POLSECURE 2022 - Międzynarodowe Targi Policji i Bezpieczeństwa Publicznego

Międzynarodowe Targi Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE 2022

POLSECURE 2022 to nie tylko międzynarodowe targi, ale także cykl konferencji poświęconych kwestiom związanym z zapewnieniem bezpieczeństwa publicznego. Współorganizatorem wydarzenia jest Komenda Główna Policji, a Patronat Honorowy nad targami sprawuje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Międzynarodowe Targi Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE 2022 odbędą się w dniach 27-29 kwietnia 2022 roku w Kielcach. Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się z szeroką i ciekawą ofertą przedsiębiorstw zajmujących się projektowaniem i produkcją sprzętu, odzieży, wyposażenia i innych rozwiązań na potrzeby służb mundurowych. Wśród wystawców nie zabraknie także firm prowadzących działalność w zakresie wytwarzania środków ochrony osobistej, sprzętu ratowniczego, systemów teleinformatycznych, budynkowych oraz infrastrukturalnych. Podczas cyklu konferencji poświęconych tematyce bezpieczeństwa publicznego, poruszonych zostanie szereg zagadnień związanych z cyberbezpieczeństwem i szeroko rozumianą logistyką.      

Kontrola dostępu w obiektach odpowiadających za zapewnienie bezpieczeństwa publicznego

Na stoisku NOVET będzie można zapoznać się z nowoczesnymi, wygodnymi w codziennym użytkowaniu oraz w pełni bezpiecznymi systemami kontroli dostępu. Są one dedykowane do zastosowania w obiektach administracji rządowej, obiektach infrastruktury transportowej i militarnej, bazach wojskowych, strefach zagrożenia wybuchem, a także w budynkach służb mundurowych, takich jak między innymi: koszary wojskowe, komisariaty i komendy policji, siedziby sądów i prokuratur, remizy strażackie, posterunki i placówki straży granicznej, jednostki penitencjarne itp.

Systemy kontroli dostępu w służbie bezpieczeństwa publicznego

Systemy kontroli dostępu na obszarach zurbanizowanych i w obiektach położonych w szczerym polu

Oferowane przez NOVET systemy kontroli dostępu idealnie sprawdzają się zarówno w obiektach położonych na terenach zurbanizowanych, jak i w budynkach pozbawionych stałego personelu i znajdujących się w szczerym polu. Dzieje się tak za sprawą mechatronicznych wkładek F9000, które nie wymagają stosowania okablowania, gdyż czerpią energię bezpośrednio z kluczy F9000. Technologia indukcyjna sprawia, że klucz nie tylko dostarcza wkładce zasilanie, ale jednocześnie przesyła jej także informacje, niezbędne do walidacji uprawnień. Oprócz wkładek z dwustronną kontrolą dostępu, do wyboru są także wkładki połówkowe, kłódki pałąkowe z wkładką, kłódki trzpieniowe z wkładką, wkładki gwintowane z dźwignią blokującą oraz stosowane w windach wkładki z gwintem M26 i mikroprzełącznikiem.

Wkładki i kłódki mechatroniczne F9000 - Systemy kontroli dostępu

Szeroki wybór urządzeń umożliwia nie tylko zabezpieczenie drzwi wejściowych do budynku czy drzwi wewnętrznych w budynkach, ale także furtek, bram, kontenerów, skrzynek pocztowych czy szafek depozytowych.

Systemy kontroli dostępu - Furtka z kontrolą dostępu

Sprawdzone zabezpieczenia kryptograficzne

Proces uwierzytelnienia wraz z wymianą informacji zajmuje maksymalnie 80 milisekund. Oznacza to brak odczuwalnych opóźnień podczas otwierania drzwi i sprawia, że korzystanie z klucza mechatronicznego jest tak samo wygodne, jak otwieranie drzwi za pomocą tradycyjnego klucza mechanicznego. Dodatkowo wszystkie informacje przesyłane z klucza do wkładki są szyfrowane, co uniemożliwia ich odczytanie w wyniku ataków kryptograficznych typu: „brute force” czy „man-in-the-middle”.

Systemy kontroli dostępu - zabezpieczenia kryptograficzne

Warto mieć na uwadze, że w trakcie wymiany informacji i przesyłania energii pomiędzy wkładką i kluczem nie przepływa prąd. Przekłada się to na brak ryzyka związanego z możliwością pojawienia się iskry czy łuku elektrycznego. Dlatego też klucze i wkładki F9000 w wersjach zgodnych z dyrektywą ATEX mogą być stosowane w strefach zagrożenia wybuchem.

Zainteresowały Cię oferowane przez NOVET systemy kontroli dostępu? Chcesz dowiedzieć się więcej jak działają nowoczesne urządzenia kontroli dostępu? Oprócz wizyty na naszym stoisku zapoznaj się także z opisami mechatronicznej wkładki F9000 oraz mechatronicznego klucza F9000 na platformie B2B.