NOVET na targach SYMAS 2022

Targi SYMAS 2022

W dniach 19-20 października w Krakowie w Centrum Targowo-Kongresowym EXPO odbędą się 13. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych – SYMAS. Jednym z uczestników tego wydarzenia jest firma NOVET, która zaprezentuje systemy kontroli dostępu, umożliwiające wygodne zarządzanie infrastrukturą rozproszoną. Oferowane przez NOVET nowoczesne rozwiązania w zakresie zarządzania dostępem wpisują się w koncepcję Przemysłu 4.0 i wykorzystują urządzenia zgodne z dyrektywą ATEX, współpracujące ze sobą w oparciu o IoT (Internet rzeczy).

Zakres tematyczny targów SYMAS obejmuje zagadnienia związane z obróbką, transportem, magazynowaniem i przetwarzaniem materiałów sypkich. Równolegle odbędą się 13. Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji MAINTENANCE. Podczas obu wydarzeń zaprezentowane zostaną między innymi zabezpieczenia przeciwwybuchowe oraz urządzenia, przeznaczone do pracy w strefach i obszarach zagrożonych wybuchem mieszanin pyłowo-powietrznych. Równolegle odbywać się będą seminaria „workShops”, na których eksperci omówią najciekawsze nowości oraz podzielą się doświadczeniami z wykonanych w ostatnim czasie wdrożeń.

Na stoisku A42 przedstawiciele NOVET zaprezentują elektroniczne i mechatroniczne rozwiązania kontroli dostępu, dedykowane do zastosowania w instalacjach rozproszonych.

Targi SYMAS MAINTENANCE - mapa

Ciekawostkę stanowią klucze i wkładki mechatroniczne F9000 zgodne z dyrektywą ATEX, które współpracują ze sobą w oparciu o technologię indukcyjną (pomiędzy kluczem, a wkładką bębenkową nie ma kontaktu fizycznego, co wyklucza prawdopodobieństwo powstania iskry). Opatentowany system bezprzewodowego przesyłu danych i energii zapewnia trwałość oraz znakomitą wytrzymałość. Ze względu na brak fizycznego kontaktu, nie istnieje ryzyko pojawienia się korozji, przedostawania się kurzu, czy wystąpienia wyładowań elektrostatycznych, a więc problemów typowych dla tradycyjnych systemów klucza, w których klucz styka się bezpośrednio z mechanizmem wkładki lub zamka. Jednocześnie technologia indukcyjna umożliwia przesyłanie danych i zasilanie nawet w najtrudniejszych warunkach. Co więcej klucze i wkładki mechatroniczne F9000 występują w wielu wariantach, w tym zgodnych z dyrektywą ATEX i odpowiednich do zastosowania w strefach zagrożenia wybuchem gazów, par, mgieł oraz pyłów palnych.

Wkladki i klucze z dyrektywa ATEX

Podczas rozmów z ekspertami NOVET, będzie można dowiedzieć się, jakie systemy kontroli dostępu sprawdzają się najlepiej w instalacjach rozproszonych oraz zapoznać się nie tylko z samymi urządzeniami, ale także z oprogramowaniem służącym do zdalnego zarządzania dostępem. Oprócz wkładek i kluczy mechatronicznych F9000, na targach SYMAS zaprezentowane zostaną również zamki elektroniczne Multiblindo eMotion i x1R Smart współpracujące z czytnikami uwierzytelniającymi Stylos Smart oraz elektrozaczepami hiszpańskiej marki Dorcas, a także inteligentne przekaźniki Smart Relay.

Oprócz firmy NOVET na targach SYMAS i MAINTENANCE swoją ofertę zaprezentują przedsiębiorstwa zajmujące się dostarczaniem, serwisowaniem i obsługą maszyn sortujących, maszyn napełniających, aparatury pomiarowej i kontrolnej, taśm transportujących, filtrów, systemów ważących oraz maszyn dyspersyjnych.

W wydarzeniu wezmą też udział przedsiębiorstwa świadczące usługi w zakresie projektowania instalacji przemysłowych, transportu i spedycji materiałów sypkich, diagnostyki, monitorowania i regulacji maszyn oraz wyposażenia warsztatów zakładowych. Kolejną grupę uczestników stanowią dostawcy materiałów eksploatacyjnych i chemii technicznej, silników, kabli, przewodów, bezpieczników, przekaźników, transformatorów, szaf / tablic rozdzielczych oraz innych podzespołów i części elektronicznych, a także dystrybutorzy urządzeń i elementów mechanicznych, takich jak między innymi napędy, koła zębate, łańcuchy, rolki, pasy napędowe, amortyzatory, łożyska i uszczelnienia.

Co więcej goście odwiedzający targi będą mogli zapoznać się z najnowszymi systemami sterowania, systemami wizyjnymi oraz wieloma ciekawymi rozwiązaniami z zakresu automatyki, robotyki, hydrauliki i pneumatyki. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli także producenci specjalistycznego oprogramowania tworzonego na potrzeby działów produkcji i utrzymania ruchu.

Patronat honorowy nad targami SYMAS i MAINTENANCE objął Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Prezydent Miasta Krakowa.