System kontroli dostępu Luckey

System do zdalnego zarządzania przestrzenią wspólną dla biznesu

Luckey jest nowoczesnym systemem kontroli dostępu, zaprojektowanym w celu ułatwienia zarządzania przestrzeniami wspólnymi typu co-working / co-living oraz przestrzeniami usługowo-handlowymi. Filozofia jego działania pozwala w łatwy i wygodny sposób zarządzać dostępem zarówno użytkowników stałych, jak i rotujących. Mają oni możliwość używania takich poświadczeń jak: smartfony z zainstalowaną darmową aplikacją, karty, opaski, pastylki i tagi zbliżeniowe oraz kody PIN. Z kolei administratorzy nadają uprawnienia korzystając z aplikacji dostępnej w wersji przeglądarkowej. Z racji przyjaznego interfejsu dostępnego w kilku językach, w tym także w języku polskim, zarządzanie dostępem jest łatwe i wygodne.

Oferowane funkcjonalności i sposób działania sprawia, że system Luckey posiada szeroki wachlarz zastosowań w zarządzaniu dostępem przestrzeniami wspólnymi w takich obiektach jak: budynki wielorodzinne, parkingi, garaże, parki biznesu i centra biznesowe, inteligentne biura (smart office), sale konferencyjne, hotele, pensjonaty, hostele, sale gimnastyczne, siłownie, baseny, parki wodne, parki rozrywki, ogrody zoologiczne, ogrody botaniczne, oceanaria, mariny, przystanie jachtowe, ośrodki sportów wodnych, placówki oświatowe, akademiki, bursy, muzea, galerie, kina, teatry, opery, urzędy, archiwa i biblioteki, salony fryzjerskie i kosmetyczne, gabinety medycyny estetycznej, przychodnie, laboratoria i gabinety stomatologiczne, sklepy, butiki i centra handlowe, wypożyczalnie samochodów i warsztaty samochodowe.

Oprogramowanie dostosowane do potrzeb klienta

Oprogramowanie Luckey służące do zarządzania dostępem w przestrzeniach wspólnych występuje w trzech wariantach: Luckey Plug&Play, Luckey Custom oraz Luckey Engine. Klienci najczęściej wybierają konfigurację Luckey Plug&Play, zawierającą wszystkie podstawowe funkcjonalności oraz posiadającą klasyczny interfejs. Została ona zaprojektowana w taki sposób, że można ją uruchomić oraz korzystać z niej od razu po zainstalowaniu. Luckey Custom jest konfiguracją opracowywaną przez programistów z uwzględnieniem życzeń i preferencji klienta. W tym przypadku możliwe jest dodanie funkcjonalności odpowiadających realnym potrzebom klienta i wymaganiom w konkretnym miejscu instalacji. Z kolei wariant Luckey Engine obejmuje silnik oprogramowania do zarządzania kontrolą dostępu oraz interfejs API REST. W oparciu o niego pracujący dla danego klienta programiści mogą zintegrować oprogramowanie Luckey z systemem oraz aplikacjami stosowanymi w danym przedsiębiorstwie. Warto podkreślić, że podczas pracy przy integracji i personalizacji oprogramowania, klient może liczyć na merytoryczne wsparcie ekspertów Sofia Locks.

Co wchodzi w skład architektury systemu kontroli dostępu Luckey?

W skład architektury systemu kontroli dostępu Luckey wchodzą urządzenia kontroli dostępu, poświadczenia, dedykowane bramy HyperGate oraz zawierające kod QR tagi HyperTag. Do urządzeń kontroli dostępu stosowanych w systemie Luckey zalicza się: elektroniczne wkładki bębenkowe, klamki elektroniczne, zamki elektromotoryczne, czytniki uwierzytelniające, zamki szafkowe oraz inteligentne przekaźniki. Poszczególne urządzenia zależnie od konfiguracji systemu mogą pracować w trybie online lub offline. Z kolei poświadczenia obejmują tablety i smartfony z systemem operacyjnym iOS / Android oraz zainstalowaną dedykowaną aplikacją, a także karty i tagi zbliżeniowe RFID zgodne ze standardami DESFire. HyperGate to brama pozwalająca na bezpośrednią komunikację urządzeń kontroli dostępu z serwerem chmurowym, zarządzającym pracą całego systemu. Z kolei HyperTag to niewielki kwadratowy tag z kodem QR, który znajduje się obok zamka i ułatwia jego otwarcie.

Czym charakteryzują się urządzenia stosowane w systemie kontroli dostępu Luckey?

Urządzenia stosowane w systemie kontroli dostępu Luckey charakteryzują się nowoczesnym, minimalistycznym designem i wygodną obsługą, a ponadto posiadają liczne zabezpieczenia mechaniczne i elektroniczne. Warto podkreślić również, że przesyłane do nich informacje są szyfrowane, dzięki czemu nie ma możliwości ich przejęcia ani odczytania w wyniku najczęściej stosowanych ataków kryptograficznych typu brute force, man in the middle czy BLESA (Bluetooth Low Energy Spoofing Attack). Większość urządzeń kontroli dostępu posiada wieloprotokołowy czytnik RFID 13,56 MHz, dzięki czemu ich pracą można zarządzać za pomocą poświadczeń RFID. Dodatkowo są wyposażone w moduł Bluetooth, co przekłada się na możliwość komunikacji ze smartfonami i tabletami z systemem Android / iOS. Warto zauważyć, że oprócz zamków RFID montowanych na drzwiach, w platformie Luckey można korzystać również z inteligentnych przekaźników, które pozwalają zarządzać pracą bram, furtek, szlabanów parkingowych itp. Innym ciekawym urządzeniem występującym w systemie Luckey jest brama HyperGate, umożliwiajaca administratorowi zdalne sterowanie pracą urządzeń oraz monitorowanie aktywności użytkowników na konkretnych drzwiach z dowolnego miejsca na świecie oraz w dowolnym czasie.

W jakich wariantach występuje system kontroli dostępu Luckey?

System kontroli dostępu Luckey występuje w trzech podstawowych wariantach: Sofia Easy, Sofia Smart oraz Sofia Advanced. Pierwszy z nich to rozwiązanie typu plug&play, które nie wymaga okablowania i opiera się na urządzeniach zasilanych bateryjnie, a jako poświadczenia stosowane są przeważnie smartfony. Z racji zastosowanych rozwiązań, działanie tej wersji systemu jest możliwe nawet w przypadku, gdy występują przerwy w dostawach prądu oraz przy braku dostępnego połączenia z siecią internetową. Sofia Smart to rozbudowana wersja systemu kontroli dostępu Luckey, w której oprócz zamków stosowane są również bramki HyperGate. W rezultacie administrator ma możliwość zdalnego zarządzania pracą zamków oraz innych urządzeń kontroli dostępu w czasie rzeczywistym. Informacje o prawach dostępu poszczególnych użytkowników znajdują się na bezpiecznym serwerze w chmurze oraz w pamięci zamków. Najbardziej rozbudowaną wersją systemu Luckey jest Sofia Advanced, w której oprócz urządzeń kontroli dostępu pracujących w trybie online, stosowane są również bramki HyperGate oraz kontrolery Atlas Slave. W tym wariancie możliwe jest zarówno aktualizowanie uprawnień na kartach RFID, jak i sterowanie pracą urządzeń kontroli dostępu w czasie rzeczywistym. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że w przypadku tego wariantu, konieczne jest zagwarantowanie stałego zasilania urządzeń z sieci elektrycznej.

W jakiego rodzaju obiektach działa obecnie system kontroli dostępu Luckey?

System kontroli dostępu Luckey działa obecnie w wielu parkach biznesowych, biurowcach oraz przestrzeniach co-working / co-living na terenie całej Europy. Jednym z nich jest kompleks Segreen, w którym swoje siedziby posiadają znane firmy z branży IT, farmaceutycznej, biotechnologicznej, chemicznej i odzieżowej. Dodatkowo w budynkach i obiektach znajdujących się na terenie kompleksu znajdziemy także punkty usługowe, bary, restauracje oraz wypożyczalnie samochodów i rowerów. Co więcej w kompleksie Segreen system Luckey został zintegrowany z systemami sieciowymi marki Cisco. Dzięki temu administratorzy mają w każdej chwili dostęp do informacji o dokładnej liczbie osób, które przebywają w danym momencie na terenie kompleksu. Co więcej zastosowane rozwiązane umożliwia błyskawiczne powiadamianie wszystkich osób znajdujących się w Segreen o awariach, zagrożeniach i nagłych wypadkach. Dodatkowo system kontroli dostępu Luckey wdrożyła międzynarodowa sieć Wellio, zajmująca się wynajmowaniem przestrzeni biurowych i konferencyjnych w takich miastach jak Paryż, Lyon, Marsylia, Bordeaux oraz Mediolan.

Potrzebujesz pomocy w doborze systemu kontroli dostępu i zamków z kontrolą dostępu?

Nasz profesjonalny zespół specjalistów i doradców specjalizujących się w systemach kontroli dostępu służy pomocą w doborze i konfiguracji poszczególnych rozwiązań w zarządzanym przez Ciebie obiekcie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jaki system kontroli dostępu będzie najlepszym rozwiązaniem dla Twoich potrzeb lub chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszej pełnej gamy produktów związanych z urządzeniami kontroli dostępu, skontaktuj się z nami pod adresem: kontrola-dostepu@novet.eu