Międzynarodowe Targi Stacja Paliw z udziałem NOVET

NOVET na Międzynarodowych Targach Stacja Paliw

Firma NOVET weźmie udział w XXVII Międzynarodowych Targach Stacja Paliw, odbywających się w dniach 11-13 maja 2022 roku w Warszawie. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną nowoczesne systemy kontroli dostępu oparte na mechatronicznych wkładkach, kłódkach i kluczach F9000, które są zgodne z dyrektywą ATEX i mogą być stosowane w strefach zagrożenia wybuchem. Na stoisku D14 odpowiemy na wszystkie pytania związane z zarządzaniem dostępem na stacjach paliw, w myjniach i warsztatach samochodowych, miejscach składowania paliw oraz obiektach należących do przedsiębiorstw działających w sektorze paliwowym, petrochemicznym i energetycznym.

Kto najczęściej odwiedza targi?

Międzynarodowe Targi Stacja Paliw to wydarzenie, w którym biorą udział menadżerowie koncernów paliwowych, właściciele i kierownicy stacji paliw, producenci, a także osoby zarządzające pracą myjni samochodowych. Targi odwiedzają również dostawcy, importerzy i hurtownicy paliw silnikowych, grzewczych i biopaliw. Zakres tematyczny wydarzenia obejmuje szereg zagadnień związanych z zarządzaniem pracą stacji benzynowych i myjni samochodowych oraz usługami w sektorze produkcji i dystrybucji paliw. Dla uczestników targi stanowią znakomitą okazję do wzmocnienia dotychczasowych relacji z klientami oraz nawiązania nowych kontaktów biznesowych i wymiany doświadczeń.

Międzynarodowe Targi Stacja Paliw

Organizator i partnerzy targów

Międzynarodowe Targi Stacja Paliw mogą poszczycić się bogatą historią, gdyż ich pierwsza edycja odbyła się w 1993 roku. Z każdym rokiem rośnie nie tylko liczba wystawców, ale także zwiększa się ilość gości, którzy nie tylko odwiedzają same targi, ale także biorą udział w warsztatach, szkoleniach i konferencjach. Organizatorem targów jest Polska Izba Paliw Płynnych. Honorowymi partnerami wydarzenia są między innymi: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Główny Urząd Miar, Polski Komitet Normalizacyjny, Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego, Urząd Dozoru Naftowego, Instytut Transportu Samochodowego, Urząd Regulacji Energetyki, Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Polska Izba Handlu.

Międzynarodowe Targi Stacja Paliw - partnerzy

Jakie systemy kontroli dostępu sprawdzają się w strefach zagrożenia wybuchem?

Na stacjach paliw, w myjniach samochodowych oraz budynkach technicznych i innych obiektach znajdujących się w strefach zagrożenia wybuchem, NOVET rekomenduje stosowanie systemów kontroli dostępu opartych na urządzeniach zgodnych z dyrektywą ATEX. Wykorzystują one technologię indukcyjną, co wyklucza możliwość pojawienia się iskry lub łuku elektrycznego, gdyż w momencie komunikacji pomiędzy kluczem, a wkładką / kłódką, nie przepływa prąd. Oprócz dostarczania zasilania, mechatroniczny klucz przekazuje także wkładkom i kłódkom dane. Są one przesyłane w formie zaszyfrowanej, dzięki czemu nie ma możliwości ich przejęcia w wyniku ataku kryptograficznego. Co więcej technologia indukcyjna gwarantuje szybkość działania oraz brak opóźnień podczas otwierania drzwi, gdyż czas wymiany informacji pomiędzy wkładką / kłódką i kluczem nie przekracza 80 milisekund.

Wkładki i kłódki mechatroniczne w strefach zagrożenia wybuchem

Zabezpieczenia mechaniczne i wygodne zarządzanie dostępem

Oprócz zabezpieczeń elektronicznych, wkładki mechatroniczne F9000 posiadają także szereg zabezpieczeń mechanicznych, takich jak stalowe kołki, zabezpieczenie przed wyłamaniem czy zabierak 30° (DIN). Do wyboru są wkładki dwustronne, połówkowe oraz wkładki z gałką, a także kłódki mechatroniczne F9000. Posiadają one pyłoszczelną i wodoodporną obudowę, co potwierdza zgodność z klasami IP66 / IP67 / IP68 oraz IP69. Opierając się na wkładkach, kłódkach i kluczach F9000 można zbudować system kontroli dostępu obejmujący nie tylko jeden czy kilka budynków, ale także sieć obiektów rozproszonych na rozległym terenie.

Administrator takiego systemu ma możliwość zdalnego przyznawania, modyfikowania i unieważniania uprawnień. Użytkownicy mogą walidować swoje klucze w terenie, uzyskując uprawnienia niezbędne do otwarcia poszczególnych drzwi. Ułatwia im to codzienną pracę i umożliwia błyskawiczne reagowanie na dynamicznie zmieniającą się sytuację. Dotyczy to szczególnie monterów, techników czy ekip remontowych, które w przypadku pojawienia się awarii mogą dokonywać napraw bez konieczności udawania się do dyspozytorni, centrali czy biura w celu otrzymania nowych kluczy.

Systemy kontroli dostępu oparte na wkładkach i kłódkach F9000 sprawdziły się na wielu obiektach na terenie całej Europy. Postawiły na nie między innymi tak znane przedsiębiorstwa jak: Renvico, Enedis, Naturgy (Gas Natural Fenosa), Veolia, UK Power Networks oraz Scottish Power Energy Networks (SPN).