Jubileusz 25 lat działalności NOVET na polskim rynku

25 lat działalności NOVET na polskim rynku - Systemy kontroli dostępu drzwi, Kontrola dostępu drzwi

W 1996 roku, a więc dokładnie 25 lat temu, firma NOVET rozpoczęła działalność w branży stolarki otworowej. Już w pierwszych latach oczywiste stało się, że konieczne jest opracowanie przemyślanej strategii działania, która umożliwi zaspokojenie potrzeb i oczekiwań klientów, zapewni ciągły rozwój oraz pozwoli wypracować ugruntowaną pozycję na rynku. Dlatego od samego początku właściciele NOVET postawili na współpracę z czołowymi europejskimi dostawcami, gwarantującymi wysoką jakość produktów wyróżniających się nie tylko solidnością i wytrzymałością, ale także atrakcyjnym designem.

Szeroki i zróżnicowany asortyment produktów i rozwiązań

Pierwszymi produktami, jakie znalazły się w ofercie firmy NOVET były klamki, gałki oraz uchwyty uznanej włoskiej marki Linea Cali. Mając na uwadze konieczność dywersyfikacji oferty oraz dbając o stałe poszerzanie asortymentu poprzez wprowadzanie nowych rozwiązań i technologii, dwa lata później NOVET został autoryzowanym dystrybutorem marki Otlav - uznanego europejskiego producenta zawiasów wpuszczanych i wkręcanych, a w kolejnym roku nawiązano współpracę z ISEO – światowym potentatem w sektorze zabezpieczeń oraz systemów kontroli dostępu przeznaczonych zarówno dla odbiorców indywidualnych, jak i dużych przedsiębiorstw dysponujących rozbudowaną siecią obiektów rozproszonych na ogromnym terenie.

Poszerzanie oferty i podnoszenie poziomu obsługi klientów

W kolejnych latach do grona dostawców dołączyły takie marki jak: Koblenz (producent zawiasów i systemów drzwiowych), Dorcas (producent elektrozaczepów i zamykaczy drzwiowych) oraz Athmer (producent uszczelek opadających oraz rozwiązań w zakresie ochrony palców). W międzyczasie firma NOVET dbała nie tylko o poszerzanie asortymentu, ale także o udoskonalanie jakości obsługi. W ubiegłym roku uruchomiona została nowoczesna platforma B2B, dzięki której zarejestrowani klienci mogą automatycznie składać zamówienia, a nowi odbiorcy zapoznać się z ofertą oraz uzyskać szczegółowe informacje na temat poszczególnych produktów i rozwiązań.

Działania w ramach Związku Polskie Okna i Drzwi

W tym roku 25-lecie firmy NOVET zbiega się z jubileuszem związku Polskie Okna i Drzwi, zrzeszającego producentów, dostawców i dystrybutorów stolarki budowlanej. Od 2015 roku NOVET pozostaje aktywnym członkiem POiD, działając na rzecz umacniania wśród konsumentów świadomości dotyczącej wysokiej jakości produktów wytwarzanych przez polskich przedsiębiorców oraz zwiększania wiedzy w zakresie prawidłowego montażu.