NOVET pomaga Ukrainie

Zbiórka na rzecz osób poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie

Osoby zarządzające firmą NOVET oraz jej pracownicy wyrażają głębokie ubolewanie z powodu eskalacji konfliktu pomiędzy Rosją i Ukrainą.

W pełni solidaryzujemy się narodem ukraińskim i potępiamy atak Rosji na suwerenne Państwo. Działania wojenne na terenie Ukrainy doprowadziły do niewyobrażalnego cierpienia milionów ludzi, którzy każdego dnia zmuszeni są walczyć o przetrwanie i szukać schronienia w sąsiednich krajach.

Nie możemy pozostawać obojętni w obliczu tak wielkiej tragedii, która pogłębia się z każdym dniem. Potwierdzają to nie tylko doniesienia medialne, ale także prywatne wiadomości i zdjęcia, które otrzymujemy od naszych przyjaciół zza wschodniej granicy.

Giną niewinni ludzie, dzieci tracą rodziców, a dostęp do podstawowych artykułów medycznych i spożywczych jest znacznie ograniczony lub wręcz niemożliwy. Dlatego postanowiliśmy zorganizować zbiórkę darów dla mieszkańców Ukrainy, aby chociaż w ten sposób ułatwić codzienną egzystencję ludzi, cierpiących z powodu wojny.

Wszystkie zgromadzone artykuły na bieżąco przewozimy do głównego miejskiego punktu zbiórki, mieszczącego się w Hali Sportowej przy ulicy Politechniki w Łodzi.

Schron na Ukrainie

Zbiórka NOVET na rzecz poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie

Jednocześnie zdajemy sobie sprawę jak wiele pomocy będzie jeszcze potrzebnej wszystkim Ukraińcom, zarówno tym, którzy pozostali walczyć o swoją wolność, jak i uchodźcom uciekającym przed wojną. Dlatego też zwracamy się z uprzejmą prośbą do przedstawicieli branży stolarki otworowej, wszystkich Przyjaciół, Klientów i Partnerów Biznesowych o pomoc w zbiórce artykułów pierwszej potrzeby.

Z bezpośrednich wiadomości jakie otrzymujemy od naszych przyjaciół z Kijowa wynika, że szczególnie potrzebne są między innymi:

  • opatrunki,
  • środki medyczne,
  • koce,
  • karimaty,
  • śpiwory,
  • żywność z długim terminem ważności (bez słoików).

Wszelkie zgromadzone dary przekażemy potrzebującym. Postaramy się również zorganizować transport i dostarczyć pomoc bezpośrednio na Ukrainę. Zbiórka będzie prowadzona do 15 kwietnia bieżącego roku.

Adres zbiórki:

Systemy kontroli dostępu i okucia obiektowe | NOVET.EU
ul. Cegielniana 15,
95-030 Gospodarz, woj. łódzkie
POLSKA.