie klamką bez jej wcześniejszego wciśnięcia, co wyklucza włamanie przy użyciu metalowego pręta z łamanym zakończeniem, wprowadzanego przez otwór wywiercony w ramie okna. System SmartBlock jest bezpieczny oraz niezawodny w każdej sytuacji i działa przez cały czas, zapewniając skuteczną ochronę. Jednocześnie można go łatwo odblokować. Wystarczy wcisnąć rozetę dwoma palcami i obrócić klamkę o 90°. Gdy klamka znajdzie się ponownie w pozycji zamkniętej, system zacznie działać ponownie.

Antywlamaniowy system SmartBlock

Pięć atrakcyjnych kolekcji

Kolekcja Contemporary - nowoczesny design i niepowtarzalny styl

Kolekcja Contemporary obejmuje mosiężne klamki charakteryzujące się minimalistycznym i nowoczesnym designem, który odpowiada aktualnie obowiązującym trendom w wyposażeniu wnętrz. Niektóre z nich posiadają elementy ozdobne w postaci drewnianych wstawek czy skórzanej rękojeści. Modele z tej kolekcji sprawdzą się idealnie w postindustrialnych przestrzeniach, loftach, eleganckich biurach i gabinetach, a także w stylowych obiektach noclegowych.

Wloska klamka ozdobna Elle Pelle

Kolekcja Classic - klasyczne klamki, gałki i uchwyty

W ramach kolekcji Classic dostępne są liczne modele klamek o prostych, przyciągających wzrok kształtach. Takie klamki, gałki i uchwyty pasują idealnie do klasycznych drewnianych drzwi w budynkach mieszkalnych oraz w popularnych obiektach użyteczności publicznej. Wybrane modele z tej kolekcji posiadają rękojeść z gładkiej porcelany lub z porcelany z motywem kwiatowym. Uniwersalność, atrakcyjne dodatki, ponadczasowy styl oraz szerokie spektrum zastosowań sprawia, że modele z kolekcji Classic cieszą się bardzo dużą popularnością wśród klientów Linea Cali na całym świecie.

Wloska klamka ozdobna Erica

Kolekcja Easy - uniwersalne klamki do domów i mieszkań

Easy to najmniejsza kolekcja obejmująca pięć modeli klamek (Brixia, Garda, Ibiza, Onda i Piuma) o uniwersalnej i ponadczasowej stylistyce. Są one odpowiednie do montażu zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych drzwiach w domach, mieszkaniach oraz w obiektach użyteczności publicznej. Delikatne i subtelne linie oraz linearne formy sprawiają, że kolekcja Easy stanowi doskonały wybór dla osób, które pragną ozdobić swoje drzwi w atrakcyjnym, a zarazem eleganckim stylu.

Kolekcja Crystal - eleganckie klamki z kryształami Swarovski

Crystal to kolekcja klamek, gałek i uchwytów o przyciągającym wzrok wzornictwie i elementach dekoracyjnych w postaci kryształów renomowanej marki Swarovski. Dzięki zastosowanej stylistyce oraz funkcjonalności, produkty z tej serii idealnie komponują się z tradycyjnie oraz nowocześnie wyposażonymi wnętrzami. W rezultacie można je z powodzeniem montować w mieszkaniach, biurach, siedzibach firm, instytucjach oraz obiektach usługowych takich jak hotele czy restauracje.

Kolekcja Vintage - stylowe klamki do wnętrz z duszą

Klamki, gałki, szyldy oraz uchwyty z kolekcji Vintage nawiązują swoim wzornictwem i kształtem do dzieł najsłynniejszych artystów oraz doskonale rozpoznawalnych, ponadczasowych stylów architektonicznych takich jak między innymi barok, rokoko, secesja oraz styl Ludwika XIV. W efekcie zapewniają użytkownikom nie tylko doznania estetyczne, ale także wrażenie obcowania ze sztuką i historią. Kolekcja Vintage idealnie pasuje do stylowych wnętrz zarówno w mieszkaniach i gabinetach jak również hotelach, restauracjach, urzędach oraz innych obiektach usługowych i biurowych mieszczących się w historycznych budynkach.

Wloska klamka Aisha

Oferta produktów dostępnych w ramach kolekcji jest bardzo bogata. Dzięki temu łatwo znaleźć styl odpowiadający nawet najbardziej wyrafinowanym gustom. Dodatkowo niektóre klamki, gałki i uchwyty zostały ozdobione kryształami renomowanej marki Swarovski lub posiadają elementy wykonane z barwionego szkła. W rezultacie świetnie sprawdzają się nawet w najbardziej luksusowych wnętrzach. O tym jak prestiżowe są klamki Linea Cali najlepiej świadczy fakt, że można je spotkać w eleganckich hotelach Laurin i Villa Cortine Palace położonych nad alpejskim jeziorem Garda. Ozdabiają one także drzwi biblioteki na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Zurychu oraz drzwi w Manufacture des Gobelins w Paryżu.

Wloska klamka Sissi